Faz-2 Imaj - Mart 2021 (Uzaktan Eğitime Uyumlu - UEFI)

Kodla Büyü
Hocam elinize sağlık tahtalara kurmadan kendi bilgisayarimda denedim. Yüklemeden sonra PC kapandı ve manuel olarak ben açtım. Sonra Windows hata ile karşılaştı bilgi toplanıyor mesajı geliyor. Ne yapmam lazım.tesekkurler

Ekli dosyalar

• IMG_20210904_125731.jpg
    IMG_20210904_125731.jpg
    66.2 KB · Görüntüleme: 15
Hocam elinize sağlık tahtalara kurmadan kendi bilgisayarimda denedim. Yüklemeden sonra PC kapandı ve manuel olarak ben açtım. Sonra Windows hata ile karşılaştı bilgi toplanıyor mesajı geliyor. Ne yapmam lazım.tesekkurler
Öncelikle yeni imaj yayınlandı hocam.
https://www.bilgisayarbilisim.net/konular/yeni-faz-2-imaj-eylul-2021.178209/#post-1906746

Aldığınız hataya ilişkin olarak; driver yüklü imajlar başka donanımlı bilgisayarlara kurulunca bu hataları vermesi muhtemeldir.

Hocam merhaba öncelikle ellerinize sağlık image sorunsuz çalışıyor. Fakat akıllı tahtaların sesi eskiye oranla az çıkıyor. Bir çok yol denedim ama olmadı bir öneriniz var mı acaba

Hocam merhaba öncelikle ellerinize sağlık image sorunsuz çalışıyor. Fakat akıllı tahtaların sesi eskiye oranla az çıkıyor. Bir çok yol denedim ama olmadı bir öneriniz var mı acaba
Hocam ses ile ilgili bugüne kadar herhangi bir dönüt gelmedi bana. Kullandığım driver orjinal ses sürücüsü.
Siz yeni imajı deneyin isterseniz.

Merhaba @doganytu hocam. İmajda kullandığınız masaüstü arka planı çok güzel. Onu ayrıca paylaşma imkanınız olur mu?

Bunu indirdim ancak özel internet kullanmama rağmen bir türlü windowsu etkinleştiremedim. 0xC004F211 hatası alıyorum. Etkinleştiremediğim içinde ebeveyn denetimlerini kullanamıyorum. Birde bende akıllı tahtayı tenefüsler de ve öğle arasında öğrencilerin kullanımına kapatmak istiyorum. Bunu windowsun ebeveyn denetimi olmadan başka nasıl gerçekleştirebilirim.

Merhabalar, ogretmenler yukledikleri dosyalarin ertesi gun silinmesinden rahatsiz. Bu durumu nasil duzeltebilirim? Simdiden tesekkurler.

Takip. Ogretmenlerin kaydettiklerinin silinmemesi icin ne yapabilirim??

Son düzenleme:
Hocam, sizin imajiniz ama sanirim bir onceki surum. Program ekle kaldirda time freeze yok. Setup dosyasindan mi kaldiracagim? Ben extra hic bir program kurmadim.

Son düzenleme:
Hocam, sizin imajiniz ama sanirim bir onceki surum. Program ekle kaldirda time freeze yok. Setup dosyasindan mi kaldiracagim?
Hocam imajda herhangi bir freeze yazılımı yok. Sonradan yüklenmiştir. Öyle bir program varsa kaldırmak için şifresine ihtiyaç duyacaksınız. Eski imaj ise her türlü yenisini kurmanızda fayda olacaktır.

Oyleyse, tekrar en guncel surumunuzu yuklersem, dosyalarin silinme sorunu ortadan kalkacaktir degil mi? Netsupport school programini da pasiflestirmek istiyorlar. Tamamen kaldirabilirim sanirim bu programi da? Tesekkur ederim.

Oyleyse, tekrar en guncel surumunuzu yuklersem, dosyalarin silinme sorunu ortadan kalkacaktir degil mi? Netsupport school programini da pasiflestirmek istiyorlar. Tamamen kaldirabilirim sanirim bu programi da? Tesekkur ederim.
Evet hocam öyle bir sorun olmayacaktır. İstediğiniz programı sistemden kaldırabilirsiniz.

Ben kurulumu WinSetupFromUsb bu programla yapıyorum kurulum bitiyor ama reboot and select hatası alıyorum nerde yanlış yapıyorum bilen varmı

merhaba hocam ben indirdiğim İSO dosyasını ventoy ile usbye attım. faz 2 tahtada f7 yaptıktan sonra ventoy ekranından kurulumu başlatıyorum clonezilla ekranı çıkıyor orda bir takım yüklrmeler yapıyor. sistemin yüklemesi bu şekilde mi oluyor. yoksa ben mi yanlış birseyler yapıyorum

Merhabalar.
Android telefonu akilli tahtaya yuklemek icin Baglan ozelligini ve telefondaki smart view ozelligini kullanmak gerekiyor diye biliyorum. Ancak; akilli tahtada "Bu Bilgisayarda Göster" secenegindeki ozellikler pasif ve Kablosuz Ekran ek ozelligini yuklemeniz gerwkmektesir diyor. Yuklemek istedigimde fotografta gosterdigim gibi basarisiz oluyor. Tahtada bu imaj yuklu ve ayrica miracast ozelligini destekliyor. Yöntemi nedir acaba?
20210923_141859.jpg

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: mse
Merhabalar.
Android telefonu akilli tahtaya yuklemek icin Baglan ozelligini ve telefondaki smart view ozelligini kullanmak gerekiyor diye biliyorum. Ancak; akilli tahtada "Bu Bilgisayarda Göster" secenegindeki ozellikler pasif ve Kablosuz Ekran ek ozelligini yuklemeniz gerwkmektesir diyor. Yuklemek istedigimde fotografta gosterdigim gibi basarisiz oluyor. Tahtada bu imaj yuklu ve ayrica miracast ozelligini destekliyor. Yöntemi nedir acaba?
Ekli dosyayı görüntüle 70415
Evet ben de o sorunu gördüm üzerine düşemedim. Çözümü var mı? Ya da kablosuz hotspot wifi kurulduğu için mi kablosuz yansıtamıyoruz?

kurulum sonrası etkinleştirme sorunu çözümü
önce .......W10DigitalActivationProgramv1.4.1..... programı ile akıllı tahtayı etkinleştirin(yasal değil)
..... sonra.......
produkey programı ile BIOS a gömülü OEM keyi kopyalayın
ayarlardan ürün anahtarını değiştirin kısmında orjinal keyinizi girerek windowsu etkinleştirin. meb internetiyle de yapabilirsiniz sorun olmayacaktır. widowsunuz artık yasal key ile etkin
hocam çok teşekkür ederim ayrıntılı anlatım için.Win8 den geçerken buna dikkat etmek gerekiyor.

Elinize sağlık güncel bir çalışma olmuş. Tahtalara kurdum fakat birisinde kurulum sırasında device descriptor read/64, error -110 hatası veriyor kurulum yarım kalıyor. Güçle ilgili bir sorun olduğunu okudum ama ne yapabilirim çözemedim yardımcı olır musunuz?
Bir de neden libre office tercih etmediniz acaba

Son düzenleme:
Elinize sağlık güncel bir çalışma olmuş. Tahtalara kurdum fakat birisinde kurulum sırasında device descriptor read/64, error -110 hatası veriyor kurulum yarım kalıyor. Güçle ilgili bir sorun olduğunu okudum ama ne yapabilirim çözemedim yardımcı olır musunuz?
Bir de neden libre office tercih etmediniz acaba
Güncel sürümü yükleyin isterseniz hocam.
https://www.bilgisayarbilisim.net/konular/yeni-faz-2-imaj-eylul-2021.178209/

Libre Office seçmemiş olmamın sebebi ise öğretmenlerin şahsi bilgisayarlarda Microsoft office ile çalışmaları ve ona aşina olmalarından dolayıdır.

Geri