Fiat Uno Almak İstiyorum...

Kodla Büyü

hbasdereli

Süper Üye
Süper Üye
Mali durumum buna el verdiği için uno almak istiyorum Konya çevresinde satılık uno bilen var mı?

hocam üçüne beşine bakma, temizinden al yoksa tamirciden çıkamazsın. Ben 5 sene bindim. En büyük sorunu ön düzen ve süspansiyondur. Kasislere dikkat etmezseniz ön düzende ve süspansiyonda sorunlar daha rahat çıkıyor diğer arabalara göre. Bir de accaip jant yamuluyor. Ama seri güzel bir araba. Şimdiden hayırlı olsun.

Hocam alırken hangi seri olduğunu dikkat edin. 70s 70sx i 70 sx ie bunlara bakın. ayrıca parçaları çok ucuz. temizini denk getirip, düzgün kullandığınız sürece hiçbir sıkıntı yaşamazsınız.

hocam ben 70 sxie sattım kardeşimede 70s aldım öğrenci ustam 70s al dedi enjeksiyonlu olandan alma dedi kardeşimde memnun güzel arabadır 2.5 sene 70 bin km yol yaptım uzun yolda banamısın demedi

bilteach_85' Alıntı:
hocam ben 70 sxie sattım kardeşimede 70s aldım öğrenci ustam 70s al dedi enjeksiyonlu olandan alma dedi kardeşimde memnun güzel arabadır 2.5 sene 70 bin km yol yaptım uzun yolda banamısın demedi

Neden enjeksiyonlu tavsiye etmedi acaba sayın hocam bilginiz var mı?

hbasdereli' Alıntı:
bilteach_85' Alıntı:

Enjeksiyon demek yakıt tasarrufu+performans demek karburatör sistemine göre avantajlı

Benide ilk aracım uno sxie idi, uno seri, dıştan göründüğünün aksine ferah, kullanımı rahat güzel bir arabadır. İnjeksiyonlu model yerine karbüratörlü araba almanı tavsiye ederim. injeksiyonlu arabalar yakıt tasarrufu sağlar diye düşünülür ama bu maalesef uno için geçerli değildir. Unolarda klasik olarak beyin arızası görülme ihtimali yüksektir. Ön düzen zayıftır ama bu problemin çözümünü çok güzel arabamı sattıktan sonra öğrendim. Uno nun ön düzeni marea ön düzeni ile uyumluymuş. ön düzen marea ile değiştirilirse uzun süre problemsiz kullanılabiliyormuş. Karbüratörlü ve daha önce lpg takılmamış uno bulur ve lpg yi ilk taktıran siz olursanız sizi çok mutlu edecek güzel bir arabadır. şimdiden hayırlı olsun

hozden' Alıntı:
Benide ilk aracım uno sxie idi, uno seri, dıştan göründüğünün aksine ferah, kullanımı rahat güzel bir arabadır. İnjeksiyonlu model yerine karbüratörlü araba almanı tavsiye ederim. injeksiyonlu arabalar yakıt tasarrufu sağlar diye düşünülür ama bu maalesef uno için geçerli değildir. Unolarda klasik olarak beyin arızası görülme ihtimali yüksektir. Ön düzen zayıftır ama bu problemin çözümünü çok güzel arabamı sattıktan sonra öğrendim. Uno nun ön düzeni marea ön düzeni ile uyumluymuş. ön düzen marea ile değiştirilirse uzun süre problemsiz kullanılabiliyormuş. Karbüratörlü ve daha önce lpg takılmamış uno bulur ve lpg yi ilk taktıran siz olursanız sizi çok mutlu edecek güzel bir arabadır. şimdiden hayırlı olsun
tabi kullanan daha iyi bilir, ama enterasanmis enjeksiyonlu lpg lerde sorun olmasi, tesekkurler bilgi icin

Ben satmaya niyetlenmiştim hocam,7200'e bağladık pazarlığı.96 model 70 SXie modeli..Ama onu satınca alabileceğim temiz bir araba bulamadım,karşı tarafta ödemeyi 2 gün sonra falan yapabiliriz deyince satmaktan vazgeçtim bende.Normal benzinli modelleri inanamayacağın kadar çok benzin yakıyor.Ben 1300 TL para harcayıp brc tüp taktırdım.Şu an yakıtı çok iyi.Arkadaşların dediği gibi ön düzen problemleri yaşadım,hala da yaşıyorum.Kışın bir çukura girdim sağ iki jantım yamuldu,tekerler patladı.onun dışında atik bir araba.Sadece şu konuda uyarmak istiyorum sizi,Ben 6900 TL'ye almıştım arabayı ama o kadar çok masraf çıkardı ki 10bin TL'yi geçti arabanın bana maliyeti.Bilseydim daha yüksek model bir araba alırdım.Siz de alırken masrafsız bir araba olmasına dikkat edin.Yoksa tamir-servis işleri göründüğünden daha pahalıymış.

8.500 den aşağı olmaz diyor hocam:) uzun süredir araştırıyorum 2000 modellerin fiyatları bu civarda.

kafkas' Alıntı:
hozden' Alıntı:
tabi kullanan daha iyi bilir, ama enterasanmis enjeksiyonlu lpg lerde sorun olmasi, tesekkurler bilgi icin
hocam Unoların enjeksiyonlarının yapısı farklıymış ondan dolayı sıralı sistem lpg ile uyum göstermiyor ve yakıt masrafını artırıyor. ondan dolayı diğerleri daha iyi olarak görünüyor

Diyavol' Alıntı:
kafkas' Alıntı:
hozden' Alıntı:
hocam Unoların enjeksiyonlarının yapısı farklıymış ondan dolayı sıralı sistem lpg ile uyum göstermiyor ve yakıt masrafını artırıyor. ondan dolayı diğerleri daha iyi olarak görünüyor

Okulda bir hocada var enjeksiyonlu uno uzun yolda 30 kuruş yakıyor bununla ilgili demekki..

2001 uno 70 s , gri, güneş yanığı yok, 114000 km, tüplü(ruhsata işli değil), birkaç parçada yüzeysel(parça) boya bulunoyor, kaput değişik(üzerine buz düştüğü için), hiç kaza yok, fiyatı 8600 TL

hbasdereli' Alıntı:
bilteach_85' Alıntı:

arkadaş söylemiş ama birde ben söyleyim lpg ile sorun oluyo hocam ben kendi aracımda tek nokta için olan lpgden olmasına rağmen sorun yaşadım araç lpgde gaz yememeye başlayınca torpidonun altında bir soket vardı onu söküp bi kaç dk bekler geri takardım düzelirdi orucu iş değil ama ne gereği var

ilk arabam Uno 70 sxie 97 modeldi. Enjeksiyonlu olduğuna aldanmayın. Tek noktadan enjeksiyonlu diye geçiyor. Diğer enjeksiyonlu araçlar gibi değil. Tüp yoktu üzerinde. Benzine cep dayanmadı sanki içiyor. brc tüp taktırmıştım. lpg 1,72 tl iken km ye 16 kuruş yakıyordu. Çok küçük bagaj falan. Arkaya 3 kişi zor oturuyor. Kalkışı çok süper. Ufacıcık virajda bile arkanın attığını farkedersin. Yerler ıslak olduğu zaman yağmurlu havalarda arka tekerler suyun üzerinde gidiyor:) Şimdi 94 model opel vectra 2.0 i kullanıyorum. lpg 2.77 tl iken 25.5 kuruş yakıyor km ye. Hangar gibi araba ve bagaj maşallah, yol tutuşu desen uno ile 50 ile giremediğin viraja bununla 100 ile girersin. Var sen gerisini kıyasla. *Hani araba küçük, motor küçük yakıtı da az olur diye düşünmeyin. Onun için kıyasladım.

hbasdereli' Alıntı:
Diyavol' Alıntı:
kafkas' Alıntı:
hozden' Alıntı:

Okulda bir hocada var enjeksiyonlu uno uzun yolda 30 kuruş yakıyor bununla ilgili demekki..

bence o unoda bir sıkıntı var.

babamda 98 model 70sx ie var

100 km'de 7 lt gaz tüketiyo uzun yolda. ben bizzat defalarca kendim hesapladım. km'de 18 kuruş oluyor, gazın litresi 2,61 TL dersek.

uno'nun ayrıca en sevdiğim özelliği vites aralıkları güzel ayarlanmış. 4. vites 3000 devirde 90'a, 5. vites ise 3000 devirde 110a ayarlı. bu yüzden uzun yolda daha hesaplı oluyor araç. eski arabam palioda 5. vites 3bin devirde 90a ayarlı olduğu için 110 gibi değerlere çıktığımda arabanın yakıtı da artıyordu.

benim unom 99 model 70S. 55,97 tl ile karışık(yarı şehir içi yarı şehir dışı) kilometre şu an 216'da lpg ışığı kırmızı ama hala gazım var.

bomax01' Alıntı:
benim unom 99 model 70S. 55,97 tl ile karışık(yarı şehir içi yarı şehir dışı) kilometre şu an 216'da lpg ışığı kırmızı ama hala gazım var.
Guzel sonuc hocam araba enjeksiyonlumu benim ki karburatorlu yeni tup taktirdim atiker isallah sizin ki gibi az yakar.

hbasdereli' Alıntı:
Guzel sonuc hocam araba enjeksiyonlumu benim ki karburatorlu yeni tup taktirdim atiker isallah sizin ki gibi az yakar.

Hocam aracım 70S yani karbüratörlü model. ie olanlar enjeksiyonlu.

Gaz ayarını kendim yapıyorum. Bugün 55,57 (litresi 2,45tl) fullediğim gazım 246 km sonunda bitti. 55,54 tl (litresi 2,45tl) ile fulledim. hesabı yapın. Dikkat kullanım yarı yarıya hem şehir içi hem şehir dışıdır.

Aracımdan memnunum.

Geri