Faz2 kanaldan flash bellek

Kodla Büyü

coook

Süper Üye
Süper Üye
Faz 2 tahtalarda fotoğraftaki gibi kanaldan flash belleklerimizi okumuyor mu?

Ekli dosyalar

• usb.jpg
    usb.jpg
    12.6 KB · Görüntüleme: 551
hocam bizim okula gelen netaş firma yetkilisi gerekli ip yapılandırması yapıldıktan sonra aktif olacak dedi. her okul farklı aşamada olabilir.

uzatma kablosunun iki ucu da usb erkek uç olması gerekiyor ve tahtanın usb yuvasına takılması gerekiyor. aksi takdirde çalışmaz sadece tahtaya bağlanan laptopların dokunmatiği için konulmuş bir kablo o ne işe yarayacaksa artık şimdiye kadar kullanan görmedim.

scofield9' Alıntı:
hocam bizim okula gelen netaş firma yetkilisi gerekli ip yapılandırması yapıldıktan sonra aktif olacak dedi. her okul farklı aşamada olabilir.
ip yapılandırması ile ne ilgisi var bunun :) :) :)

ip yapılandırması ile usb nin ne alakası var çözemedim, firma yetkilisi sallamış sanki biraz.
Faz 2 bizim tahtalar, hepsi çalışıyor ve kullanıyoruz. Özellikle de usb olarak orayı kullanmalarını söyledim öğretmenlere çünkü tahtanın üzerindeki usb yuvaları bozulmaya çok müsait. Usb bozulursa 1. seferde tamir ediyor Vestel, sonra yine bozulursa garanti yapmıyormuş (Vestel teknik sevisin dediğine göre)

hiboz' Alıntı:
ip yapılandırması ile usb nin ne alakası var çözemedim, firma yetkilisi sallamış sanki biraz.
Faz 2 bizim tahtalar, hepsi çalışıyor ve kullanıyoruz. Özellikle de usb olarak orayı kullanmalarını söyledim öğretmenlere çünkü tahtanın üzerindeki usb yuvaları bozulmaya çok müsait. Usb bozulursa 1. seferde tamir ediyor Vestel, sonra yine bozulursa garanti yapmıyormuş (Vestel teknik sevisin dediğine göre)

Cift tarafli usb kablo ile mi calisiyor hocam?
Ve o kabloyu tahtalarla beraber mi veriyorlar?

coook' Alıntı:
Cift tarafli usb kablo ile mi calisiyor hocam?
Ve o kabloyu tahtalarla beraber mi veriyorlar?
Usb kablo çift taraflı mı bilmiyorum. Bir ucu tahtanın usb girişlerinden birine takılı, diğer ucu da köşedeki usb girişi kısmı zaten. Tahta ile beraber vermiyorlar, kanalın içine döşenmiş geliyor zaten. Ama isterseniz uzatma, ekleme kablosu veriyor Altyapı firması sorumlusu eğer kablonun kısalığından dolayı tahtaya ulaşamama problemi varsa. Bizde 2 sınıfta kablolar (usb, hdmi) kısa geldi, uzatma kablosu verdi her ikisi için de

hocam bu giriş flash bellek girişi değil. bu girişi kendi bilgisayarınızı etkileşimli tahtada dokunmatik olarak kullanmak istediğinizde, 2 ucu usb kablo takarak ve dokunmatik driverını da kendi bilgisayarınıza kurarak kullanıyorsunuz. yazıcı kablo girişi gibi olan bu girişinin yeri takması zor yerde olduğundan dolayı bu şekilde alt yapıda yerleştiriliyor.

Geri