faz 2 boot manager hatası

Kodla Büyü

ziwtap

Site Gezgini
sayın hocalarım,
30 akıllı tahtası olan bir okulda btr yim.bazı sınıflarda hiç problem yaşamazken bazı sınıflarda haftada 4-5 kez imaj attığım oluyor.Bu sorunlu sınıflarda siyah ekranda windows has failed to start diye bir hata veriyor. son yaptığınız değişiklikler buna sebep olmuş olabilir diye yazıyor. her seferinde kendi aldığım imajı atıyoruım ama bu problemle çok sık karşılaşır oldum. tecrübeli hocaların yardımını bekliyorum. neden olmuş olabilir ve ne yapmalıyım?

HOCAM BU İMAJIMI YÜKLÜYORSUN...EĞER BAŞKA BİR İMAJ İSE BİR DE BUNU DENE FAZ2 İÇİN...
Eğitimde Fatih Projesi Kapsamında kurulan ve kurulumu devam eden 2. Faz Etkileşimli Tahtalar (windows 8.1) için Bakanlığımızın geliştirdiği projelerde kullanılan yazılımlar ile sınıf içerisinde kullanılabilecek güncel yazılımları içeren yeni sistem görüntüsü (İmaj dosyası) hazırlanmıştır.

Sistem Görüntüsü için gerekli;

1- Kullanım kılavuzunu indirmek için http://cdn1.eba.gov.tr/2faz/Sistem_geri ... lavuzu.pdf .
2- Sistem görüntüsünü (imaj dosyası) indirmek için http://cdn1.eba.gov.tr/2faz/fatih2_03092015.iso .
3- Usb belleğe kurulum hazırlama programını indirmek için http://cdn1.eba.gov.tr/2faz/rufus-2.2.exetıklayınız.

Hocam bazı programlar ( winrar, office,atak,time freeze) yükledikten sonra acronisle aldığım imajı kullanıyorum. Sorun imajdan mıdır sizce? Bende sın zamanlarda fatihin kendi imajını kullanmayı düşünüyordum. Teşekkürler cvp için

sorun timefreeze emin olabilirsiniz. bu tip programların faydadan çok zararı var kullanmamanızı şiddetle tavsiye ediyorum. diyeceksinizki nasıl olacak..
hocam tahtalarda etkullanıcı zaten kısıtlı yani birçok işlemi zaten ne öğrenci nede virüs yapamayacaklar.
virüsler genelde usbden bulaşıyor bunun çözümü de usb disk security programı, usb takılır takılmaz bu tip virüsleri siliyor, öğreci flasını bom boş görüyor.
onun içinde masaüstlerine attrib komutunu içeren gizlidosyarı göster.bat dosyası attım öğrencilere de anlattım. usb dolu ama boş görünüyorsa .bat dosyasını usbye atıp çalıştırınca dosyaları görünür oluyor, onlar sağ ben selamet

Ademola hocam time freeze aktifleştirmeyi ynuttuğum tahtalarda öğretmenlerden bazıları tahtayı kendi harddiski gibi kullanıyor. Flaşında ne var ne yok bakıyorum madaüstüne atmış. Tüm öğretmenler böyle yaparsa sorun olmaz mı ki? Time freeze olmadan nasıl olur kestiremiyorum. Bide tüm tahtalarda yime freeze olmasına rağmen sorun belli başlı 6-7 sınıfta çıkıyor. Sorunu tam olarak tespit edemedim. Önceleri bilgisYar kapatılmadan fişi çektikleri için diyodum ama şimdi yüzde yüz emin değilim. Benden başka boot manager hatası alan yok mu acaba ? Ben mi çok karşılaşıyorum bu durumla?

ziwtap' Alıntı:
Ademola hocam time freeze aktifleştirmeyi ynuttuğum tahtalarda öğretmenlerden bazıları tahtayı kendi harddiski gibi kullanıyor. Flaşında ne var ne yok bakıyorum madaüstüne atmış. Tüm öğretmenler böyle yaparsa sorun olmaz mı ki? Time freeze olmadan nasıl olur kestiremiyorum. Bide tüm tahtalarda yime freeze olmasına rağmen sorun belli başlı 6-7 sınıfta çıkıyor. Sorunu tam olarak tespit edemedim. Önceleri bilgisYar kapatılmadan fişi çektikleri için diyodum ama şimdi yüzde yüz emin değilim. Benden başka boot manager hatası alan yok mu acaba ? Ben mi çok karşılaşıyorum bu durumla?
bende deepfrezee vb hiç bişey yok dediğiniz gibi masaüstü doluyor ama olsun çok da problem değil. öğretmenlere söyledim c deki masaüstündeki dosyalar silinebilir d de kendi adınıza klasör açın oraya koyun ne koyacaksanız, uyan var uymayan var ama dediğim gibi sorun değil. bootmgr hatası 1 kez aldım sanırım fişi çekmişler... 28 tahtam var dönem başından beri win10 var usb disk security var virüs vs. sıkıntı yok. net support yuklu odamdan hepsini izliyorum :) öğrencilerde bunu bildikleri için çok kurcalamıyor :)

Ademola hocam ne güzel siz sistemi oturtmuşsunuz. Net support çok mantıklıgeldi ben de kullanmayı düşünüyorum. Ben de tahtalarıma lisansız yazılım kurdum ama krsinlikle kurmayın dedi il koordinatörü. 2. Dönem lisansız olanları kaldıracağım office i özellikle. Netsupportta böyle bir sorun olur mu acaba lisanssız diye?

office viewer ları yükleyin hocam özellikle powerpoint viewer.
netsupport un 1.fazda lisansı vardı. 2 de yok maalesef. ama arkaplanda çalıştığı için dikkat çekmez diye düşünüyorum :) öğretmen pc de asıl program onunda yüzüne bakan olmaz.

çok teşekkürler hocam. office viewer dediğiniz libre officler galiba.Aslında tahtalara hiç program kurmadan ilk haliyle kullanmak en mantıklısıymış galiba. siz office kurmadınız galiba? hangi programları kurdunuz hocam başka?

microsoft powerpoint viewer https://www.microsoft.com/tr-tr/downloa ... aspx?id=13

• Lisanssız hiçbir program yüklenmedi.
• Word ,excel ve powerpoint programlarının viewer'ları yüklendi. Varsayılan Olarak ayarlandı.
• Chrome tarayıcı kuruldu. tarayıcılarda Anasayfa Google olarak ayarlandı
• Gom Player - Klite codeck pack kuruldu
• Acrobat reader 11 kuruldu
• Java kuruldu
• Winrar yüklendi.
• Windows ve tüm programların güncelleştirmeleri kapatıldı.
• Dyned programı kuruldu.
• Usb disk security ve total360 kuruldu
• Epic PEN kuruldu

ademola hocam winrar deneme sürümü mü yüklediniz yoksa crackli mi? bide faz2 lerde güncelleştirmeyi nasıl kapattınız acaba? güncelleştirmeleri kapatıyorum ama tekrar güncelleştirmeleri otomatik olarak yükle(önerilen) seçeneği gelmiş oluyor. önerilmez olanı seçip uygula dediğim halde güncelleştirmelerin kapanmadığını farkettim. Siz nasıl yaptınız hocam?

Geri