Firma Satış Yapmıyorum Diyebilir mi?

Kodla Büyü

zodiac

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Süper Üye
Merhaba arkadaşlar, yüzlerce siparişim olan bir firma, 3-4 tane siparişi iptal ettim diye (yani daha teslimata bile çıkmamış olan) size satış yapmayacağız diye bir şey söylediler. Sipariş iptal olunca puanları düşüyormuş diye birşey söylediler ama benim iptaller siparişler teslim edilmeden olmuştu. Yüzlerce sipariş verirken tabiki en iyi müşterlerden biriydim ama şimdi sipariş vermeyin deme hakları var mı?
Sipariş iptallerim fiyat kaynaklıydı ve sipariş verdikten 1 saat içinde iptal ettim ki dağıtıma çıkmasın uğraşmasınlar diye. Bu firma pazaryeri firması, istediğine satış yapıp istemediği müşteriye de böyle sebeplerle satış yapmıyorum diyebilir mi? Bu firmanın ürünlerini hediye olarak arkadaşlarıma ve etrafımdakilere alıyordum, sayemde de yüzlerce müşteri kazandırmıştım. Tabiki gerçek yüzlerini bilmiyordum, geçte olsa öğrenmiş oldum, en çokta buna üzülüyorum.

Bu kez de tersini yapın hocam. Kime tavsiye etmişseniz, şimdi uzak durmalarını telkin edin :) hak ettikleri gibi...

Bu kez de tersini yapın hocam. Kime tavsiye etmişseniz, şimdi uzak durmalarını telkin edin :) hak ettikleri gibi...
Aynen hocam meğer firma bir kuruşun hesabını yapıyormuş da haberim yokmuş, kimseyi büyütmemek lazım sorun yaşayamadan gerçek yüzleri ortaya çıkmıyor firmaların, tıpkı insanlarda olduğu gibi. Resmen bayisi gibi çalışıyordum firmanın, bir sürü müşteri kazandırdım, en az 50 kişi sayemde müşterileri oldu, tabi bu 50 kişinin etrafındaki kişileri de saymıyorum bile.
Dediğiniz gibi yapacağım zaten, utanmadan bir de telefonda bizden alışveriş yapmayın bir daha demeleri akıl alır gibi değil. Tam tersi şimdi de onlar nasıl bana alışveriş yapmayın bizden diyorlarsa bende tanıdıklarıma bu firmadan uzak durun diyeceğim.

madem öyle alın gelsin geri gönderin öyle şey mi olur ya
Hocam öyle çakallar ki, sipariş veriyorum nasıl oluyor bilmiyorum ama iptal ediyorlar siparişimi ve iptal sebebini de müşteri kendisi iptal etti diye ayarlıyorlar. Yani resmen yalancı bir firma, sorduğumda da yok biz iptal etmedik falan filan diye kıvırıyorlar. Allahtan yaptığım alışverişler de hiç yorum yapmamıştım, bekledim bir sorun olunca acaba müşteriye nasıl yaklaşacaklar, o gün geldi ve gerçek yüzleri ortaya da çıktı. Şimdi aldığım bütün ürünlere gerçek yüzlerini yazarak yorumlar yazacağım. 100 tane sipariş ver, bir sürü müşteri kazandır ama 3-4 tane sipariş iptal ettin diye, puanlarını düşürüyormuşum diyerek bizden alışveriş yapmayın diyecek kadar ucuz ve amatör bir firma.

Zodiac hocam
Boşverin, sizin gibi iyi müşteriyi zor bulurlar. Bakın size onca kötülüğü yapmışlar, hala firmanın ismini açıklamıyorsunuz.
Söyleyin de, müşteri kaybetsinler.. :D

Geri