Faz3 Arçelik ET'nin Anakartı(MH310BP-R6)

Kodla Büyü

birarti1

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Bugün deneme amaçlı Faz3 Pardus tahtaya Windows10 kurdum,
ethernet sürücüleri dışında başka hiçbir sürücüyü tanımadı,
windows güncellemelerinide bir türlü başlatamadım(bu başlı başına bir sorun bu sene),
CPU-Z isimli programla anakartın marka modeline baktım,
"GIGABYTE MH310BP-R6" ama gel gör ki Gigabyte'ın kendi sitesi dahil internette böyle bir anakart yok.

3 tane tahta kurulmuştu pazartesi günü onun için geldiler. Yeni makinelere windows kurulmadığını, kurulsa da sorun yaşanacağını söylediler. Pardus kalacak artık yeni tahtalar ve windows uygulaması kullanılacaksa tüm güncellemeleri yapınca wine kurun hocam dediler. Demek ki sorun dedikleri buymuş.

Siz normal windows mu kurdunuz yoksa burada yayınlanan faz 1-2 ler için oluşturulmuş imajları mı denediniz?

3 tane tahta kurulmuştu pazartesi günü onun için geldiler. Yeni makinelere windows kurulmadığını, kurulsa da sorun yaşanacağını söylediler. Pardus kalacak artık yeni tahtalar ve windows uygulaması kullanılacaksa tüm güncellemeleri yapınca wine kurun hocam dediler. Demek ki sorun dedikleri buymuş.
bence sallamışlar hocam, düne kadar çamaşır makinesi buzdolabı tamir eden kişiler gelip bize elli türlü şey diyor, duyduklarını bize satıyorlar,
bizzat arçeliğin sitesinde bu tahta özelliklerinde pardus ve windows uyumlu yazıyor hocam,

Siz normal windows mu kurdunuz yoksa burada yayınlanan faz 1-2 ler için oluşturulmuş imajları mı denediniz?
hayır hocam sıfırdan uefi x64 windows kurdum,
kurulum sorunsuz gerçekleşti,
tahtaların arçelik web sitesinde yazıldığı gibi windows uyumluluğu mevcut,
yalnızca ilk kurulumda ethernet ve wifi dışında driverları tanımadı,
okuldanda bu sene windows güncellemeleri yüklenmediği için öylece kalakaldım,
tahminim windows güncellemeleri ile sorunsuz tüm driverlar kurulucak(artık mobilden yapacağız),

dikkatimi çeken olay ise, donanım özelliklerine baktığımız iki programla anakartın marka modelini öğrendim,
"GIGABYTE MH310BP-R6" bu anakart sanki hiç üretilmemiş Google ile direk bu aramaya ulaşılmıyor,
çünki Gigabyte'ın sitesinde bile mevcut değil bu anakart. o_O

bence sallamışlar hocam, düne kadar çamaşır makinesi buzdolabı tamir eden kişiler gelip bize elli türlü şey diyor, duyduklarını bize satıyorlar,
bizzat arçeliğin sitesinde bu tahta özelliklerinde pardus ve windows uyumlu yazıyor hocam,
Bunu diyen servis değil fatih sorumlusu idi. İçeriği bilmem. Daha tahtaların güncellemelerini vs yapmadım. Pardusta kalsın şimdilik.

hocam video da faz3 tahtalar için windows 10 kurulumu sonrası ses ve erkran kartı probleminden bahsediyor

bu sabah hızlıca tekrardan sıfır windows 10 kurdum,
mobil veriden internet paylaşımı yapınca güncellemeler takır takır inmeye başladı,
hemen ses ve ekran kartı sürücülerini yükledi,
sorun kalmadı ses ve ekran için,,

windows güncellemelerinin kapalı olması çok büyük bir sorun,
bunun halledilmesi gerekiyor,

Son düzenleme:
Geri