Faz-2 Imaj - Eylül 2021

Kodla Büyü

doganytu

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Faz-2 etkileşimli tahtalar için oluşturduğum Windows 10'lu güncel sürümlü imaj çalışmasıdır. Önceki sürüm ile benzerlik göstermektedir.
Hatırlatmak amaçlı ve merak edenler için özellikleri:
* 2 Eylül 2021 tarihi itibarıyla sistem ve programlar günceldir.
* Imaj boyutu 12.1 GB'tır. Tüm diski sıfırlar.
* Yönetici yetkili tek kullanıcı ve şifresizdir.
* Etkinleştirme otomatik gerçekleşir fakat imajdan sonra tahtayı telefon internetine bağlamanız gerekir. MEB sunucularında güncelleştirme ve etkinleştirme olmaz.
* Yüklü programların listesini görselden inceleyebilirsiniz.
* Yerel Disk D içindeki Araçlar klasöründe Produkey (sistemin orijinal BIOS keyi için), TimeFreeze (Sistem koruması için) ve Windows Update Blocker (Güncelleme durdurucu) programları vardır.
* USB belleğe yükleme işlemleri Ventoy ve WinSetupFromUSB programlarında sorunsuz gerçekleşmiştir.

İndirme Linkleri:
Link1: Yandex
Link2: Google Drive

1.JPG
2.JPG
3.JPG
4.JPG

Son düzenleme:
bütün faz2'lerde sorun çıkarmadan çalışır mı hocam.

Merhaba bende okulun ihtiyaçlarına göre bu imaja eklemeler yapacapım. Eklemeler yaptıktan sonra sizin gibi nasıl imaj dosyası oluşturabilirim. İmaj oluşturmak için hangi programı kullanıyorsunuz. İkincisi bu imajda netsupport school student uygulaması yüklü. Ben netsupport school tutor uygulamasından akıllı tahtaları göremiyorum. Ne yapmam gerekiyor? Netsupport school hangi sürümünü yüklediniz. Tüm sorumları cevaplarsanız çok sevinirim.

Merhaba bende okulun ihtiyaçlarına göre bu imaja eklemeler yapacapım. Eklemeler yaptıktan sonra sizin gibi nasıl imaj dosyası oluşturabilirim. İmaj oluşturmak için hangi programı kullanıyorsunuz. İkincisi bu imajda netsupport school student uygulaması yüklü. Ben netsupport school tutor uygulamasından akıllı tahtaları göremiyorum. Ne yapmam gerekiyor? Netsupport school hangi sürümünü yüklediniz. Tüm sorumları cevaplarsanız çok sevinirim.

İmaj oluşturmak için hangi programı kullanıyorsunuz.
https://www.hafizoglu.net/
Bu sitede @Emsile hocam güzel anlatmış.
bu imajda netsupport school student uygulaması yüklü. Ben netsupport school tutor uygulamasından akıllı tahtaları göremiyorum. Ne yapmam gerekiyor?.
Tahtalar ve öğretmen olan bilgisayar aynı ağda olmalıdır. Biri kablolu, diğeri kablosuz olmaz örneğin. IP yapılarını inceleyin.
Netsupport school hangi sürümünü yüklediniz..
NetSupport School Professional 11.41.19

hocam öncelikle emeğinize sağlık
indirmek istediğimde kota aşıldı uyarısı alıyorum nasıl çözebilirim?

kullanılan programlar arasında office sıkıntı bizim okul açısından, idaremiz lisansız birşey istemiyor malesef. keşke kullanabilseydim.

bunu evimdeki bilgisayarıma kursam orjinal olur mu etkinleşir mi?
Bilgisayarlar için bunu kullanın hocam. Tahta imajlarını bilgisayar için önermem.
https://www.bilgisayarbilisim.net/k...i-icin-guncel-hazir-sistem-eylul-2021.178261/
Hocam, sistemin orijinal BIOS keyi niçin lazım bize?

Orjinal key size lazım olmaz hocam; otomatik etkinleştiği için. Sadece görmek istersiniz diye küçük bir uygulama koydum klasöre.

Geri