Faz 3 tahtalarda exe dosyası çalıştırma

Kodla Büyü

meehmetaslan

Aktif Üye
Merhaba sayın hocalarım. Faz 3 arçelik tahtalar pardus yüklü olarak geldi. Bu tahtalarda exe dosyalarını(z-kitaplar için) nasıl çalıştırabiliriz? (Wine kurmaya çalıştım ama etap yetkili şifresi istedi. Şifreyi il koordinatörü de bilmediği için o yol kapandı.)

Son düzenleme:
bolu imajıyla hallettik hocam wine olduğu için sağ tıkla ve wine ile aç deyip açıyorsunuz bolu imajı atmadan olmuyordu

Merhaba hocam.
http://www.etap.org.tr/index.php/imajlar/ adresinde Arçelik ET'ler için Bolu imajı (Faz3 4K diye geçer) var. Bu imaj ile z-kitap sorununu çözebilirsiniz.
İmajın parolası için bilgi@pardus.org.tr adresine kurumsal eposta göndererek talep edebilirsiniz.
Aynı şekilde Telegram grubuna da dahil olup, bilgi edinebilirsiniz.
https://t.me/joinchat/Mo-ADxvEGWrRl4GfmwFpsw
Sayın hocam, bizim de okulumuza Arçelik Faz3 ET kuruldu. Tabi ki exe dosya kitap sorunları benim de karşıma geldi. Wine diye araştırırken burayı gördüm.
Anladığım kadarıyla zkitaplar wine ile aç dediğimizde açılıyor.
Benim öğrenmek istediğim, Faz3, Faz19 ve Faz19 Full HD arasındaki farklar nelerdir?
Faz3 işimizi görür mü?

Sayın hocam, bizim de okulumuza Arçelik Faz3 ET kuruldu. Tabi ki exe dosya kitap sorunları benim de karşıma geldi. Wine diye araştırırken burayı gördüm.
Anladığım kadarıyla zkitaplar wine ile aç dediğimizde açılıyor.
Benim öğrenmek istediğim, Faz3, Faz19 ve Faz19 Full HD arasındaki farklar nelerdir?
Faz3 işimizi görür mü?
Bir de bu imaj şifresinden kastınız etap admin şifresi mi?

1. Arçelik tahtalarla beraber gelen Pardus'ta wine olmadığı için Z kitapları çalıştıramazsınız. Bu sebeple tahtanıza uygun olan imajı (Faz 3 4K) yüklemeniz halinde Z kitapları çalıştırabilirsiniz.
2. Faz3 (Arçelik) tahtalar GNOME arayüzü ile gelmekte olup (Faz1 -2'ler KDE) kerneli Faz1 ve 2'ye göre daha yenidir. Faz1 ve 2'deki dokunmatik sürücüsü Arçelik tahtalardaki kernele uygun değildir. ETAP 19 4K ve ETAP 19 Full HD sürümleri her iki tahtada da çalışması öngörülen, test aşaması devam eden sürümlerdir.
Samsun Faz1'ler için, Ordu Faz2'ler için (aynı zamanda Faz1 SSD imajı da var) ve Bolu da Arçelik tahtalar için imaj çalışması yapmaktadır.
3. Evet sayın hocam, imaj parolası etapadmin parolasıdır.

Geri