FAZ2 Windows 8.1 MK-V6

Kodla Büyü

Hafızoğlu

Seçkin Üye
Seçkin Üye
win8-v5.jpg

win8-v6.jpg

TAM FORMAT ve SADECE C FORMAT 11 GBLIK TEK DOSYADA

Eba'da yayınlanıp daha sonra kaldırılmış olan orijinal windows 8.1 üzerinde gerekli düzenmeler ve güncelleştirmeler yapıldıktan sonra alınmış olan bir sistem yedeğidir.
25/12/2019 tarihinde sistem ve proğramlar güncellendi.
SADECE Faz2 İntel ve Amd İşlemcilerde Sorunsuz olarak çalışması gerekiyor.

Kısaca Yapılan İşlemler.
  • VirtualBox ile sanal olarak kurulmuş olan pardus ve buna bağlı proğramlar kaldırıldı.
  • Duvar kağıdı değiştirildi. (farklı duvarkağ eklendi. Belli aralıklarla değişecektir.)
  • Ebaadmin dışındaki Yönetici hesapları kaldırıldı, Eabaadmin şifre değiştirildi. Et Kullanıcı YÖNETİCİ yetkili şifresiz kullanıcı olarak otomatik açılmaya ayarlandı
  • EbaAdmin yönetici hesabını silmedim bu hesap şifreli, İsteyen denetim masasında bu hesabın şifresini değiştirebilir. Şifre Daha önceki Windows 8.1 serilerinde kullandığım şifre ile aynı. Bu hesabı silmeyi de
  • Daha önceden kurulu olan programlardan gözümden kaçan olmadıysa hepsi güncellendi.
  • epic pen kaldırıldı Fatih kalem eklendi
  • 360 Total Security virüs programı eklendi ve gerekli ayarlar yapıldı.
  • Başlangıçta otomatik açılan ama pekte gerekli olmayan tüm programlar kapatıldı.
  • Web tarayıcılara açılış sayfası olarak Google ve Eba eklendi.
  • windows içinde kurulu gelen ama kaldırılabilir olan uygulamlar kaldırıldı.

Yüklü Programlar
    1. Microsoft Office Professional Plus 2010 (Lisanslama Yapılmadı. İsteyen Lisanslar Kullanır İsteyen Kaldırır. Alternatifleri Yüklü Durumda. )
    2. GeoGebra
    3. Adobe Acrobat Reader
    4. K-Lite Mega Codec Pack
    5. Google Earth Pro
    6. Mozilla Firefox
    7. Antropi Teach Fatih 1.1.7
    8. Java
    9. 360 Total Securıtv
    10. QuickTime 7
    11. Fatih Kalem
    12. Adobe Flash Player
    13. Unity Web Player
    14. Notepad++ 64-bit x64
    15. Winrar
    16. VSINIF
    17. Scratch 2 Offline Editör
    18. Google Chrome
    19. GOM Player
    20. Adobe AIR
    21. Dynet Tamamen güncel kullanıma hazır.
    22. Meb Sertifika
    23. Diyanet Kuranı Kerim kuruldu
    24. net framework 3.5 ve 4.5
Usb Hazırlama Yöntem Ayrıntılı Anlatım (WinSetupFromUSB )

Güncel WinSetupFromUSB Sürümü Buradan İndirin

Sistem Yükleme
usb bellek hazırladıktan sonra Etkileşimli tahtaya bir usb klavle ile birlikte hazırlamış olduğunuz belleği takınız. bilgisayarı açıp meb ekranı gelince klavyeden F7 tuşuna basarak açılış yöntemi seçme ekranına geliniz. Burada takmış olduğunuz usb belleğin markasını göreceksiniz, yön tuşlarıyla onu seçip ENTER tuşuna basınız.

Karşınıza İmaj yükleme ekranı gelecek bu ekranda TAM FORMAT veya SADECE C FORMAT seçeneklerinden hangisini kullanmak istedğinizi seçip ENTER tuşuna basın (Herhangi bir tuşa basmazsanız 120 saniye sonra TAM FORMAT seçeneği ile işlem başlar.)

Hangi seçenekle olursa olsun formatı başlattığınızda bir sonraki siyah ekranda karşınıza “Kalıbın şifresini çözmek için parolayı girin” uyarısı çıkacak.

Kalıp Yükleme Parolası: hafizoglu.net

Parolayı yazdığnızıda ekranda görünmez onun için klavyeden hangi tuşa bastığınıza dikkat ederek işlem yapın. Q klavyeye göre parola girilmeli. Parola yanlış diye yaygara koparmadan önce farklı klavye ile deneme yapın. Parola harfi harfine yukarıda yazdığım gibi

Parolayı doğru girmeniz durumunda yükleme başlayacaktır. Yükleme 6 dakika cıvarında sürecek ve yükleme bitince tahta kapanacaktır. Usb belleği çıkartıp tahtayı açın, ilk açılış biraz uzun sürecektir. Sonraki açılışlarda Herşey normale söner.
Dosya İndirme ve Ayrıntılı Bilgi İçin Tıklayın

İçerik Kaynak:www.hafizoglu.net

Son düzenleme:
form doldurarak talep ettiğimiz yönetici şifreleri için bi ücret ödüyormuyuz?Gerekli olan alan bömümünde kurum mail adresi var çünkü

herhangi bir ücret yok. bilgileri teyit etmek amacıyla o kısım. şifrenin öğrencilerin eline geçmesini istemeyiz

Hocam elinde varsa FAZ 2 driverlarını da paylaşabilir misin? Bi türlü bulamadım lanet sürücüleri...

Hocam elinde varsa FAZ 2 driverlarını da paylaşabilir misin? Bi türlü bulamadım lanet sürücüleri...
Menuel olarak sadece dokunmatik driver kuruyorum, malum gerisini Windows kurulum sonrası internete bağlanınca bulup yüklüyor.
Dokunmatik driverda tam format olan yedeğin D sürücüsünde yedek durumda. Şu an cepten yazıyorum, yarın fırsat bulursam yükler adres eklerim.

Atılan imajın yasal lisansını otomatik aktive etmesi bile uzun zaman aldı. Casus özellkileri kapamadan windows update in otomatik indirmelerini durdurmak bile zaman aldı.
Daha onlarca konu var hepsi üzerinde ayrı çalışıldı.

Atılan imajın yasal lisansını otomatik aktive etmesi bile uzun zaman aldı. Casus özellkileri kapamadan windows update in otomatik indirmelerini durdurmak bile zaman aldı.
Daha onlarca konu var hepsi üzerinde ayrı çalışıldı.
Benim imajdan mı bahsediyorsunuz kendi imajınızdan mı?

Geçen yıl mart ayından bu yana 3 windows 10 1 windows 8 imaj hazırladım, bu imajların tamamında yönetici yetkili şifreli kullanıcı yanında standart yetkili şifresiz otomatik açılır bir kullanıcı hesabı var.
Bu güne kadar yüzlerce öğretmen arkadaşa gerek mail yoluyla gerekse telefon yoluyla şifre gönderdim.
aldığım olumlu dönütlerle görev yaptığım 2 farklı okul için hazırlamış olduğum bu imajlara biraz daha mesai harcayip eğitim camiasının hizmetine sunuyorum.
Güle güle kullanın.

hocam sizin imajı kullanıyorum. gayet iyi. kendime göre düzenleyip yeni imaj oluşturdum.

inşallah timefreeze problem çıkarmaz
Windows 10 da Time Freeze bazen mavi ekran hatasına sebep olabiliyor. Ben aktif etmiyorum artık. Bir tahtayı tekrar kurmak usb 3.0 ile 5 dakika alıyor.
İlk Mesajdaki iki imaj içinde de Time Freeze kurulu aktif değil.

Merhaba
Benim imajı yada farklı imajı kullanan arkadaşlardan bir konuda fikir almak istiyorum.
Benim imajlarda otomatik açılan şifresiz bir kullanıcı hesabı ve yönetici yetkili bir şifreli kullanıcı hesabı var.
İmajlarla İlgilenen Arkadaşlar için soru şu:
Sizce sistem, sınırlı yetkili kullanıcı ve şifreli yönetici hesaplı mı daha iyi olur?
Yada tamamen şifresiz ve yönetici yetkili bir kullanıcı hesaplı bir sistem mi daha kullanışlı olur?

Şu an widows 10 1709 etkinleştirme sorunu çözülmüş bir imaj yaptım ve kullanmaya başladım, yukarıda 2 soruya gelen cevaplara göre imaja son halini verip 2 hafta (farklı meşguliyetler sebebiyle 2 hafta)içinde yayınlamayı düşünüyorum.
Bu imajla birlikte etkinleştirme sorunu olmayan imajın nasıl hazırlanacağını da ayrıntılı olarak anlatacağım İnşallah .

Merhaba
Benim imajı yada farklı imajı kullanan arkadaşlardan bir konuda fikir almak istiyorum.
Benim imajlarda otomatik açılan şifresiz bir kullanıcı hesabı ve yönetici yetkili bir şifreli kullanıcı hesabı var.
İmajlarla İlgilenen Arkadaşlar için soru şu:
Sizce sistem, sınırlı yetkili kullanıcı ve şifreli yönetici hesaplı mı daha iyi olur?
Yada tamamen şifresiz ve yönetici yetkili bir kullanıcı hesaplı bir sistem mi daha kullanışlı olur?

Şu an widows 10 1709 etkinleştirme sorunu çözülmüş bir imaj yaptım ve kullanmaya başladım, yukarıda 2 soruya gelen cevaplara göre imaja son halini verip 2 hafta (farklı meşguliyetler sebebiyle 2 hafta)içinde yayınlamayı düşünüyorum.
Bu imajla birlikte etkinleştirme sorunu olmayan imajın nasıl hazırlanacağını da ayrıntılı olarak anlatacağım İnşallah .

hocam ortaokulda çalışanlar için bence şifresiz yetkili daha iyi. liselerde ise sınırlı kullanıcı daha iyi.

ortaokulda çalışıyorum. yetkili ve şifresiz bir kullanıcı daha iyi olur. ki ben öyle düzenledim sizin imajı

ufak ayarlar:
dosya paylaşımı ve ağ bulma açılabilir

çalışma alanı bt olarak ayarlanabilir.

antivirüs kaldırılabilir

ortaokulda çalışıyorum. yetkili ve şifresiz bir kullanıcı daha iyi olur. ki ben öyle düzenledim sizin imajı

ufak ayarlar:
dosya paylaşımı ve ağ bulma açılabilir

çalışma alanı bt olarak ayarlanabilir.

antivirüs kaldırılabilir
dikkate alacağım Hocam önerilerinizi.
Teşekkür Ederim

hocam 8.1 için imajı için güncelleştirmeleri kapatamadık
8.1 ciddi bir güncelleme almıyor diye kapatmayı denememiştim.
Hizmetleri Yönetici olarak çalıştırıp ordan windows update seçeneğini bulup özelliklerindsn başlangıç seçeneğini devre dışı olarak işaretleyin. Windows 10 a göre yazdım ama 8.1 de de aynı basamaklar geçerli olması lazım.

Geri