Faz 2 tahta windows 10 pro education oldu

Kodla Büyü
Şimdi hocam, yeni keşfettiğim olayı söylüyorum.
Herşeyi bildiğimiz gibi yaptık, kendi imajımız elimizde, başka tahtaya kurmaya gidiyoruz. İmajı kurduktan sonra etkinleştirirken BIOSTAN ALDIĞIMIZ KEYI GİRMİYORUZ. Education key giriyoruz (
Windows 10 Education NW6C2-QMPVW-D7KKK-3GKT6-VCFB2)

Etkinleşiyor, ama windows 10 promuz windows 10 education olarak etkinleşiyor. Pro education olarak etkinleşmiyor kesinlikle.

Çalışmaya devam ediyorum. İlla ki bulacağım. Ama kafamdaki sorular şunlar;
1-MEB microsoft ile acaba sadece education olarak mı lisans anlaşması yaptı?
2-Ama direk kurulum yapınca pro education olarak etkinleşiyor. Yukarıdaki soru iptal oluyor.
3-Pro education key girsem olur diye düşünüyorum. Ama böyle bir key bulamıyorum. Bulursan haber ver.
4-Bir de dikkat edersen generic key degil, KMS key sınıfından key girdim. Bu da önemli. (Aşağıyı incele)

KMS:
Windows 10 Professional W269N-WFGWX-YVC9B-4J6C9-T83GX
Windows 10 Professional N MH37W-N47XK-V7XM9-C7227-GCQG9
Windows 10 Enterprise NPPR9-FWDCX-D2C8J-H872K-2YT43
Windows 10 Enterprise N DPH2V-TTNVB-4X9Q3-TJR4H-KHJW4
Windows 10 Education NW6C2-QMPVW-D7KKK-3GKT6-VCFB2
Windows 10 Education N 2WH4N-8QGBV-H22JP-CT43Q-MDWWJ
Windows 10 Enterprise 2015 LTSB WNMTR-4C88C-JK8YV-HQ7T2-76DF9
Windows 10 Enterprise 2015 LTSB 2F77B-TNFGY-69QQF-B8YKP-D69TJ

RTM:
Generic Windows 10 Home TX9XD-98N7V-6WMQ6-BX7FG-H8Q99
Generic Windows 10 Home Single Language 7HNRX-D7KGG-3K4RQ-4WPJ4-YTDFH
Generic WIndows 10 Pro VK7JG-NPHTM-C97JM-9MPGT-3V66T
Generic Windows 10 Enterprise NPPR9-FWDCX-D2C8J-H872K-2YT43
MEB'in anlaşması dahilinde bir durum söz konusu değil. windows 8 ve 8.1'den ücretsiz windows 10'a upgrade olayı vardı hatırlarsanız. Microsoft bunu windows 8 ve 8.1 için meb'e verdiği keyleri biliyor. Windows 10 için upgrade olayını kapatmadı. windows 10 kurulunca bu edu dönüşümünü kendisi sağlıyor.

MEB'in anlaşması dahilinde bir durum söz konusu değil. windows 8 ve 8.1'den ücretsiz windows 10'a upgrade olayı vardı hatırlarsanız. Microsoft bunu windows 8 ve 8.1 için meb'e verdiği keyleri biliyor. Windows 10 için upgrade olayını kapatmadı. windows 10 kurulunca bu edu dönüşümünü kendisi sağlıyor.
Ben 29 TEMMUZDA BİTTİ SANMIŞTIM. İllegal windowslar için sadece sonlandırıldı demek. Yasal windowslar icin devam ediyor demek.

Ben 29 TEMMUZDA BİTTİ SANMIŞTIM. İllegal windowslar için sadece sonlandırıldı demek. Yasal windowslar icin devam ediyor demek.
Devam eden sadece eğitim kurumları. Piyasadakiler değil. Kapatabilirler de, o yüzden en az bir kez tahtaları bir kez aktive etmek lazım. Belirsiz bir süre bu çünkü.

Devam eden sadece eğitim kurumları. Piyasadakiler değil. Kapatabilirler de, o yüzden en az bir kez tahtaları bir kez aktive etmek lazım. Belirsiz bir süre bu çünkü.
Bak bundan haberim yoktu. Demek sadece eğitim kurumları.

Ayrıca, bir ilave daha yapayım. Hani yukarıda KMS keyler vermistim ya, Professional keyi denedim. Harbiden etkinleşti. Win 10 Pro oldu. Education key zaten oluyor.

Kendi yaptığımız imaj diğer tahtalarda, biostan alınan oem keye gerek olmadan;

1-Win 10 Education olarak etkinleşiyor.
NW6C2-QMPVW-D7KKK-3GKT6-VCFB2

2-Win 10 Pro olarak da etkinleşiyor.
W269N-WFGWX-YVC9B-4J6C9-T83GX

Şimdi gel şu sorunun cevabını bulalım.

WINDOWS 10 PRO EDUCATION NEDEN OLMUYOR?

İlk elden kurarsak oluyor ama.....

Ben amacıma ulaştım. Pro olarak kuracağım tahtaları. Fakat yukarıdaki sorunun cevabını bulamazsam kafayı yiyecem. İnat ettim valla hocam...

Bak bundan haberim yoktu. Demek sadece eğitim kurumları.

Ayrıca, bir ilave daha yapayım. Hani yukarıda KMS keyler vermistim ya, Professional keyi denedim. Harbiden etkinleşti. Win 10 Pro oldu. Education key zaten oluyor.

Kendi yaptığımız imaj diğer tahtalarda, biostan alınan oem keye gerek olmadan;

1-Win 10 Education olarak etkinleşiyor.
NW6C2-QMPVW-D7KKK-3GKT6-VCFB2

2-Win 10 Pro olarak da etkinleşiyor.
W269N-WFGWX-YVC9B-4J6C9-T83GX

Şimdi gel şu sorunun cevabını bulalım.

WINDOWS 10 PRO EDUCATION NEDEN OLMUYOR?

İlk elden kurarsak oluyor ama.....

Ben amacıma ulaştım. Pro olarak kuracağım tahtaları. Fakat yukarıdaki sorunun cevabını bulamazsam kafayı yiyecem. İnat ettim valla hocam...

Henüz girişmediğim bir maceranın yorumunu yapıyorum ben. windows 10 pro education olabilmesi için kim bilir belki de yapı 1607 zamanından beri kullananlar (tahtalarını aktive edenler içindir) biz temmuzdan sonra o kadar süre açık tuttuk, geçmediyseniz 1703 de size izin vermiyorum diyor "olabilir" ya da -> buradan sonrasını biraz saçmaladığım için sildim...

Henüz girişmediğim bir maceranın yorumunu yapıyorum ben. windows 10 pro education olabilmesi için kim bilir belki de yapı 1607 zamanından beri kullananlar (tahtalarını aktive edenler içindir) biz temmuzdan sonra o kadar süre açık tuttuk, geçmediyseniz 1703 de size izin vermiyorum diyor "olabilir" ya da -> buradan sonrasını biraz saçmaladığım için sildim...
:) :):) Hayır değil, çünkü hepsini denedim. win 8.1 li win 10 pro 1607 li en son win 10 pro 1703 lü tahtalarda ayrı ayrı denedim. Kesinlikle hiçbirinde, win10 pro education olmuyor. Salla boşver... Ben win 10 pro yu halletim ya, tüm tahtalara yarından itibaren yüklüyorum imajımı. Gerisi önemli değil...

1 tahta var boşta, onun üzerinde pro edu için uğraşırım zevk için.

Ama, imajdan yükleyip pro education yapabilirsen mutlaka haber ver. Çözebilirsem bende yazarım.

Windows 10 Pro Education

Mevcut durumda, halihazırda orijinal OEM dijital ürün anahtarıyla etkinleştirilmiş ve OEM iş ortaklarından indirimli K-12 akademik lisanslarıyla satın alınmış (bu indirimli lisanslar bazen National Academic veya Shape the Future olarak adlandırılır) Windows 10 Pro kullanılan aygıtlar, Windows 10, sürüm 1607 yüklemesinin bir parçası olarak otomatikman Windows 10 Pro Education'a yükseltilecektir.

Daha fazla ayrıntı için adrese tıklayın.
https://support.microsoft.com/tr-tr/help/3181976/windows-10-editions-for-education-customers

Geri