fiyat uygun mu sizce?

Kodla Büyü

teksen

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Süper Üye
Seçkin Üye
bi arkadaş için ford focus bulduk. 2006 model ve 110 bin km'de. 1.6 trend modeli. benzinli. satıcı, aracın 2. sahibi olduğunu, ilk sahibinin de arkadaşı olduğunu söyledi. 2009'da satın almış aracı. triger setini ve diğer bakımlarını 90 bin km'de yaptırdığını söyledi. tramer sorgusunda 4 kaza görünüyor ama bedeli yazmıyor.

ayrıca kaskolu bindiğini de ekledi. kapısının ve ön kaputunun darbe aldığını, kaputun üzerine bi şey düştüğünü ve sürtmeden dolayı olduğunu açıkladı. fotoğrafları ve emniyet kayıtlarının olduğunu söyledi. 29 bine bırakacağını söyledi.

fiyat uygun mu sizce?

Yazdıklarınıza göre çok temiz bir araç değil, fiyatına yorumum yok fakat ben olsam alt sınıf bile olsa 35.000 e sıfır araç alırdım.

29 bine ben olsam başka araç bakarım hocam. 4 kaza ne olduğu belli değil. kaput darbeli. bana soğuk geldi araç

hocam ben size 2010 model ford fiesta titanium veriyim, herhangi hasar kaydı, değişen, boya yok. Titaniumun full paketi.. 35500 tl

fiyat çok 2008 1.6 tdci hatasız trend x 32.500 e satıldı geçen ay öğretmen arkadaş sattı. 160.000 km

Bedeli belli olmayan araca pert muamelesi yapmak tamamen saçmalık. Mini onarımlarda bedel yazmaz genelde de mini onsrımdır veya bir kazada suçlu karşı tarafsada bedel yazmaz hasarı karşıya yazarlar yada küçük bi kazadır tutanak tutulmuştur ama araçlara hiç bir işlem yapılmamıştır sırf tutanak tutuldu diye o günün tarihine bedeli olmayan kaza girilmiştir. yani pert olma ihtimali hasar kaydı gelmeyen araçlar için bile var. Bu araca gelince bu ataç bu paraya alınmaz. Kapısı çamurluğu değişen araçtan şaselerinde sıkıntısı yoksa gözü kapalı al uygunsa ama kaput ve tavanı boyalı araçtan uzak dur. Bide bu kaputu boyalı araçlara da hep saksı düşüyor

yorumlarınızı bekliyorum, teşekkürler :)

SAyın hocam, focus 2006 trend modeli bu parayı edermi bilemiyorum. 110 bin km olması biraz sıkıntı. rengi beyaz yada gümüş gri ise, şirket çıkması olabilir. kaputun üzerine "bişey" düşmesi ise sık kullanılan bir yalan. herkesin aracı evin önünde duruyor ama kaputuna yukarıdan saksı düşen belki 100 binde 1 dir. adam gibi sebebini ve kaza fotosunu gösterebiliyorsa, yapılan işlemler içinize siniyorsa iyi bir usta da onay verirse alın. Focusun piyasa bol bulunmasından dolayı bu tarz sıkıntılar çok oluyor. Eğer araç bakımlıysa, servis kayıtları varsa 200 bin km de olsa araç alınır satılır. Bu yüzden piyasda 200 bin km üzerinde araç saıyısı nadirdir. Km düşürme olayı çok olur. Halbuki normal km de olsa içi dışı bir olsa kafanızda soru işareti kalmaz.

hocam kısa keseyim aydın havası (işin aslı aydın abası) olsun.. bende senin gibi az daha böyle buna benzer araç alıcaktım .. vazgeçtim, meğerse araba pertmiş kaydını sigorta şirketinden sildirmişler .. zor bela öğrendim de almadım. düzgün araba bul paraya acıma .. :wink: :sleep:

teksen hocam hak hukuk adalet kavramları seninle bütünleşti bu sitede... ne işin var böyle arabalarla.. git sıfır al başın ağrımasın.. :)

ilginiz için teşekkürler mnn hocam. kaybil hocam varsa ilanınızın linkini atabilir misiniz?

hocam keşke link paylaşsaydın da daha düzgün yorum yapsaydık. eleman kaskolu binmemiş neden. kaskolu binse kazaların fiyatı çıkar. hiçbirini kaskodan yaptırmamış. sanayideki ustalara para vererek yaptırmış.

benim anlamadığım kaskolu değilse nasıl hasar kaydı çıkıyor ki.ben arabamı 50 kere de sanayide yaptırsam nerden kayıt olacak?
araca gelince güvenilirse alınabilir.servise baktırmak lazım.sıfır arabalar ve gerçekten hasarsız araçlar çok pahalı.piyasa uçuşta.bu anlama 1 tane değişeni olan araç bile alınabilir bence.yeterki şaselerde birşey olmasın,pert kaydına gelince sigortadan görünüyor.sigortacı bir tanıdıkla herşey öğrenilir...

hakand77' Alıntı:
benim anlamadığım kaskolu değilse nasıl hasar kaydı çıkıyor ki.ben arabamı 50 kere de sanayide yaptırsam nerden kayıt olacak?
araca gelince güvenilirse alınabilir.servise baktırmak lazım.sıfır arabalar ve gerçekten hasarsız araçlar çok pahalı.piyasa uçuşta.bu anlama 1 tane değişeni olan araç bile alınabilir bence.yeterki şaselerde birşey olmasın,pert kaydına gelince sigortadan görünüyor.sigortacı bir tanıdıkla herşey öğrenilir...

Kasko olması şart değil, kazada karşı tarafın sigortası karşılarsa hasarınızı yine hasar kaydı çıkar. Ama bu hasar kayıtlarının miktarı neden gelmiyor ki geçen yıl kaç adet hasar kaydı olduğu ve ne kadar olduğu geliyordu.

önemsiz bir değerse kayıtta çıkmaz. yüksek meblağlar mutlaka yazar.

teksen' Alıntı:
bi arkadaş için ford focus bulduk. 2006 model ve 110 bin km'de. 1.6 trend modeli. benzinli. satıcı, aracın 2. sahibi olduğunu, ilk sahibinin de arkadaşı olduğunu söyledi. 2009'da satın almış aracı. triger setini ve diğer bakımlarını 90 bin km'de yaptırdığını söyledi. tramer sorgusunda 4 kaza görünüyor ama bedeli yazmıyor.

ayrıca kaskolu bindiğini de ekledi. kapısının ve ön kaputunun darbe aldığını, kaputun üzerine bi şey düştüğünü ve sürtmeden dolayı olduğunu açıkladı. fotoğrafları ve emniyet kayıtlarının olduğunu söyledi. 29 bine bırakacağını söyledi.

fiyat uygun mu sizce?
hocam ben de uzak dururdum.araçta hasar kaydı boya katta kaputtaki önemli eksiler.
ben aracımı almadan dayımın bulduğu yine 2006 model ford focus 27-29 istemişti adam pazarlık ta yapacaktık.
ona göre kıyaslayın.bu eksiler ile bu araca anca 25 istemesi lazım bence.

corolla bak hocam, 2008 honda jazzı satıp 2002 otomatik corolla aldım, çok memnunum... jazzdanda memnundum tabiki.

teksen' Alıntı:
ilginiz için teşekkürler mnn hocam. kaybil hocam varsa ilanınızın linkini atabilir misiniz?

hocam araç öğretmen arkadaşımda oda araç arıyor şu an bulunca hemen satacak ilan yok şu an bi gelişme olunca pm den ulaşırım size

peki kaybil hocam.
satıcı kaskosunu yaptırıp öyle biniyormuş demesine göre. dediğiniz gibi sigortacı bi tanıdıktan baktırmak gerekecek. ayrıca satıcıdan hangi bilgileri istemem gerekir, sigortacının bakabilmesi için acaba?

2006
1.6 trend
130.000
triger yeni değişmişti
benzin+lpg
2 hasar kaydı var 3000+600
gaçen sene ocakta 26.000 aldım

yok yadigartbaykal hocam. pek anlamıyoruz bu alım satım işlerinden sizlere danışayım dedim.

bayraMNS, LPG'si yok. tereddüt içindeyiz, anlayacağınız.

Sayın hocam buradan aracı görmeden kimse size doğru bilgi veremez. Araç hoşunuza gittiyse internette emsallerinin fiyatına bakın fiyatta anlaşırsanız oto expertiz yapan yerler var oraya götürüp hem kaporta hemde motorun tam durumunu öğrenebilirsiniz. ayrıca servis kayıtlarına da bakmakta fayda var. Anladığım kadarıyla aracın sahibi doyurucu bilgi vermiyor size.

Geri