Faz 2 imaj sorunu

Kodla Büyü

samsunlu-17

Site Gezgini
Arkadaşlar faz 2 tahtaya ne yaparsam yapayım sorun çözülmüyor Boot Device hatası veriyor.

70dfc769e93b3c734a3e69e7c93dfb4d57f13d24_2_562x1000.jpeg

Diğer tahtalara attığım faz 2 orjinal imaj bu tahtada olmuyor.

Boot kısmında Hard disk uefi olarak gözükmüyor hiçbir şekilde sadece hard disk seçeneği var.
Çalışan tahtalarda uefi olarak gözüküyor.

Screenshot_20231016-221959_Brave.jpg

Foto Bbnet sitesinden alıntıdır.

Bu Fotoğrafta olduğu gibi 1. Sıradaki uefi seçeneği yok Sadece Sarı seçilmiş Harddisk var.
Sıfırdan farklı bir flash ile harddiski silip win10 kurdum kurulum bittikten sonra yine uefi yok.
Bios varsayılan ayarladım o da olmadı. Bios üzerinde ayarları karıştırıp denedim tek tek yine olmadı
Ayni sorunu yaşayıp çözebilen arkadaş var mı ?

Ben buna benzer bir hatayı pardusta iki tahtada alıyorum çözüm bulamadım ilginçtir Windows kuruluyor sorun olmuyor ama Pardus kurunca açılmıyor tahta... İmajı değiştir hocam bir dene bakalım.

Hocam sifirdan imaj olmayan windows 10 kurdum. Kurulum bittikten sonra aynı hatayı aldım. Sabit disk uefi olarak çıkmıyor.

Merhabalar, bunun sebebi bios pili bitmesinden kaynaklanıyor windows bu durumu tolere edebiliyor ama pardus tolere edemiyor dolayısıyla mutlaka bios pilini değiştirin yoksa pardus yükleyemezseniz yükleseniz dahi çöker. Net bilgidir bir çok kez deneyip sonuç aldım.

Geri