flash animasyon dersi anket

Kodla Büyü

6fatma8

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
flash animasyon dersi işlerken uygulamalarda neye ağırlık veriyorsunuz

animasyon ama çocuklar aşırı ilgisiz. Web kısmı için javascript yeterli diye düşünüyorum.

6fatma8' Alıntı:
nosTRa' Alıntı:
Hocam air ile mobil uygulamalara yönelin flash dersinde
hımm hiç bu şekilde düşünmemiştim
elinizde yapılmış güzel uygulamalar var mı

Hocam yaptığım calışmalar var ama ticari olduğu paylaşamam. Size tavsiyem oyun tarzı uygulamalar vs geliştirtin as3 ile androide yüklendiğini gördüklerinde ilgilerini çekecektir. hesap makinası yaptırın. sayı bulma oyunu vs basitten... Daha sonra kamera, gps aygıtlara geçilebilir.

plana göre haziranda action script var ama ne kadar gösterebilirim ki action script kodunu ben birde öğrencilerin durumu belli çok basit kodları bile zor anlıyorlar :oops:

champi0ns' Alıntı:
6fatma8' Alıntı:
plana göre haziranda action script var ama ne kadar gösterebilirim ki action script kodunu ben birde öğrencilerin durumu belli çok basit kodları bile zor anlıyorlar :oops:

http://e-icerik.ulakbim.gov.tr/tagem/1-4/index.htm

bu işine yarar belki. adobe air uygulaması var.
bende çizgi tagemi takip ediyorum ama bu action script konusu içinde verilmiş ben diyorum ki nasıl oluyorda action scripte ağırlıkm verebiliyorsunuz plan buna izin vermiyor yetişmezde zaten konular :eek:

Action script tamamını vermeyeceğine göre hocam. Olay tetikleyicileri if else yapıları döngüler play stop gibi bazı konulari ver hocam. Mantığını bilsin yeter. Zaten flash i da öldürdüler. Bir çok browser ve arama motoru flash içeriklere destek vermiyor. Öğrenciler en azından programlama mantığını öğrenir a c 3.0 c diline yakın

hocam ben yaptığım uygulamaları düzenleyip size göndereyim.

Dediğiniz gibi kodları anlamaları zor oluyor.
Programlama mantıkları ve matematiksel mantıkları zayıf.
Koordinat ekseni öğretiyorum ben hala 11. sınıfa gelmiş öğrenciye.
Araştırma odaklı değiller. Ne anlatırsam onu yapmaya çalışıyorlar.
Öğrenmiş oldukları kod yapısını genelleyemiyorlar. Öğrendikleri uygulamada kullanıyorlar sadece.

Hocam kodları açıyorum bazen. Baktıklarını yazamıyorlar ve daha nicesi...

bende action script koduyla ilgili ufak tefek oyun yaptırıyorum giydirme puzzle yön tuşları kullanarak basit bir oyun vs.
daha çok çizgi animasyon yaptırıyorum tubitak bilim fuarında öğrencilerimin yaptığı çizgi filmleri de gösterdik projeden daha çok dikkat çekti :)

Adobe firması bile flashın fişini çekti. Zaten Google da flash desteğini telefonlardan sonra bilgisayardan da çekecek. Artık Modüllerinde revize edilme zamanı geldi desek yeridir. Webin yeni kralı HTML5 olacak gibi. Web tasarım dersinin bil modülleri revize edilmeli ama kim yapacak.

Geri