fen edebiyat matematik

Kodla Büyü

botebocuu

Aktif Üye
arkadaşlar bölümümüzle ilgili malum norm durumu, önemsenmeme, bt sınıflarının yenilenmemesi vb. sıkıntılardan artık bıktım (eşimde aynı branstan 3 yılda 6 okul değiştirdi ve norm durumum müdürün seçmeli açıp acmamasına bağlı adamın keyfi uygulamalarına ses cıkaramyorum bişey diyecek oluyorum çocuklarım geliyor gözümün önüne susuyorum. önceleri geçti artık çoluk cocuga karıştık desemde şimdi çocuklarım için başka bir bölüm bitirmem gerektiğini düşünür oldum ) . bu yıl sınava hazırlanacam bulundugum ilde fen edebiyat matematik(iö) var bu bölümü okumayı düşünüyorum. (her ne kadar ülkede matematikle ilgili sorunun temelinde sınıf öğretmenlerinin matematik bilmeden bölümü kazanıp + mezun olmaları olsa da buna rağmen sınıf öğretmenlerini branş öğretmeni yapan zihniyetin branş değişikliği yapmadıgı söylense de illa ki yapacağına inanıyorum.) evet bu kadar malumattan sonra soruma geçeyim.

1-bu bölümü bitirmem durumunda branş değişikliği için mezun olalı on yıl olmuş tekrar formasyon al felan denir mi?
2- şuan için kpss ye girerek branş değişikliği yapılabilir diyorlar. bu kesin mi
3- matematik bölümü her zaman önemini koruyacak diye düşündüğüm için bu bölümü düşünüyorum başka bir bölüm tavsiyeniz var mı

ben bu bölümü dersane de rehberlik hocama danıştım hayatımın hatasını yapmışım çok sonra anladım ama iş işten geçti. bu sefer hedefi 12 den vurmam lazım

:!: bize ne arkadaş diyebilirsiniz onlar yazmasın şurda hem dertleşiyor hem akıl danışıyoruz.

yazdığınız sıkıntılar ve kafanızdaki soru işaretlerinin nerdeyse çoğunu bende düşündüm ve 3 sene önce sınava girdim ve fen edebiyat mat okumaya karar verdim. şu an 3. sınıfım. Alan değişikliği halen muallakta olsada artık dönüşü olmadığını bile bile de devam ediyorum. Benim bildiğim Mat bölümü 2. öğretim artık yok.Benim kazandığım sene vardı fakat sene sonuda YÖK 2. öğretim öğrenci almamaya başladı ama halen kalan öğrenciler olduğu için çoğu dersin 1. sınıfta 2. öğretim dersleri var. 1. öğretime puanım yetsede sırf yoklama muhabbetine 2. öğretim yazdım ama başlaayınca farkettimki derslere aynı hocalar giriyor ve sınavlar ortak yapıldığı için boşu boşuna harç veriyorum. Maalesefki böyle devam ediyo . İşin en kolay tarafı mat bölümünü kazanmak. dersler zor ama sizin çalışma azminize bağlı. En önemli ve sizi zorlayacak şey çevredkilerin neden okuyorsunki tarzındaki sorulara sorulara cevap arayışlarınız olacak. Çok şey yazardım ama malum final haftası. Sorularınız varsa yardımcı olabilirim

fen bilgisi öğretmenliğini kazanmakta çok kolay
ayrıca fen bilgisi öğretmenliğini okumak matematik okumaktan daha kolay olacağını düşünüyorum, en azından derslerin yüzde 30 undan muaf sayılırız

Geri