Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama
Yeni Konu Aç
Yeni Konu Aç

Fen lisesinde BTR mi, ortaokulda 22 saat ders mi?

Konu, 'Öğretmen | Teknik Konular, Sorunlar ve Çözümler' kısmında buzozgur tarafından paylaşıldı.

Etiketler:
  1. buzozgur

buzozgur Aktif Üye

.

Son düzenleme: 22 Eylül 2018
  2. _Ali

_Ali Aktif Üye

ortaokula git bence. hem kendini geliştirecek vaktin olur. fen lisesinde her işe sürerler seni. kendine vakit ayıramazsın. diğer bir tabirle joker eleman olabilirsin. okul idaresi de önemli tabi. idareyi de araştır.

3. aak

aak Süper Üye Süper Üye

Şuan hangi tür okulda çalışıyorsunuz bilmiyorum ama İkisi arasında tercihim lise olurdu hocam. Ortaokulda çalışmaktan hiç keyif almamıştım. Ortaokul öğrencileriyle uğraşmak sıkıcı gelmişti bana. Sürekli otur-dur-sus ile geçiyor zaman. öğrencinin biri aklına estiğinde sınıftan çıkıp gidiyordu onu sınıfa girmeye iknayla falan uğraşıyordum. Kısacası arsız oluyor ortaokul öğrencisi. Şimdi anadolu lisesindeyim daha keyif alıyorum. Fen lisesi daha da iyi olacaktır diye düşünüyorum.

dumadum bunu beğendi.
  4. Unis

Unis Seçkin Üye Seçkin Üye

Her ikisininde artı ve eksi yönleri var.Bekarsaniz lise pansiyonunda nöbet tutabilirsiniz ekstradan.(Pansiyonu vardir herhalde) Çocuklar olgun olduğu için daha iyi iletişim kurarsiniz. Ancak lisede birçok işe sizi kostururlar . Ortaokulda da ergenlerle uğraşmak zor iş tabi. Eğer ortaokulda BTR olmayı dusunmuyorsaniz dersleri toplarsiniz bir günü bosaltirsiniz.Tercih sizin.

5. buzozgur

buzozgur Aktif Üye

.

6. agazi

agazi Seçkin Üye Seçkin Üye

ortaokulu tercih ederdim.

7. sadbt

sadbt Aktif Üye

kendini öğretmen gibi hissetmek istiyorsan ortaokul kesinlikle, ara eleman gibi hissetmek istiyorsan BTR ve lise. Bu arada ben 8 yıl ortaokuldan sonra 2 yıldır iyi bir anadolu lisesinde çalışıyorum. kesinlikle ortaokul daha keyifli. sağlam bir ortaokul bulursam ilk fırsatta geçmeye çelışıcam

8. trueandfalse

trueandfalse Seçkin Üye Seçkin Üye

Fen lisesinde çalışıyorum.Bu sene 9. sınıflara ders zorunlu oldu seneyede 10. sınıflara olacak.Btr açısından biraz sıkıntı olacak çünkü ders sayım 20 oluyor bu durumda btr ye zaman harcama şansım kalmayacak.Eğer btr olmak istiyorsanız fen liseleri uygun değil.Ders olsun derseniz fen lisesi ideal olur.Ancak ders yoğnluğu+btr beraber olma ihtimali de var sizden btr görevlerini de yapmanız beklenecek.Çünkü 9. sınıflar algoritma ve pythone dili,10. sınıflar ise robot programlama,internet programlama gibi konular görecekler.

9. html99

html99 Seçkin Üye Seçkin Üye

Aşağı tükürsen sakal, yukarı tükürsen bıyık,
    İki ucu ... değnek,
    Vb :)

rs.1453 bunu beğendi.
  10. buzozgur

buzozgur Aktif Üye

.

11. buzozgur

buzozgur Aktif Üye

.

12. sertokus

sertokus Süper Üye Süper Üye

herkes farklı düşünüyor. ben olsam da fen lisesinde btr olurdum.

13. zodzingo

zodzingo Üye

Başlangıçta kendi isteğinizle uğraşıp bir düzen kurarsanız(yeni imaj atıp atak kurulumu vs.) sene boyunca rahat edersiniz, çok fazla ekstra çıkarmadan daha verimli çalışırsınız.

Kendi okulunuzun ortamından memnunsanız ve kendi okulunuzda BTR olma şansınız varsa bu iyi olur ama bu şansınız yoksa bence fen lisesi daha iyi olacaktır. Gerçekten eğitim için gelmiş birşeylerin farkında olan gençlerle çalışmak iyi gelecektir. Her işe koştururlar laflarına çok bakmayın zaten işimiz bir şeylere koşturmak, eğitim için katkıda bulunmak. Fen lisesinde sizi koşturdukları şeyler genelde TÜBİTAK gibi veya yerel projelerin işleri olacaktır. Bu tarz işlerinde size katkısı çok olacaktır yani demem o ki Fen lisesine giderseniz pişman olmazsınız diye düşünüyorum tabi aracınız varsa ve okul mesafesi sorun değilse.

14. cihan_27

cihan_27 Seçkin Üye Seçkin Üye

22 saat ders secerdim.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal