Faz1-Faz2 Windows 10 İmaj -MK-SERİSİ- Paylaşıma Kısa Bir Ara Verildi

Kodla Büyü
Durum
Konu kilitlenmiştir.
akıllı tahta win10 dokunmatik sorunu varsa arkadaşlar nasıl kullanıyor merak ettim başıma geldi kaldırmak zorunda kalmıştım galiba bu imajdada mevcut dokunmatik sorunu
Nasıl bir sorundan bahsediyorsunuz?
Bu imajda öyle bir sorun olduğuna nasıl kanaat getirdiniz?
Kendi okullarımda 30+tahtada kurulu hiç dokunmatik sorununa denk gelip şikayet eden arkadaş olmadı. Bu imajı kurdunuz mu emin değilim, kurup Tahtanın ekran ve sensör temizliğini düzgünce yapıp öyle deneyin. Hala sorun varsa ayrıntılı olarak yazabilirsiniz

Elinize sağlık çok güzel bir çalışma olmuş. Bugün bir tahtada denedim ve yükleme gerçekleşti ancak windows etkinleşmedi okulda hiçbir tahtada internet bağlantısı yok. Sebebi bu olabilir mi? Bilgisayarlar Faz 2 BIOS tan direk tanıyacak yazmışsınız. Eksik ya da yanlış yaptığım şey nedir ?

hocam bunda güncellemeler kapalı dimi sistem bi daha kendi güncelleme yapmaz dimi win10 nun güncellemeleri bıktırırda...

hocam bunda güncellemeler kapalı dimi sistem bi daha kendi güncelleme yapmaz dimi win10 nun güncellemeleri bıktırırda...
Güncelleştirmeler kapalı değil. Güncelleştirmeyi kapatmış olsam windows etkinleştirme de kapanıyor, bu sebeple kapatmadım. Etkinleştirme sonrasın hizmetlerden windows update seçeneğini bulup devre dışı olarak ayarlayabilirsiniz.

Sizin sistem tam yüklemeden bir sorun çıkmış. Tekrar yükleme yapın yine aynı hatayı verirse usb belleği tekrar oluşturun
Yeni imajı indirdim yeniden flaş belleğe kurulum yaptım.tahtaya kurdum.bu sefer başlangıçta bir sorunla karşılaşıldı hatası verip başa alıyor devamlı.ilginç bir şekilde bir türlü düzgün başlatamadım şu imajı.isoyu yazdırmayı tarif edilen şekilde yaptığım halde.son olarak bir de farklı bir flaşla deneyecem.

Yeni imajı indirdim yeniden flaş belleğe kurulum yaptım.tahtaya kurdum.bu sefer başlangıçta bir sorunla karşılaşıldı hatası verip başa alıyor devamlı.ilginç bir şekilde bir türlü düzgün başlatamadım şu imajı.isoyu yazdırmayı tarif edilen şekilde yaptığım halde.son olarak bir de farklı bir flaşla deneyecem.
Usb belleği rufus ile oluşturmayın, rufus sorun çıkartıyor, imaj içinde tam format ve sadece c format olayını yapabilmek için clonezilla iso sonrası düzenleme yaptım rufus bu düzenlemeyi es geçiyor, bu da imajın eksik yüklenmesi, c yerine d'ye sistem yükleme gibi hatalara sebep oluyor.
Bu gün bu imajı müdür yardımcısının masaüstü bilgisayarına kurdum, sistem açıldı yazıcı ve dys kurup kalktım, sorunsuz çalışıyor. Disk boyutu 256 gb'dan büyük olan masaüstü ve dizüstü bilgisayarlarda da çalışıyor sistem.

Nasıl bir sorundan bahsediyorsunuz?
Bu imajda öyle bir sorun olduğuna nasıl kanaat getirdiniz?
Kendi okullarımda 30+tahtada kurulu hiç dokunmatik sorununa denk gelip şikayet eden arkadaş olmadı. Bu imajı kurdunuz mu emin değilim, kurup Tahtanın ekran ve sensör temizliğini düzgünce yapıp öyle deneyin. Hala sorun varsa ayrıntılı olarak yazabilirsiniz
evet hocam kurdum 2 tahtamda dokunmatik hatası var orta bölüm çalışmıyoru avuç içi kadar bölüm

evet hocam kurdum 2 tahtamda dokunmatik hatası var orta bölüm çalışmıyoru avuç içi kadar bölüm
Bahsettiğiniz dokunmatik sorunu sistemsel değil donanımsal bir durum, büyük ihtimal ekran ve sensör temizliği kaynaklı. Hafif nemli bir bezle özellikle 4 köşedeki sensörleri ve tahta yüzeyini silin. Sensörlerin oraya bez ulaşmaz, bir kalemin ucuna bezi sarıp tam temizlik yapabilirsiniz.
Sistemsel bir dokunmatik sorunu olsa o tahtaya hiçbir yer dokunmayı algılamaz.

Usb belleği rufus ile oluşturmayın, rufus sorun çıkartıyor, imaj içinde tam format ve sadece c format olayını yapabilmek için clonezilla iso sonrası düzenleme yaptım rufus bu düzenlemeyi es geçiyor, bu da imajın eksik yüklenmesi, c yerine d'ye sistem yükleme gibi hatalara sebep oluyor.
Bu gün bu imajı müdür yardımcısının masaüstü bilgisayarına kurdum, sistem açıldı yazıcı ve dys kurup kalktım, sorunsuz çalışıyor. Disk boyutu 256 gb'dan büyük olan masaüstü ve dizüstü bilgisayarlarda da çalışıyor sistem.
Hoca winsetupfromusb programıyla en son çıkan 1.8 sürümüyle isoyu yazdırdım özellikle.yalnız kurulum için f7 ile çıkan ekranda sadece tam format bölümü vardı sadece c bölümü kısmı yoktu.

Hoca winsetupfromusb programıyla en son çıkan 1.8 sürümüyle isoyu yazdırdım özellikle.yalnız kurulum için f7 ile çıkan ekranda sadece tam format bölümü vardı sadece c bölümü kısmı yoktu.

Hocam V5 ve V5.1 de aşağıdaki ekran çıkması gerekiyor.
isoekran-1.jpg

v5i indirdim.winsetupın 1.8 sürümüyle yükledim.clonezilla ekranı gelip tam format çıkıyor sadece.fatih yazısı da yok.neden kaynaklanabilir acaba hocam?winsetupın eski sürümlerini mi kullansam?

v5i indirdim.winsetupın 1.8 sürümüyle yükledim.clonezilla ekranı gelip tam format çıkıyor sadece.fatih yazısı da yok.neden kaynaklanabilir acaba hocam?winsetupın eski sürümlerini mi kullansam?
Elinizdeki sürümün V5 olma ihtimali çok düşük. Çift format seçeneği çıkmasa bile yukarıdaki resimdeki yazılardan sadece MK-V5 tam format uyarı kısmı olmayan bu resim çıkması gerekiyor. Bi ekran resmi gönderir misiniz

Win10 etkinlestirmeleri için 31 aralık 2017 son gün diye bir şey okudum. Bu imajı indirip tüm işlemleri ocak ayında yapsak etkinlestirmede bi problem yaşar miyiz acaba?

Win10 etkinleştirmeleri su an için oluyor. sıkıntı yok. ama hiç denediniz mi, z-kitap exe uygulamaları açılmıyor bu imajda. bu konuda şikayet var.

Ben de onu diyorum işte hocam. Şu an için etkinlestirme oluyor sıkıntı yok. Bu imaji kurmak Ocak ayına kalsa sıkıntı yaşar miyim acaba. Ben ancak görebildim konuyu. Forumu Çok takip edemedim bu ara. 31 aralık etkinleştirmek için son günse sadece yarın tüm tahtaları yetiştirmem mümkün değil

Elinizdeki sürümün V5 olma ihtimali çok düşük. Çift format seçeneği çıkmasa bile yukarıdaki resimdeki yazılardan sadece MK-V5 tam format uyarı kısmı olmayan bu resim çıkması gerekiyor. Bi ekran resmi gönderir misiniz
Hallettim hocam.sorun ilginç bi şekilde flaş bellekteymiş.değişince düzeldi.
Yalnız bu 31 aralıka kadar etkinleştirme işini napcaz gerçekten?

Win10 etkinlestirmeleri için 31 aralık 2017 son gün diye bir şey okudum. Bu imajı indirip tüm işlemleri ocak ayında yapsak etkinlestirmede bi problem yaşar miyiz acaba?
Microsoftun açıklamasına göre bu tarihten sonra daha önce Windows 10 a yükseltilmemiş Windows 7ve 8 lisansın sahip bilgisayarlara artık Windows 10 yüklemek için ücretli lisans almak gerekecek. Bu da demek oluyor ki bu tarihten sonra Windows 8.1 yüklü olan bir tahtaya Windows 10 yükleyip ücretsiz etkinleştirme yağmak mümkün olmayacak. Daha önce Windows 10 yükleyip yasak olarak etkinleştirme yapılmış olan makinalara tekrar yüklemelerde etkinleştirme sorunu çıkmaz.
Win10 etkinleştirmeleri su an için oluyor. sıkıntı yok. ama hiç denediniz mi, z-kitap exe uygulamaları açılmıyor bu imajda. bu konuda şikayet var.
Hangi firmanın hangi dersine ait z kitap ise ya adres verin yada tam isimini yazın bende test edip bakayım. Maalesef bazen öğretmen arkadaşlar bir defa hata çıkınca genelleyip tekrar deneme eyişimine girmiyor. Özellikle cevap bekliyorum sizden.

Hocam okuldaki 40 akıllı tahtaya yükleme yaptım 3 tanesi bir kaç kez yeniden yüklememe rağmen etkinleştirilmiyor, başka bir yöntem var mı ya da sorun neden kaynaklanıyor olabilir?

Hocam okuldaki 40 akıllı tahtaya yükleme yaptım 3 tanesi bir kaç kez yeniden yüklememe rağmen etkinleştirilmiyor, başka bir yöntem var mı ya da sorun neden kaynaklanıyor olabilir?
Ebaadmin masaüstü siyah simgeli bir program var onunla biostan lisans kodu alıp bi deneyin. Bazen denk geliyor inatla etkinleşmeyen ama nasıl oluyorsa sonra kendiliğinden etkin olabiliyor

1-Hocam son güncellenmiş sürümü indirdim ben kurdum ama etkinleştirme olmadı.birşeyi mi atladım acaba ?
2-Yedek almak için masaütündeki simgeye sağ tık-yönetici olarak çalıştır deyince mavi ekran geliyor.orada "y" yazıp enter yapınca ekran kayboluyor. bu şekilde sistem yedekleme gerçekleşmiş oluyor mu ? onu sonra nasıl kullanırım ?

1-Hocam son güncellenmiş sürümü indirdim ben kurdum ama etkinleştirme olmadı.birşeyi mi atladım acaba ?
2-Yedek almak için masaütündeki simgeye sağ tık-yönetici olarak çalıştır deyince mavi ekran geliyor.orada "y" yazıp enter yapınca ekran kayboluyor. bu şekilde sistem yedekleme gerçekleşmiş oluyor mu ? onu sonra nasıl kullanırım ?
Yedek işleminde yaptığınız işlemden sonra makineyi yeniden başlatıp başlangıçta 1 saniye gözüken ekranda ok tuşlarına basıp "sistem yedekleme ekranından" "mevcut sistemin imajını al" ı seçmeniz gerekiyor hocam

2. Soruya cevap verilmiş.
1. Soruda ki durum ise eğer Faz2 ise Windows etkinleştirme sunucularında yoğunluk vardır, Microsoftu arayıp teyit edebilirsiniz. İmajda etkinleştirme sorunu yok.

Durum
Konu kilitlenmiştir.
Geri