Faz-2 İmaj (Win10) - Eylül 2022

Kodla Büyü
Var olduğunu biliyorum ama merakım akıllı tahta imajı masaüstü bilgisayara atılabilirmi? Sizce olurmu.
Atılabilir hocam. 250 GB üstü disk sistemlerine, UEFI destekli bioslara uyar. İmajı attıktan sonra o bilgisayara ait sürücüleri kurmanız gerekecek.

IMG_20221013_115230.jpg

Böyle bir hata alıyorum nedeni ne olabilir

hocam yükledim elinize sağlık klavye otomatik çıkmıyor nasıl ayarlayabilirim
Ekran klavyesini otomatik açmak için:
Arama kısmına "Dokunmatik" yazınca Dokunmatik Klavye Ayarları çıkar. Açılan pencereden "Tablet modunda değilken ve bağlı bir klavye olmadığında dokunmatik klavye düğmesini göster" kısmını aktif etmeniz lazım.

Bir tahtada hoparlör olarak VES060P diye devam eden bir kodla görmeye başladı ve artık hiç ses vermiyor. Tahta açılışındaki ilk sesleri bile yok. Tekrar formatladım ama nafile. Donanımsal bir sıkıntı oldu sanırım. Bilinen basit bir çözümü var mıdır?

hocam elinize sağlık öncelikle. İmajı yükledim çok güzel olmuş fakat tahtanın uyku modu belirlediğim sürede devreye girmiyor uyku modunun çalışmamasının sebebi ne olabilir

Hocam emeğine sağlık.kalibrasyon aracını bulamadım. Daha önceki sürümlerde masaüstünde vardı.

hocam virüs temizleme yazılımının kullanımı nasıl acaba ? açılan bölüme temizlenecek diskin harfini yazmamız yeterli mi ?

hocam elinize sağlık öncelikle. İmajı yükledim çok güzel olmuş fakat tahtanın uyku modu belirlediğim sürede devreye girmiyor uyku modunun çalışmamasının sebebi ne olabilir
Yönetici olarak açtığınız Komut satırına (cmd) şu kodu yazıp tahtayı yeniden başlatın:

powercfg -h on

hocam virüs temizleme yazılımının kullanımı nasıl acaba ? açılan bölüme temizlenecek diskin harfini yazmamız yeterli mi ?
Aynen öyle hocam.

idm ile indirilmiyor. Normal indirmede ise yarıda bağlantı kopuyor indirmek nerderyse imkansız Ben indiremedim.

Faz-2 Etkileşimli Tahtalar için oluşturduğum imaj çalışmasıdır. Detaylar açıklamada ve görselde yer almaktadır.

* 6 Eylül 2022 Tarihi itibarıyla sistem (21H2 - 19044.1949) ve programlar günceldir.
* İmaj boyutu 12 GB'tır. Tüm diski sıfırlar.
* Faz-2 tahtaların Intel ve AMD işlemcili sistemleri ile uyumludur.
* Yönetici yetkili tek kullanıcı (ETahta) vardır ve şifresizdir.
* Etkinleştirme otomatik gerçekleşir. İnternete bağlı olması gerekir.
* Gereksiz windows uygulamaları ve sistem kalıntıları silinmiştir. Sistem stabil ve sadedir.
* Yüklü programların listesini görselden inceleyebilirsiniz.
* Yerel Disk D içerisinde Araçlar klasörü yer almaktadır. Etkinleştirmeden sonra sistem güncelleştirmelerini kapatmanızı (Windows Update Blocker) öneririm. Sistem koruma yazılımı olarak Shadow Defender öneririm.
* Usb belleğe yükleme işlemi için Rufus, Winsetupfromusb ve Ventoy programları test edilmiştir.

Arama kısmına "Dokunmatik" yazınca Dokunmatik Klavye Ayarları çıkar. Açılan pencereden "Tablet modunda değilken ve bağlı bir klavye olmadığında dokunmatik klavye düğmesini göster" kısmını aktif etmeniz lazım.

İndirme Linkleri:
Google Drive
Alternatif
Alternatif 2
Alternatif 3 (Teşekkürler @hasan)

MD5: 1193B4AA702ECEB2CEFA47B88049807E
SHA-1: 48A54E17CA31E6C5185585463DE050103B8718E8

Ekli dosyayı görüntüle 71324Ekli dosyayı görüntüle 71325Ekli dosyayı görüntüle 71326Ekli dosyayı görüntüle 71327
Hcm mrb, ben bir türlü indiremedim. Karınca sembolü olan bi download manager de indirdim ama google drive linkini oraya kopyalayamadım. Kendisi de indir dediğimde otomatik yakalamıyor. İnt sayfasında sol alt köşede indirme başlıyor. 9gb olunca başarısız diyor ve kapanıyor

iyi akşamlar hocam bende hepsini denedim. olmuyor hata veriyor 8gb iniyor kopuyor.

Doğan bey indirme gerçekleşmiyor bir link daha veremez misiniz? Eylül 2021 imajı çok iyiydi o imajın linklerinide yenilesniz çok seviniriz. Teşekküler

idm ile indirilmiyor. Normal indirmede ise yarıda bağlantı kopuyor indirmek nerderyse imkansız Ben indiremedim.

ben de indiremedim, yasak hatası veriyor, evde de denedim

Hcm mrb, ben bir türlü indiremedim. Karınca sembolü olan bi download manager de indirdim ama google drive linkini oraya kopyalayamadım. Kendisi de indir dediğimde otomatik yakalamıyor. İnt sayfasında sol alt köşede indirme başlıyor. 9gb olunca başarısız diyor ve kapanıyor

iyi akşamlar hocam bende hepsini denedim. olmuyor hata veriyor 8gb iniyor kopuyor.

Doğan bey indirme gerçekleşmiyor bir link daha veremez misiniz? Eylül 2021 imajı çok iyiydi o imajın linklerinide yenilesniz çok seviniriz. Teşekküler
Rasgele 2. linkten indirmeyi denedim ve bir sorun olmadı arkadaşlar. İndirme yaparken Google oturumum açık ve Internet Download Manager programını kullandım.
Ayrıca Internet Download Manager gibi bir program kullanınca yarıda kesilse bile sonrasında yeniden devam edilebiliyor indirmeye.

Rasgele 2. linkten indirmeyi denedim ve bir sorun olmadı arkadaşlar. İndirme yaparken Google oturumum açık ve Internet Download Manager programını kullandım.
Ayrıca Internet Download Manager gibi bir program kullanınca yarıda kesilse bile sonrasında yeniden devam edilebiliyor indirmeye.
1670825057331.png

Hocam tarayıcıda indirme yaparken sağ tıklayıp linki kopyalayıp idm ile indirmeye çalışırken bu hatayı veriyor.googel oturumum açık.

Faz-2 Etkileşimli Tahtalar için oluşturduğum imaj çalışmasıdır. Detaylar açıklamada ve görselde yer almaktadır.

* 6 Eylül 2022 Tarihi itibarıyla sistem (21H2 - 19044.1949) ve programlar günceldir.
* İmaj boyutu 12 GB'tır. Tüm diski sıfırlar.
* Faz-2 tahtaların Intel ve AMD işlemcili sistemleri ile uyumludur.
* Yönetici yetkili tek kullanıcı (ETahta) vardır ve şifresizdir.
* Etkinleştirme otomatik gerçekleşir. İnternete bağlı olması gerekir.
* Gereksiz windows uygulamaları ve sistem kalıntıları silinmiştir. Sistem stabil ve sadedir.
* Yüklü programların listesini görselden inceleyebilirsiniz.
* Yerel Disk D içerisinde Araçlar klasörü yer almaktadır. Etkinleştirmeden sonra sistem güncelleştirmelerini kapatmanızı (Windows Update Blocker) öneririm. Sistem koruma yazılımı olarak Shadow Defender öneririm.
* Usb belleğe yükleme işlemi için Rufus, Winsetupfromusb ve Ventoy programları test edilmiştir.

İndirme Linkleri:
Google Drive
Alternatif
Alternatif 2
Alternatif 3 (Teşekkürler @hasan)

MD5: 1193B4AA702ECEB2CEFA47B88049807E
SHA-1: 48A54E17CA31E6C5185585463DE050103B8718E8

Ekli dosyayı görüntüle 71324Ekli dosyayı görüntüle 71325Ekli dosyayı görüntüle 71326Ekli dosyayı görüntüle 71327
Bu EYLÜL 2022 imajı yükledikten sonra dokunmatik sorunlar çok fazla oldu. İmajı yükledikten sonra tekrar kalibrasyon yapmak mı gerek hocam.

Geri