Faz-1 SSD Değişimi

Kodla Büyü

Dusu

Üye
Merhabalar;
Faz-1 tahtada ssd değişimi yaptım fakat bios ayarlarında ahci modunda takılı değil olarak gözüküyor, ide ye aldığımda ise ssd gözüküyor. Fakat o şekilde de sistem yüklemesini gerçekleştiremiyorum. Bu konu hakkında yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Not: ssd farklı bir tahtada denedim aynı problem devam etti.

Son düzenleme:
Merhabalar;
Faz-1 tahtada ssd değişimi yaptım fakat bios ayarlarında ahci modunda takılı değil olarak gözüküyor, ide ye aldığımda ise ssd gözüküyor. Fakat o şekilde de sistem yüklemesini gerçekleştiremiyorum. Bu konu hakkında yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Öncelikle Ssd yuvaya tam oturuyor mu kapağı açarak kontrol edin.

Olmazsa hangi işletim sistemi kuracaksanız (imaj değil) güncel bir iso kurmayı deneyin.

Ben buna benzer sorunları bu şekilde çözmüştüm. Kolaylıklar.

Haddisk tam olarak yuvasına oturmamıştır şu videoda 3.51 saniyeden sonrasını izleyin.

Merhabalar;

Aynı sorunu bende yaşadım hocam sebebi ssd yuvaya tam oturmuyor OPs yi söküp yerine oturtmanız gerekiyor

Öncelikle Ssd yuvaya tam oturuyor mu kapağı açarak kontrol edin.

Olmazsa hangi işletim sistemi kuracaksanız (imaj değil) güncel bir iso kurmayı deneyin.

Ben buna benzer sorunları bu şekilde çözmüştüm. Kolaylıklar.

Hocam aynı imajı 7 ssd değişiminde kullandım aynı gün problem olmadı.

Farklı iki tahtada Ops modülünü söküp iyice yerleştiğimden emin olarak denedim yine aynı hata ile karşılaştım. Aynı tahtaya farklı bir ssd taktığımda problem yaşamadım. Acaba ssd de bir sorun olabilir mi ?

Ben de benzer sorunlar yaşadım,en sonunda ssd takılı olan tahtalara yeni ssd leri takip formatladım sorun olmadı. Çıkan werstern digital ssd yi de sata lı tahtalara takip direk çalıştırdım. Gönderilen ssd lerin ölçülerin de mi sorun yoksa yazılımsal mi sorun çözemedim.Hard disk görmeden imaj atınca ,format usb sini de bozdu.

Ben de benzer sorunlar yaşadım,en sonunda ssd takılı olan tahtalara yeni ssd leri takip formatladım sorun olmadı. Çıkan werstern digital ssd yi de sata lı tahtalara takip direk çalıştırdım. Gönderilen ssd lerin ölçülerin de mi sorun yoksa yazılımsal mi sorun çözemedim.Hard disk görmeden imaj atınca ,format usb sini de bozdu.

Aynı şeyi bende denedim hocam, yeni ssd taktığım problem yaşamadığım tahtadan ssd yi söküp, sorun yaşadığım ssd yi taktım. Ama yine olmadı. Usb bozulmuştur diye tekrar yeniledim olmadı, geri hdd yi takıp onu formatladım bir problem olmadı şuan o şekilde, yeni ssd aldım haftaya onu deneyeceğim.

Yeniden merhaba, çözümü ssd’iyi değiştirerek buldum. O ssd de nasıl bir sorun olduğunu henüz çözemedim. Sorunun kaynağını bulursam, yazacağım :)

Geri