Faz3, Pardus, Kumanda

Kodla Büyü

birarti1

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Faz3 Arçelik Pardus tahtalarla gelen kumandalarla power point sunularını ileri geri yapamadım,
kumandanın üzerinde 2. fonksiyon tuşu yok mu ben mi dalgınım,
kumanda ile sağ tık sol tık olayını arıyorum.

evet arkadaşlar kimse yok mu bu kumandayla slaytları ilerleten. 2.fonksiyon tuşu olmalı değil mi?
benim anladığım ortadaki yuvarlak tuşta "sol tık", alttaki orta tuşta "sağ tık" özelliği var.
upload_2021-12-31_21-27-50.jpeg

Ekli dosyalar

• upload_2021-12-31_21-25-52.jpeg
    upload_2021-12-31_21-25-52.jpeg
    91.1 KB · Görüntüleme: 10
  • upload_2021-12-31_21-26-28.jpeg
    upload_2021-12-31_21-26-28.jpeg
    58.9 KB · Görüntüleme: 9
dokunmatiği kapatarak bir deneyin hocam

Ekli dosyalar

• 162D7D1C-5817-457F-9CF7-EE0A486EE78C.jpeg
    162D7D1C-5817-457F-9CF7-EE0A486EE78C.jpeg
    178.7 KB · Görüntüleme: 35
Faz3 Arçelik Pardus tahtalarla gelen kumandalarla power point sunularını ileri geri yapamadım,
kumandanın üzerinde 2. fonksiyon tuşu yok mu ben mi dalgınım,
kumanda ile sağ tık sol tık olayını arıyorum.
Hocam bu kumanda her tahtaya verildi mi, bilginiz var mı? Ben ilk defa gördüm, kendi okulumda da FAZ3 ARÇELİK tahtalar var. Teşekkür ederim.

ET' yi açma konusunda pratik oluyor hocam,
şimdilik bu amaçla kullanıyorum,
arkadaşların dediği gibi dokunmatiği kapatırsak sanırım slayt geçişi de yapacaktır,
deneyeceğim bakalım.
Hocam okul idaresine mi teslim edilmiş bu kumandalar? Bilginiz var mı? Teşekkürler.

maalesef dokunmatiği kapatınca yine aynı sorunla karşılaştım,
slaytlarda ilerleme sağlayamadım.

maalesef dokunmatiği kapatınca yine aynı sorunla karşılaştım,
slaytlarda ilerleme sağlayamadım.
Bulabildiniz mi hocam? Ben de bir kumanda buldum. Sunum kumandası zannettim ama bir türlü slayt ilerlemesi gibi işlemleri yapamadım. Sadece tahtada ses, ışık, kapama gibi komutları aktif.

Bizde bir tahta açılmıyor. Faz3 tahta sinyal yok hatası veriyor. Flashtan imaj atmaya calisiyorum ama ne flashi goruyor ne de bios giriyor. Bu konuyada yorum alabilirmiyim arkadaslardan?

Okulumuza sene başında aidata faz3 et kuruldu öğretmenler odasına poşet içinde kumandalar vardı bizlerde alıp et kullandığınızda ses açma kapama öte bir şey değildi aylar sonra tesadüfen başka sinifta bendeki et mouse ve tüm özelliği aktif şekilde kullanıldığı görünce her et tahtanın kendine ait kumandası olduguna karar verdim hepsi toplayıp tek tek denedik gerçekten öyle çıktı servis bu konuda bilgi vermediği gibi kumanda üzerinde herhangi bir numara seri vb olmayinxa standart olduğunu sanmistik meğerse öyle değil olmaması da lazım standart olsa yan sınıfın mouse bizim tahtayı dahi açıp kapatir mouse imleci çıkar çünkü kumanda öyle etkili yan sınıftan kendi sinifimdaki et etki gösteriyor tavsiyem halen duruyorsa kumandalar toplayıp tek tek deneyin

Okulumuza sene başında aidata faz3 et kuruldu öğretmenler odasına poşet içinde kumandalar vardı bizlerde alıp et kullandığınızda ses açma kapama öte bir şey değildi aylar sonra tesadüfen başka sinifta bendeki et mouse ve tüm özelliği aktif şekilde kullanıldığı görünce her et tahtanın kendine ait kumandası olduguna karar verdim hepsi toplayıp tek tek denedik gerçekten öyle çıktı servis bu konuda bilgi vermediği gibi kumanda üzerinde herhangi bir numara seri vb olmayinxa standart olduğunu sanmistik meğerse öyle değil olmaması da lazım standart olsa yan sınıfın mouse bizim tahtayı dahi açıp kapatir mouse imleci çıkar çünkü kumanda öyle etkili yan sınıftan kendi sinifimdaki et etki gösteriyor tavsiyem halen duruyorsa kumandalar toplayıp tek tek deneyin
yazdıklarınız çok mantıklı hocam,
denemek lazım,
zamanında benim ve arkadaşların aklına gelmemişti,
servis neden bilgi vermedi diye düşünmüyorum bile,
faz3 servis olayından hiç memnun değilim.

Geri