Faz 3 Kurumları ne zaman başlayacak bilgisi olan var mı?

Kodla Büyü
medyada faz 3 ihalesi yapıldı, mart 2020 de kurumlarlar tamamlanacak, ihaleyi arçelik aldı şeklinde haberler var
http://yegitek.meb.gov.tr/www/yegit...-tahta-alimi-sozlesmesi-imzalandi/icerik/2870

Bu Faz üç değil hocam Faz 2 nin devamı niteliğinde alımlar oldu illere bu konuda duyuru yapıldı... Sadece liselere tahta takılacak orta okul ve ilkokuklar için Faz 3 ihalesine çıkılacak ama önümüzdeki 2-3 yıl için Faz üç ihalesi imkansız gibi bir şey. Ekonomik koşullar ve ihalenin içeriği izin vermiyor 3. İhalenin yapılmasına.

Faz 3 kurulumu başlayan iller var(örneğin trabzon). Hangi illlerde kurulum yapılacağını yada hangi okullarda nasıl öğreneceğiz?

Kayseri'de kuruluma başlanmış.
Birini 4-5 dk inceledim çok beğendim. GNOME masaüstü yöneticisi ile pardus var.
Şartnamade belirtildiği için linux destekli donanımlar kullanılmış.
İlk izlenimim harika.

Değişimin ilk evresi olan şok u atlattıktan sonra herkesin kabullenip beğeneceğini tahmin ediyorum.

Arkadaşlar Altyapı ihalesine çıkıldı. Tahta ihalesi de yapıldı diye biliyorum. Süreç icerisinde bilgilendirme olur.

Arkadaşlar faz 3 kapsaminda 11.000 etkileşimli tahta ihalesi geçen yıl yapıldı ve tahtalar okullara takıldı. 2. Kısım 18000 tahta ihalesi de bu nisan ayında yapıldı ve eylül ayına kadar kurulumlar tamamlanması bekleniyor. Ayrıca 1250 okul için de internet altyapısı ihalesi yapılacak haziran ortasında. Onların kurulumu için de 135 gün muhlet var. Ama alt-yapı süreci bazen uzayabiliyor. 2020 içinde kurulumlar yapılır muhtemelen.

Daha önce dediğim gibi Faz 3 ihalesi değil okullarınıza gelen tahtalar ve yapılan keşifler... Faz 2 ihalesine ek olarak yapılan ihaleler... Okulların tahta ihtiyaçları olduğu için Faz 2 ihalesine ek ihaleler yaparak 10 bin 15 bin tahta alımları oluyor ara ara bu şekilde ihtiyaç giderilmeye çalışılıyor.

Faz 3 ihalesi çok fazla ayrıntısı olan ve çok büyük bir bütçeye ihtiyaç duyan bir ihale şu sıralar yapılması mümkün olan bir ihale değil...

Daha önce dediğim gibi Faz 3 ihalesi değil okullarınıza gelen tahtalar ve yapılan keşifler... Faz 2 ihalesine ek olarak yapılan ihaleler... Okulların tahta ihtiyaçları olduğu için Faz 2 ihalesine ek ihaleler yaparak 10 bin 15 bin tahta alımları oluyor ara ara bu şekilde ihtiyaç giderilmeye çalışılıyor.

Faz 3 ihalesi çok fazla ayrıntısı olan ve çok büyük bir bütçeye ihtiyaç duyan bir ihale şu sıralar yapılması mümkün olan bir ihale değil...
peki ne olacak o kadar eğitimlere katılık, müdürler gözümüzün içine baka baka okulunuza tahta gelecek dediler. sonuç ise önce alanlar topçu arkada kalanlar b..kçu oldu

Yani ilkokullar daha çok bekleyecek mi diyorsunuz?

arada biz mağdur edildik malesef ortaokul binamiz yokdu yapildi ama ortada ağ altyapisi da tahtada yok 24 saat dersim var baska okula btr gitmek istiyorum ama 20 saat üstü olmuyor deniliyor kendi dersimin 4 saatini baskasi alsam desem idare kabul etmez, kredi odemesem ekders onemsiz diyecem o da yok. 30 saate tamamlamak icin dersde yok okulda vala ne desem bos
ne güzel tahtayi kurduran kurdurdu bizlerde ortada kaldik

arada biz mağdur edildik malesef ortaokul binamiz yokdu yapildi ama ortada ağ altyapisi da tahtada yok 24 saat dersim var baska okula btr gitmek istiyorum ama 20 saat üstü olmuyor deniliyor kendi dersimin 4 saatini baskasi alsam desem idare kabul etmez, kredi odemesem ekders onemsiz diyecem o da yok. 30 saate tamamlamak icin dersde yok okulda vala ne desem bos
ne güzel tahtayi kurduran kurdurdu bizlerde ortada kaldik
kesinlikle bu konu güncel kalmalı. Bakanlığa tahta konusunu sürekli hatırlatmalıyız

pandemi nedeniyle bu proje gerçekleşeceğini sanmıyorum. n az bir 5 yıl daha ertelenir.

Okuluma mart ayında 23 adet faz 3 Arçelik tahta takıldı. Tahtaların hepsinde Pardus yüklüydü. Daha doğru düzgün inceleyemeden, kullanamadan maalesef okullar kapandı.

Geri