FLAŞ FLAŞ. Dinçer Mecliste Söyledi(en alttaki kalın cümle bi

Kodla Büyü
Hocam benim bir umudum var bir gün bu dersin kıymetini anlayacaklar. O zaman bizi de hatırlayacaklar.
O zamana kadar BTcileri yapması gereken mümkün olduğunca il ilçe ve merkezde önemli yerlere gelmeye çalışmak olmaldır.
Ben kendi adıma Müdür Yardımcısı olarak bu yola girdiğimi düşünüyorum.
Ben anladım ki bu iş forumda konuşarak, öğretmenler odasında dertleşerek çözülmüyor. O zaman imkanı olan durumu uygun olan BTciler yükselmeye çalışmalı.

skipper_forum' Alıntı:
Hocam benim bir umudum var bir gün bu dersin kıymetini anlayacaklar. O zaman bizi de hatırlayacaklar.
O zamana kadar BTcileri yapması gereken mümkün olduğunca il ilçe ve merkezde önemli yerlere gelmeye çalışmak olmaldır.
Ben kendi adıma Müdür Yardımcısı olarak bu yola girdiğimi düşünüyorum.
Ben anladım ki bu iş forumda konuşarak, öğretmenler odasında dertleşerek çözülmüyor. O zaman imkanı olan durumu uygun olan BTciler yükselmeye çalışmalı.

sayın hocam bu noktada çok benzer düşünmekteyiz. ben şunu diyorum eğitim politikası olmadığı için her gün aynı kişinin ağzından bile bizle yada başka öğretmenlerle alakalı farklı şeyler çıkıyor. hak aranmaz alınır diye düşünenlerdenim.

saygılarımla

norm olayını nasıl çözümleyecekler gerrçekten çok merak ediyorum. çünkü örneğin benm okulumda şu an 2. kademede 6 sınıf var. 4+4+4 e geçince 8 sınıf olabilir en fazla. 8*2=16 yani bahsedilen ders haftalık 16 saat eder kendi okulumda. üstelik sınıflar da 20 nin altında dolayısıyla ikiye bölünme gibi bi durum da sözkonusu olamaz. 6 saatlik BT dersi sayesinde köy okulunda norm fazlası olmayan ben yeni durumda norm fazlası olacam.

başka okulları göz önünde bulundurduğumda da mesela önceki okulumda sınıflar 30 kişiydi bölünüyodu. yeni sisteme geçilince o okulda da 3 sınıf var 4*3=12 sınıf yani 24 saat ders ve iki öğretmenli bi okuldu yani orda da olsam norm fazlası oluyorum. nasıl halledilecek bu işler üstelik tek tas öğretmenleri merkezleri doldurdu. bu haliyle sanki biz onların dersine giriyomuş gibi olacaz. üstelik tek tas öğretmenleri de hep ev ekonomisi iş teknik öğretmeni zaten ne anlar tasarımdan reziler sistemi

arkadaşlar daha öğretim programını bilmiyoruz bile. içerik ne olacak haberimiz yok. uzun zamandır bakanından tut, müsteşarına kadar herkes bilişim dersleirnin kaldırılacağından bahsediyor ama yerine birşey koyamadıkları için muammada kalıyordu. geçen yıl bilişimcileri teknoloji tasarımcı olarak atadıklarından belliydi böyle bir çözüm geleceği. memurluktan atacak halleri olmadığına göre e teknoloji tasarımda da mezun yok açık çok, mecburen bizi değerlendirmeye aldılar.
ben öğrencilerin gözünde tamirci olmaktan çıkıp, öğretmen saygısı göreceksem,
dersimin karnede notu olduğu için daha önemle dinleyeceklerse,
verdiğim ödevleri not yok nasılsa diyip getirmemezlik yapmayacaklarsa,
herkes gibi 3 te çıkıp evime gideceksem,
idaresinden öğretmenine kadar hiç bir iş yapmadan maaş alıyor denilmeyecekse,
kimsenin aldığım parada gözü olmayacaksa,
atamaları kolaylaşacak, eşimden ayrı kalma endişesi taşımayacaksam,
ve içerik bilgisayarda tasarlamaya dönüşürse yeni branşa geçmeye razı olurum.

Yanlış anlamadıysam BT tasarım Dersi diye bişye olacak. Bilgisayarda tarasımlar, çizimler, animasyonlar yapsak ne güzel olur..

valla ben inanmıyorum yazılı bişi olmadan. ayrıca geçmek şuan için sorunların çözümü gibi görünüyor ama ben karşıyım branş değişikliği yerine içerik değişikliğini istiyorum.

Siz üniversitede "Öğretim Materyali Geliştirme" dersi almışsınız biz de böyle yapmayı uygun gördük derlerse şaşırmayın

teknoloji tasarım öğretmeni olmak is-te-mi-yo-rum....!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :(

Formatör, bilgisayar işlerinden sorumlu müdür yardımcısı, Bt Tasarım öğretmeni biz hangisini yapacağız

sunny' Alıntı:
the_korsan' Alıntı:
Tek.Tas.cı olacağıma Bilişimci olarak derssiz, normsuz sürünmeye razıyım...

Hay ağzını öpeyim senin hocam :alkis:

:alkis:

eğer zorunlu tutulma gibi bir durum olmazsa ki olamaz -Yıllarca Almanca Öğretmeni kadrosunda - Fransızca Öğretmeni kadrosunda olanlar var- Teknoloji Tasarıma geçeceğime normsuz sürünürüm daha iyi.

Bu bakan gider yerine başka biri gelir o farklı bir hareket yapar. En kötüsü 4 sene sonraki seçimde de bunu düşünüp değerlendiremeyen arkadaşlar olursa normsuz emekli olurum daha iyi. 10.000 BTci var halihazırda x 2 (eşleriyle birlikte desek) en az 20.000 oy bu bence çokta az değil.

aradığınız teknoloji tasarım BT Formatör Öğretmeni'ne şu an ulaşılamıyor..
bir kasa'nın altında ezilmiş,
elektrik akımı'na kapılmış,
ya da projeksiyon takarken camdan aşağı uçmuş olabilir,
lütfen bir süre sonra F5'e basarak yeniden atama bekleyin..

Ya Allah aşkına mısır bulduk püsküllüsünü istiyoruz..bırakın MEb artık öğrencilerde Bilişim dersi istemiyorlar..bence bu yeni dersi koymaları çokk iyi olur..en azından artık norm fazlası olmayız, artık ne olduğumuz belli olur..BU FORUMDA BAZI HOCALARIMIZ GERÇEKTEN HEP KARANLIĞA KÜFRETMEKTEN BAŞKA BİRŞEY YAPMIYORLAR...

pigacu' Alıntı:
bazı arkadaşlar durumdan baya memnun olmuşlar, kağıt kesip kartondan uzay mekiği yapmak çok hoşlarına gidecek sanırım. ben kesinlikle kabul etmiyorum, ben bunun için dört yıl okumadım, kimse sevmediği mesleğe sonradan zorla geçirilemez. alternatif göstermezlerse avrupa insan hakları mahkemesine başvururum.
Valla hocam bende bu küflenmiş Bilişim Teknolojileri müfredatını ve şuanki halimizi istemiyorum..siz herhalde norm fazlası olmayı çok seviyorsunuz..okul okul gezmeyi çok seviyorsunuz..Bence bu uygulama eğer gelirse bizim için çok iyi olur..lütfen biraz objektif düşünün..

yav hadi herşeyi geçtim ama ben tek. tas. öğretmeni olamam benim ellerim çok titriyo öyle ince kes katla i,şlerini becerememe zaten becerebilecekl olsam o bölümü seçerdim. şimdi ben bunu raporla belgelersem bana ne yapacak acaba :?: :scared: :puhaha:

feto23' Alıntı:
yav hadi herşeyi geçtim ama ben tek. tas. öğretmeni olamam benim ellerim çok titriyo öyle ince kes katla i,şlerini becerememe zaten becerebilecekl olsam o bölümü seçerdim. şimdi ben bunu raporla belgelersem bana ne yapacak acaba :?: :scared: :puhaha:
siz herhalde okulda tamırci(formatör) olmayı daha cok istiyorsunuz

sanrım sizde çocuklarla kağıt katlamayı çok istiyorsunuz. dersinizi eğitimini aldığınız işi istemekten vazgeçip size verilecek herhangi bir altyapınızın olmadığı bu derse bayıla bayıla gideceksiniz. saygı duyuyorum
formatörlüğü çok istediğimide bu yazıdan nasıl çıkardığınızı anlayamadım ya neyse

iyi de hocam,
dersin içeriğiyle ilgili, kaç saat olacağıyla ilgili, zorunlu mu seçmeli mi, not lu mu notsuz mu, kanlı mı tatlı mı olacağıyla ilgili bilgi verilmeden nasıl bunu destekliyorsunuz anlayamadım..
ya bi de dersi azaltıp, bt öğretmenlerini norm fazlası yapacağız derlerse ne olacak?

şimdi okudum benim yazdıklarımı dier arkadalarda zaten söylemiş. size başarılar serginize bizi de çağırın yıl sonunda

Bakanın istediğine göre, öğrencinin istediğine göre ders programı yapılacaksa kaldırın matematiği kaldırın fiziği kimyayı biyolojiyi. Çocuklar can mı atıyor bu dersler için? Burada tasarım öğretmeni olmayı düşünen ve buna sevinenler zaten siz bilişimci değilsiniz benim gözümde çünkü kendi mesleğinize bile saygınız yok.

tasarımcı olmak isteyen versin dilekçesini branş değişikliğine gitsin. Tasarım için branş değişikliğinde bize engel çıkarmayacaklardır. Atama döneminde bununla ilgili bir resmi yazı görmüştüm tasarım alanına branş değişikliği ile geçebilecek bölümlerde bizim bölümde vardı. Buyrun geçin.

arkadaş adam dersi kaldıracağım diyor. bilişimi çok seviyorum ama ders olmadıktan sonra neye yarar. teknoloji tasarıma girene "öğretmen" diyolar bana" formatör,bilgisayarcı ve en çokta tamirci". ben öğretmen olmak istiyorum kusura bakmayın. geç desinler bugün düşünmeden geçerim.

Arkadaşlar acele etmeyin bi taslak ortaya çıksın herkes farklı yorumluyor...Bu forma birde psikologa ihtiyacımız var formatörlerin pikikolojisi gerçekten çok bozuk:)

bote0507b' Alıntı:
arkadaş adam dersi kaldıracağım diyor. bilişimi çok seviyorum ama ders olmadıktan sonra neye yarar. teknoloji tasarıma girene "öğretmen" diyolar bana" formatör,bilgisayarcı ve en çokta tamirci". ben öğretmen olmak istiyorum kusura bakmayın. geç desinler bugün düşünmeden geçerim.
hocam gercekten sizin gibi benim gibi dusunen cok az hocamız var malesef..herkes bos bos laf sallayıp duruyorlar

Yorumları şaşırarak okuyorum.. Bir yanda sevinenler, diğer yandan "ne seviniyorsunuz", "istemiyoruuum" diyenler.. Ortada henüz bişey yok arkadaşlar.. Olacaksa bile BT tasarım adında bir dersin içeriği heralde farklı olur teknoloji tasarımdan.. olumsuz düşünürsek Teknoloji Tasarım dersini bir çoğumuz istemez.. Ama bilgisayarlı tasarım olursa içeriğinde (ki BT tasarım deniyor net olmasa da) neden istenmesin ki.. Word, excel öğretmeyi bu kadar mı çok sevdik..:)) Özellikle BÖTE mezunları yazarlık dilleri ve tasarıma yönelik programları öğretmekten daha çok zevk duyacaklardır.. Ders içeriği bilinmeden üzülmenin ya da sevinmenin anlamı olmadığı kanaatindeyim..

evet benim de anladığım kimse sizi teknoloji tasarım öğretmeni yapacağız demiyor, iki ders de tamamen kalkacak yeni bir derste birleşecek ki yarım yamalak söylemlerden de bu çıkıyor, hiç bir söylemden tek tas dersinin tahakkümü altına gireceğimiz anlamını çıkaramadım.

Okullar hayat olsunla bt labları kütüphaneyle birleşince zaten büyük ihtimalle derslik sıfatı kalmayacak, btsler geçti artık bunu görmek lazım, donanımların miladı doldukça yenileme yapmayacaklar zaten. Neyin tasarımını yapacaksak tabletlerde yapacağız. Bize düşen eğer böyle bir gidişat varsa yeni dersin müfredatının bizim dersimize daha yakın olmasını ve mümkün olduğu kadar plastik ve kartonla az haşır neşir olacak içeriğinin olmasını sağlamak.

netame' Alıntı:
... Bize düşen eğer böyle bir gidişat varsa yeni dersin müfredatının bizim dersimize daha yakın olmasını ve mümkün olduğu kadar plastik ve kartonla az haşır neşir olacak içeriğinin olmasını sağlamak.
:+1:

Geri