Faz1-Faz2 Windows 10 İmaj -MK-SERİSİ- Paylaşıma Kısa Bir Ara Verildi

Kodla Büyü
Durum
Konu kilitlenmiştir.
Usb belleği rufus ile oluşturmayın, rufus sorun çıkartıyor, imaj içinde tam format ve sadece c format olayını yapabilmek için clonezilla iso sonrası düzenleme yaptım rufus bu düzenlemeyi es geçiyor, bu da imajın eksik yüklenmesi, c yerine d'ye sistem yükleme gibi hatalara sebep oluyor.
Bu gün bu imajı müdür yardımcısının masaüstü bilgisayarına kurdum, sistem açıldı yazıcı ve dys kurup kalktım, sorunsuz çalışıyor. Disk boyutu 256 gb'dan büyük olan masaüstü ve dizüstü bilgisayarlarda da çalışıyor sistem.
Microsoftun açıklamasına göre bu tarihten sonra daha önce Windows 10 a yükseltilmemiş Windows 7ve 8 lisansın sahip bilgisayarlara artık Windows 10 yüklemek için ücretli lisans almak gerekecek. Bu da demek oluyor ki bu tarihten sonra Windows 8.1 yüklü olan bir tahtaya Windows 10 yükleyip ücretsiz etkinleştirme yağmak mümkün olmayacak. Daha önce Windows 10 yükleyip yasak olarak etkinleştirme yapılmış olan makinalara tekrar yüklemelerde etkinleştirme sorunu çıkmaz.

Hangi firmanın hangi dersine ait z kitap ise ya adres verin yada tam isimini yazın bende test edip bakayım. Maalesef bazen öğretmen arkadaşlar bir defa hata çıkınca genelleyip tekrar deneme eyişimine girmiyor. Özellikle cevap bekliyorum sizden.
sınav,arı,isabet,özdebir yayınları Ortaokul matematik

sınav,arı,isabet,özdebir yayınları Ortaokul matematik
Sınav yayınları matematik 2 farklı z kitap
İsabet yayınları sosyal bilgiler 2 farklı z kitap indirip test ettim hiçbir sorunla karşılaşmadan açıldı. Sosyali kullandım yine sorun yok, sadece z kitaptan çıkarken durduruldu diye hata verdi bu hata kullanım esnasında çıkmıyor sadece z kitabı kapatırken çıkıyor.
Diğer yayınevlerinin z kitapları da fernus tarafından hazırladığı için aynı mantıkla çalışması gerekiyor. Hatayı alan kişinin z kitapları bozuk olabilir.
İMAJDA Z KİTAP SORUNU İLE KARŞILAŞMADIM.

Sınav yayınları matematik 2 farklı z kitap
İsabet yayınları sosyal bilgiler 2 farklı z kitap indirip test ettim hiçbir sorunla karşılaşmadan açıldı. Sosyali kullandım yine sorun yok, sadece z kitaptan çıkarken durduruldu diye hata verdi bu hata kullanım esnasında çıkmıyor sadece z kitabı kapatırken çıkıyor.
Diğer yayınevlerinin z kitapları da fernus tarafından hazırladığı için aynı mantıkla çalışması gerekiyor. Hatayı alan kişinin z kitapları bozuk olabilir.
İMAJDA Z KİTAP SORUNU İLE KARŞILAŞMADIM.
hangi yayın olduğuna dikkat etmedim okuldan bir hoca z kitabını açmaya çalıştığında anti virüs engel olmuştu

merhaba arkadaşlar. imajı indirdik fakat program ekleyemiyorum. atak ve deepfreeze kurmak istiyorum fakat olmuyor. admin kullanıcı adı ve şifresi lazım. yardımcı olur musunuz acil. ? halledebilirsek tüm okula kuracağız

merhaba arkadaşlar. imajı indirdik fakat program ekleyemiyorum. atak ve deepfreeze kurmak istiyorum fakat olmuyor. admin kullanıcı adı ve şifresi lazım. yardımcı olur musunuz acil. ? halledebilirsek tüm okula kuracağız
Hocam indirme adresinde DİKKAT diye başlayan bir dosya var orda şifre ile ilgili açıklama var, orda yazanları uygulayın bana ulaşır ulaşmaz şifre gönderirim

Hocam 5.1 imajınızı kuruyorum ama tahta açılmıyor onarım yapmaya çalışıyor ama başarısız oluyor. Rufus kullanmıyorum onu da belirteyim daha önce 5.0 kullandım sorun yoktu.

Windows 8.1 hocam
Benim 8.1 imajı yükleyin oda sorunsuz açar. Uygulama sistem uyumsuzluğu gibi bir durum Windows 10 da.
Hocam 5.1 imajınızı kuruyorum ama tahta açılmıyor onarım yapmaya çalışıyor ama başarısız oluyor. Rufus kullanmıyorum onu da belirteyim daha önce 5.0 kullandım sorun yoktu.
Bu sorun ilk yüklemede olduysa eksik yükleme olmuş. Ama ilk yüklemede çalıştı sonra böyle bir sorun çıktıysa, tahtayı kapat komutu kullanmadan, fişi çekerek kapatmışlar yada elektrik gitmiş. Onarım ekranında hiçbir şey yapmadan yeniden başlat deyince açılması lazım. Eğer açılmıyorsa tekrar format atmaktan başka seçenek yok.

Benim 8.1 imajı yükleyin oda sorunsuz açar. Uygulama sistem uyumsuzluğu gibi bir durum Windows 10 da.

Bu sorun ilk yüklemede olduysa eksik yükleme olmuş. Ama ilk yüklemede çalıştı sonra böyle bir sorun çıktıysa, tahtayı kapat komutu kullanmadan, fişi çekerek kapatmışlar yada elektrik gitmiş. Onarım ekranında hiçbir şey yapmadan yeniden başlat deyince açılması lazım. Eğer açılmıyorsa tekrar format atmaktan başka seçenek yok.
HOCAM 360 SECURİTY den kaynaklanıyor. korumadan çıkınca açılıyor.

imajı faz2 tahtalara kurdum, herhangi bir sıkıntı olmadan yüklendi, şu ana kadar bir sorunla karşılaşmadık, gayet stabil çalışıyor, hazırlayan arkadaşa emeklerinden dolayı teşekkür ederiz...

hocam çökme olayı bende de oldu ama 360 ı kaldırdığımda da çöktü galiba time freeze veya atak çökmeye sebep oluyor bu atak sorunu içinde çözüm bulabilir misiniz. administrator olayını görmezden gel deyince program sıkıntı yapıyor . atak da baya kullanışlı bir program

hocam çökme olayı bende de oldu ama 360 ı kaldırdığımda da çöktü galiba time freeze veya atak çökmeye sebep oluyor bu atak sorunu içinde çözüm bulabilir misiniz. administrator olayını görmezden gel deyince program sıkıntı yapıyor . atak da baya kullanışlı bir program
time fireez atak vb hiçbir programı kullanmıyorum, elektrik kesintisi gibi durumlarda onarım ekranına düşünce hiçbir işlem yapmadan onarım ekranında yeniden başlat diyorum sorunsuz açılıyor.
bahsi geçen programlar sistem ayarlarına müdahale ettiği için sıkıntı çıkıyor olabilir, o tarz sıkıntılarda beni şar programı yazanlar çözebilir.

Hocam okulumuzda ki 40 tahtanın 35 inde sorun çıkmadı ama 5 tahta etkinleşmedi. Microsoft u aradım onlarda faydalı olmadı. Sebebi ne olabilir.

Etkinleştirme yapılabiliyor mu?31 aralıktan sonra yapılamayacak gibi bir durum vardı ondan soruyorum.

5.1 imajı indirdim. Tahtalara kuruyorum. herşey güzel teşekkür ediyorum.

ağ bağlantısında ünlem işareti var, ağ ayarlarında internet bağlantısı yok diyor. ama internete bağlanıyorum. birde windows etkinleştir dediğimde internet bağlantınız yok etkinleştirilemedi diyor. Ama söylediğim gibi tahtada internet var sitelere girebiliyorum.

Durum
Konu kilitlenmiştir.
Geri