Fen Lisesi Öğretmenleri Yardım...

Kodla Büyü

theseven

Üye
Arkadaşlar Fen Lisesinde öğretmenlik ve BT formatörü olarak çalışıyorum. Merak ettiğim ;bu kurumdaki birçok öğrenci ileri office ve bilgisayar kullanım becerisine sahip olduğu için ben müfredata uygun değişiklikler yapabilirmiyim?Örneğin Kelime işlemci programı ünitesini proje tabanlı işleyip Broşür hazırlatabilirmiyim? ya da Photoshop programında AFİŞ (A3 boyutlu) yapabilirmiyiz? Ya da daha farklı uygulamalar...

tabi ki yapabilirsin hocam neden yapamayasın ki ... ben de fen lisesinde çalışıyorum dediğiniz gibi öğrenciler office programlarını zaten kullanabiliyor...benden de photoshop anlatmamı istediler..bence çok normal...

Fen Lisesind BT dersi Lise 1'de 2 saat Seçmeli değil mi arkadaşlar
Lise2,3,4'te BT dersi yok. Doğru muyum?

Artık 9. sınıfta toplam 5 saat seçmeli ve 10. sınıfta 1 saat seçmeli (Milli güvenlik yerine) var. 9. sınıfta gruplar derse gelince çok karışıyor. Ağırlığınızı koyup 9. sınıflara zorunlu seçmeli olarak 2 saat seçtirin. Meb sağolsun.. bu sene grup olayı uygulandı dersler berbat oldu. ikinci hafta bitti bizim müdür yardımcısı daha öğrenci listelerini veremedi. O da benim elime bakıyo.... Bi grup 40 kişi diğer grup 14 kişi, çok dengesiz gruplar oluştu. Bu MEB ne zaman düzelir acaba?

Geri