Faz-1/Faz-2/Faz-3 Kurumsal Windows 10 İmajı MBR/UEFI - SSD/HDD (Kararlı Sürüm ve +++ özellikler)

Kodla Büyü
arkadaşlar konu açmak istiyorum herkes görmesi için nasıl ve nerden paylaşımı oluyor bu forumda

Otomatik uyku modu aktif değil zaten. Dediğiniz gibi hocalarımız elle uyku moduna alıyorlar sanırım. Uyku modunu kullanmadığımız için bizde öyle bir problem olmadı. Ha parolanın tamamen kaldırılması sorun olmaz, sonuç itibariyle açılışta zaten parola istemiyor. Yani olsa da olur kalsa da olur.

@red_d hocam, uykudan uyanma durumunda tekrar parola istememesi için gerekli yapılandırmaları tamamladım, test ettikten sonra bir sonraki güncellemede paylaşacağım.

Ayrıca win7 den yükseltmede kullanılmak için bir özellik daha ekleyeceğim inşallah.

arkadaşlar konu açmak istiyorum herkes görmesi için nasıl ve nerden paylaşımı oluyor bu forumda
Hocam açacağın konu ne ile ilgiliyse o konu başlığı kategorisine gir ve konuyu açman yeterli, herkese görünür. Konuya yazan oldukça da, son mesaj atılan konular listesinde görünür.
Diğer sorunlar için site yöneticilerinden @metafor hocama ulaşabilirsin.

Arkadaşlar, bazı değişiklikler ve ek özellikler yapılandırdım, kısa zamanda bir sonraki güncellemeyle yayınlayacağım.

Masaüstündeki kapat simgesi, atak yüklenince çalışması engelleniyordu. Kapatmak için ufak bir araç kodladım. Artık atak yüklü olsada kapat simgesi çalışıyor.

Bazı okullarda, hocalar bilgisayarı kapat yerine yanlışlıkla uyku ya tıklayıp, tahtayı uykuya alıyorlar. Uyandığında ise ETKullanici hesabı parolası soruyordu. Bu bilindik kurumsal parola Fatih.1234 olmasına rağmen, tekrar girme zahmetinden kurtarmak için uyanma sonrası otomatik giriş işlemini sağladım.

Bios gömülü ürün anahtarı içermeyen sistemlerde (faz-1) gatherosstate yöntemiyle lisans aktarma işini USB bellek üzerinde hazır hale getirdim.
Diyelimki etkinleştirilmiş windows 7 çalılırken USB belleği takıp, LisansAnahtariAl klasörü içindeki gatherosstate.exe uygulamasını çalıştırıyoruz. Yada buraya daha önceden oluşturduğumuz GenuineTicket.xml dosyasınıda koyabiliriz. Bu kadar,kurulumdan sonra birşey yapmaya gerek yok. Normal usb den boot edip windows 10 imajımızı yüklüyoruz. Yükleme esnasında GenuineTicket.xml dosyasını kendi tespit edip, sisteme uyguluyor ve uygulanmış olan GenuineTicket.xml dosyasını tarih etiketiyle birlikte birlikte usb üzerindeki uygulananlar klasörüne yedekliyor.

Bir diğer eklediğim özelik ise D: sürücüsüne atılmasını istediğimiz dosyaları usb yada ağ üzerinde DSurucusu adlı klasör altında belirleyebiliyoruz. İmaj kurulduğunda bu dosyalar D sürücüsünde hazır oluyor. Bu da yeni bir kişiselleştirilebilir özellik oldu. Bu özelliği ekleme nedenim ise bazı arkadaşların, kurulumdan sonra tüm tahtaların d sürücüne dosya atmak için dolanmak zorunda kalmaları. Tek seferde imaj kurulumuyla birlikte bu işi halletmiş oluyoruz.

Artık şöyle bir senaryo mümkün.
Kurulumdan önce usb yada ağ klasörü üzerinde;
  1. D sürücüsüne aktarılacak dosyaları
  2. Kendi masaüstü duvar kağıdınızı
  3. Kendi kısayollarınızı(internet, yerel uygulama ve D sürücüne yüklediklerinize ait kısayolları)
  4. Gerekiyorsa lisans taşıma dosyasını(GenuineTicket.xml)
Belirleyebilirsiniz.

Son düzenleme:
Arkadaşlar, bazı değişiklikler ve ek özellikler yapılandırdım, kısa zamanda bir sonraki güncellemeyle yayınlayacağım.

Bazı okullarda, hocalar bilgisayarı kapat yerine yanlışlıkla uyku ya tıklayıp, tahtayı uykuya alıyorlar. Uyandığında ise ETKullanici hesabı parolası soruyordu. Bu bilindik kurumsal parola Fatih.1234 olmasına rağmen, tekrar girme zahmetinden kurtarmak için uyanma sonrası otomatik giriş işlemini sağladım.

Bios gömülü ürün anahtarı içermeyen sistemlerde (faz-1) gatherosstate yöntemiyle lisans aktarma işini USB bellek üzerinde hazır hale getirdim.
Diyelimki etkinleştirilmiş windows 7 çalılırken USB belleği takıp, LisansAnahtariAl klasörü içindeki gatherosstate.exe uygulamasını çalıştırıyoruz. Yada buraya daha önceden oluşturduğumuz geniuneticket.xml dosyasınıda koyabiliriz. Bu kadar,kurulumdan sonra birşey yapmaya gerek yok. Normal usb den boot edip windows 10 imajımızı yüklüyoruz. Yükleme esnasında geniuneticket.xml dosyasını kendi tespit edip, sisteme uyguluyor ve uygulanmış olan geniuneticket.xml dosyasını tarih etiketiyle birlikte birlikte usb üzerindeki uygulananlar klasörüne yedekliyor.

Bir diğer eklediğim özelik ise D: sürücüsüne atılmasını istediğimiz dosyaları usb yada ağ üzerinde DSurucusu adlı klasör altında belirleyebiliyoruz. İmaj kurulduğunda bu dosyalar D sürücüsünde hazır oluyor. Bu da yeni bir kişiselleştirilebilir özellik oldu. Bu özelliği ekleme nedenim ise bazı arkadaşların, kurulumdan sonra tüm tahtaların d sürücüne dosya atmak için dolanmak zorunda kalmaları. Tek seferde imaj kurulumuyla birlikte bu işi halletmiş oluyoruz.

3. Kendi kısayollarınızı(internet, yerel uygulama ve D sürücüne yüklediklerinize ait kısayolları)
  4. Gerekiyorsa lisans taşıma dosyasını(geniuneticket.xml)
Belirleyebilirsiniz.
Hocam yeni imaj icin bazı onerilerim
1. pdf dosyalarının açılmasını ilk olarak adobe reader yapılması
2.Gom player free kursanız. Bazi swf dosyalari icin
3.Scratch

Hocam yeni imaj icin bazı onerilerim
1. pdf dosyalarının açılmasını ilk olarak adobe reader yapılması
2.Gom player free kursanız. Bazi swf dosyalari icin
3.Scratch
Hocam daha önce pdf açma hususunu birçok arkadaşla görüştüm ve araştırdım. Ben de şahsen adobe reader kullanıyorum ama hızlı görüntüleme açısından hocalara foxit reader daha kullanışlı.

Swf dosya ilişkilendirmesine baktım, varsayılan olarak Winamp a ayarlıymış. Sistemde swf dosyalarını açabilen 2 uygulama daha var. Biri irfanview, diğeri de k-lite codec pack ile gelen media player classic. Kullanışlılık açısından varsayılan swf açıcısını Irfanview olarak ayarlayacağım.

Scrath programını özel bir kitleye kodlama öğretme amaçlı hitap ettiğinden eklememiştim. Kendim de bt sınıfında ek olarak yükledim, diğer sınıflarda yok.

Son düzenleme:
Hocam windows 10 rs4 1803 çıktı.
@red_d hocam, şu anda test kullanıcıları tarafından kullanılabiliyor. sanırsam 10 nisanda yayınlanacak.
Yayınlanır yayınlanmaz imajı hemen güncellemeyi düşünmüyorum. Öncelikle yenilikler, uyumsuzluklar, sorunlar vs tam bir görmek lazım. Zaten tahtalar kendileri bu güncellemeyi almaya başlayacaklar. Bir tanesi aldığında diğerleride ondan alacaktır. Stabil hale geldiğinde kararlı bir imaj yayınlayabilirim. Kobay olmaktansa biraz izlemekte yarar var.

Hocam daha önce pdf açma hususunu birçok arkadaşla görüştüm ve araştırdım. Ben de şahsen adobe reader kullanıyorum ama hızlı görüntüleme açısından hocalara foxit reader daha kullanışlı.

Swf dosya ilişkilendirmesine baktım, varsayılan olarak Winamp a ayarlıymış. Sistemde swf dosyalarını açabilen 2 uygulama daha var. Biri irfanview, diğeri de k-lite codec pack ile gelen media player classic. Kullanışlılık açısından varsayılan swf açıcısını media player classic olarak ayarlayacağım.

Scrath programını özel bir kitleye kodlama öğretme amaçlı hitap ettiğinden eklememiştim. Kendim de bt sınıfında ek olarak yükledim, diğer sınıflarda yok.
Hocam bir sınifta ogretmen pdf dosyasının açılmadığinı soylemisti.meb pdf formatlı bir kitabı idi.foxit ile açıldığında bembeyaz bir sayfa açılıyordu.Adobe reader ile açılıyordu.Böyle bir sorun yasamıştim.

Masaüstündeki kapat simgesi, atak yüklenince çalışması engelleniyordu. Kapatmak için ufak bir araç kodladım. Artık atak yüklü olsada kapat simgesi çalışıyor.

Diyelimki etkinleştirilmiş windows 7 çalılırken USB belleği takıp, LisansAnahtariAl klasörü içindeki gatherosstate.exe uygulamasını çalıştırıyoruz. Yada buraya daha önceden oluşturduğumuz geniuneticket.xml dosyasınıda koyabiliriz. Bu kadar,kurulumdan sonra birşey yapmaya gerek yok. Normal usb den boot edip windows 10 imajımızı yüklüyoruz. Yükleme esnasında geniuneticket.xml dosyasını kendi tespit edip, sisteme uyguluyor ve uygulanmış olan geniuneticket.xml dosyasını tarih etiketiyle birlikte birlikte usb üzerindeki uygulananlar klasörüne yedekliyor.

4. Gerekiyorsa lisans taşıma dosyasını(geniuneticket.xml)
Belirleyebilirsiniz.
Ayrıca Hocam windows 7 fotoğraf göruntuleyicisi aktif edilebilir mi.

Hocam bir sınifta ogretmen pdf dosyasının açılmadığinı soylemisti.meb pdf formatlı bir kitabı idi.foxit ile açıldığında bembeyaz bir sayfa açılıyordu.Adobe reader ile açılıyordu.Böyle bir sorun yasamıştim.
Hocam tam olarak o pdf dosyasının linkini verebilirsen bende denerim. Bunun gibi örnekler çoğalırsa foxit anlamsız olur ilerde. Zaten bu tür durumları gözeterek adobe readeri da yüklemiştim.

Evet hocam bunun yolları var. Lakin windows 10 fotoğraf görüntüleyici dokunmatikde kullanıma daha uygun. Çoğu hoca rahat kullanıyor. Görsel sanatlar öğretmenlerimiz ise gerektiğinde uzman özellikler barındıran irfanview ile dokunmatik ekranda çalışabilmektedirler.
Sanırsam biraz alışkanlıklar engel yaratıyor.

Sadece c imajını nasıl atıyoruz hocam bunda
mersin v5 imaj tarzı.

Hocam mersin v5 imajın tarzını bilmiyorum.

İlk kurulumda disk yapısı uyumsuz olacağından tüm diski temizleyecektir. Sonrasında nasıl isterseniz öyle davranır.
Hocam bilmek istediğiniz herşey forumda ve bilgiler.pdf adlı dökümanda mevcuttur.

Güncellemeyi yayınladım.

05.04.2018 güncelleme ek özellikleri
  • Win7 den lisans etiketi alma aracı gatherosstate.exe, MevcutLisansAl klasörü altında USB ye eklendi. Belirtilen GenuineTicket.xml dosyasının imaj kurulumu esnasında otomatik uygulanması sağlandı.
  • Kurulum esnasında(Ağdan yada USB den) D: sürücüne atılacak dosyaları belirtme işlevi eklendi.
  • Uykudan uyanınca parola sorma kaldırıldı.(Tüm güç profilleri dahil)
  • ATAK kurulunca, masaüstündeki Kapat simgesi çalışmıyordu. Çalışır hale getirildi. Bunun için ayrı bir araç kodlandı.
  • *.swf dosyalarının açılması için varsayılan olarak IrfanView Flash Player etkinleştirildi.

Son düzenleme:
Hocam emekleriniz için teşekkür ederim.
Tüm dokümanı inceledim.
Masaüstü arka planı değiştirme konusu çok kısa açıklanmış tam olarak ayarlayamadım.

yeni kullanıcı eklenemiyor hocam.
gpedit.msc tarzı bazı komutlar çalıştırılamıyor. sürekli bir kısıtlama var.
admin hesabı bile sınırlı hesap gibi.
bu durumun çözümü var mı.

2 tane de tavsiyem vardı hocam özel mesajla gönderdim. Uygulayıp uygulamamak size kalmış. Teşekkürler.

Son düzenleme:
Hocam bugün bu imajı okulumdaki bilgisayarıma kurdum, kendime göre bazı ayarları değiştirmek istiyorum, bunun içinde diğer oturumları ve şifreleri kaldırmak istiyorum, yetkiniz yok diyor. Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim. İlginiz için teşekkürler, tekrar elinize sağlık.

Hocam yönetici işlemleri ile ilgili videoda gösterdiğim gibi, bilgisayar yönetimini yönetici olarak çalıştırıp Yerel Kullanıcılar ve Gruplar altında Kullanıcılar sekmesine gelin. Sağ tıklayıp Yeni Kullanıcı ya tıklayın. Kendinize göre bir kullanıcı oluşturun. Daha sonra oluşturulan kullanıcıya sağ tıklayıp özelliklere girin ve üyelik kısmına ekle->gelişmiş->şimdi bul dan administrators ü ekleyin. Oturumu kapatıp, bu kullanıcı ile giriş yapın.
Artık yöneticisiniz. Denetim masasından diğer tüm kullanıcıları kaldırın. gpedit.msc ile sistem ayar kısıtlamalarını (tema, renk vs.) kaldırabilir, netplwiz ile de oluşturduğunuz kullanıcı hesabı ve parolasıyla otomatik oturum açılmasını sağlayabilirsiniz.
Kolay gelsin.

@mehmetkeskin19 hocam bu mesaj senin içinde faydalı olabilir.

Hocam emekleriniz için teşekkür ederim.
Tüm dokümanı inceledim.
Masaüstü arka planı değiştirme konusu çok kısa açıklanmış tam olarak ayarlayamadım.

yeni kullanıcı eklenemiyor hocam.
gpedit.msc tarzı bazı komutlar çalıştırılamıyor. sürekli bir kısıtlama var.
admin hesabı bile sınırlı hesap gibi.
bu durumun çözümü var mı.

2 tane de tavsiyem vardı hocam özel mesajla gönderdim. Uygulayıp uygulamamak size kalmış. Teşekkürler.

Hocam masaüstü arkaplanı değştirmek için USB içindeki MAYGUNimg klasörü altında istediğniiz duvar kağıdını DuvarKagidi.jpg adıyla atmanız yeterli.

Yeni kullanıcı eklemek isterseniz, bir üst mesajda nası lyapılabileceğini açıkladım.
Ayrıca yönetici izni gerektiren tüm işlemleri yönetici hesabına giriş yapmadan ETKullanici hesabi üzerinden yapılabilceğini ilk mesahdaki ilgili videoda gösterdim. Videoda gpedit.msc kullanımı da mevcut. Özel mesajınızı da yanıtladım.
İncelemeniz için teşekkürler, kolay gelsin.

Dosya sistemini NTFS yapınca Rufus'da şöyle bir hata alıyorun. Ne yapmam lazım

mevcut seçili dosya sistemi bu iso türüyle kullanılamaz

Dosya sistemini NTFS yapınca Rufus'da şöyle bir hata alıyorun. Ne yapmam lazım

mevcut seçili dosya sistemi bu iso türüyle kullanılamaz
İndirme alanındaki Bilgiler.pdf adlı dökümanı incelemenizi ve Rufusun doğru sürümünü kullandığınızdan emin olmanızı öneririm.
Sorunu çözerseniz de çözüm yolunuzu paylaşmanızı bekliyorum.

Son düzenleme:
Bugün bir güncelleme daha yayınladım.

(06.04.2018)
Ağdan imaj alırken, belirli bir ağ yolundan otomatik olarak imaj almaya başlaması için AgYolu.txt ile ağ yolunun belirtilebilmesi özelliği eklendi.

Bu özellik daha önceden düşündüğüm ama anca sıra gelen bir özellikti.

Bilindiği üzere kodlamış olduğum kurtarma ortamı:
  1. Otomatik süreç yeni imaj alacak şekilde işlediğinde öncelikle usb bellek üzerindeki imajı kontrol etmekte ve imaj mevcut değilse
  2. Otomatik süreç dışına çıkılıp, ağ üzerinden imaj alma seçildiğinde
Ağ üzerinden imaj alabilmek için ağ paylaşım klasörünün yolunu ve eğer gerekirse kullanıcı adı ve parola sormaktaydı.

Bu durum hızlı imaj aktarımı sağlasada, her seferinde ağ yolunun, gerekli ise kullanıcı adı ve parolanın tam ve eksiksiz girilmesi gerekmekteydi. İmaj kaynağı olarak sürekli aynı paylaşım klasörü kullanılacaksa dahi, her cihazda tekrar girilmesi gerekmekteydi. Bu durum verimliliği düşürüyordu.

Okulumda yeni imaj işlemlerini daha cazip gelmesi nedeniyle ağ üzerinden gerçekleştirmeye başladım. Avantajları şunlar:
  1. Hızlı imaj aktarımı.
  2. USB belleğin cihaz üzerinde takılı kalmasını gerektirmemesi.
  3. İmaj dosyası, duvar kağıdı ve kısayol özelleştirmeleri ile D: sürücüsüne aktarılacak dosyalarının tek klasör üzerinden güncellenebilip yönetilebilmesi. (Aynı işlemlerin usb bellek üzerinde yapılması daha hantal ve bu şekilde kullanılan USB bellek sayısı birden fazla ise daha da zor olmaktadır)

Bu avantajlar güzel ama her defasında aynı ağ yolu bilgilerini girmek zorunda kalma işi mi yavaşlatıyordu.

Bu durumda aynı ağ yolu bilgilerini tekrar tekrar girmemek ve önceden belirttiğim bir ağ yolu ile otomatik imaj almaya başlaması için bir yöntem geliştirdim.

Diğer txt dosyası oluşturma yöntemleriyle aynı şekilde, ana dizinde AgYolu.txt adlı bir metin belgesi oluşturuyoruz. İçine tek satır olarak ağ yolunu ve gerekiyorsa erişim için gerekli kullanıcı adı ve parolayı yazıyoruz. Bu kadar. Şu şekilde:
\\bilgisayaradı\paylaşımklasörü PAROLA /user:KULLANICIADI

Ağdan imaj alma işlemi başladığında AgYolu.txt var ise ilk olarak bu dosyada belirtilen ağ yoluna bağlanmayı deneyecektir. Başarılı olursa imaj almaya başlayacaktır. Başarısız olursa da ağ yolunu soracaktır.

Örnek Senaryo:

Bilgisayar adı BTSinifi olan bilgisayarda imaj adlı bir klasör oluşturup, bu klasörü paylaşıma açıyoruz. Sonra bu klasör içine maygun.wim imaj dosyamızı, kendi DuvarKagidi.jpg mizi, ek masaüstü kısayollarımızı, DSurucusu adlı bir alt klasör oluşturup içine D: sürücüsüne atılmasını istediğimiz dosya ve klasörlerimizi yerleştiriyoruz.

Kullanacağımız USB belleğin ana dizininde AgYolu.txt metin dosyamızı oluşturup, içine tek satır olarak ağ yolu erişim bilgilerini giriyoruz. Şu şekilde:
\\BTSinifi\imaj Fatih.1234 /user:ETKullanici
Otomatik süreçte O cihazda daha önce bu imaj uygulanmış işe, cihaz üzerindeki imajı kullanmaması için ImajYenile.txt oluşturuyoruz ve direkt ağdan imaj almaya geçmesi için, usb bellek üzerindeki imaj dosyasını siliyoruz, eğer gerekli ise geçici olarak adını değiştirsek de olur.
(yada imajsız mini önyükleme ortamı ISOsuyla oluşturulmuş ufak bir USB bellek kullanabiliriz.)

USB bellek ile tahtamızı başlatıyor, tahminen 30 saniyede ağdan imaj alındığını görünce USB belleği çıkarıp gidebiliyoruz. Bu şekilde ard arda tüm sınıfları usb ile başlatıp, diğer sınıfa hızlıca geçebilirsiniz.

Bu işlemi klavyesiz, f7 gerektirmeden yapmak istiyorsak bu AgYolu.txt özelliğini destekleyen imajın uygulanmış olduğu cihazlarda, windows tümleşik kurtarma ortamı üzerinden İmajla Yenile özelliğinin çalıştırılması ve o anda cihaza üzerinde \MAYGUNimg klasörü ile birlikte ImajYenile.txt ve AgYolu.txt olan herhangi bir usb belleğin takılı olması yeterlidir.

Son düzenleme:
hocam elinize sağlık bunu da deneyicem hemen bi de fikir olarak sunun dediğiniz için mesela okulumdaki btün tahtalara veya bilgisayarlara bu imajın uygulandıktan sonra örneğin d sürücüsüne bir dosya veya klasör attığımızda tüm tahtalara otomatik gitmesi müthiş olurdu yani bir nevi direk d sürücülerinin birbirlerine bağlı olması ve bu sayede bazen sınıfları tek tek dolaşıp video filan atmamız gerekiyordu tesekkürler

hocam imaj atarken değil onu zaten yapmışsınız yane artık tahtalar kurulduktan sonra d sürücüleri otomatik birbirine bağlı olsa gibi demek istedim

hocam tahtalarım faz2 indirdim denedim kuruluyor onda sıkıntı yok. Lakin Ağdan imaj alma işlemini tam olarak işleme sokuyorum bence lakin normal paylaşım ayarlarını yapmada sıkıntı olduğunu düşünüyorum.
Şimdi Faz2 tahtanın masaüstünde imaj adında klasör onun içinde DSurucusu Klasörü ve maygun.wim dosyası var .SAğ tuş paylaşıma aç Diyorum. Tahtanın adını bil yaptım
Ağ yolunu \\bil\imaj Fatih.1234/user:ETKullanici da txt dosyasına yapıp kaydettim. Tahtayı imaj almaya geçiriyorum ama erişim engellendi hatası alıyorum. O ndenle sizin imajınız da Ağ paylaşım ayarlarını da nasıl yapmalıyız onu da açıklarsanız çok güzel olacak çünkü ben paylaşım ayarlarını yanlış yapıyorum büyük ihtimal teşekkürler

hocam imaj atarken değil onu zaten yapmışsınız yane artık tahtalar kurulduktan sonra d sürücüleri otomatik birbirine bağlı olsa gibi demek istedim
Hocam İmaj kurulumu tamamlandıktan sonra tüm tahtalarını D sürücüsüne istediğimiz dosya değişikliğini yapabilmek bu İmaj koruma kapsamı dışında bir konu.

Ama şöyle bir çözüm de mümkün. Aynı ağdaki bir bilgisayar üzerinde bahsettiğinşz lazım olabilecek dosyaları bir klasöre atıp paylaşıma açarız bu paylaşımı klasörünün kısayolunu da D sürücüsüne yada daha iyisi direkt masaüstüne atılmasını sağlayabiliriz. öğretmenler bu kısayol sayesinde o dosyalara erişebilir. Dosyaları tek biryerden yönetir, sadece okuma izni verirsenizde ailme değiştirme yapamazlar. En uygun ve mantıklı seçenek bu görünüyor. Lakşn paylaşım klasörü mesai saatlerinde sürekli açık kalmalıdır. Aslında bu iş için özel olarak hazır bir ağ sürücüsü alıp kullanmak daha faydalı.

Yok fiziksel anlamda kurulum sonrası illa dosyaların d sürücüne atılmasını istiyorsanız, bunu kopyalama işlemini yapacak bir bat dosyasını çalıştırarak yada mstsc ile uzaktan bağlanıp el ile yaptırabilir. Yada 3.parti bşr yazılımla.

anladım hocam. Peki asıl Sorum Şu en son imajınızla ilgili imajı kurdum tahtaya sonra aynı tahtaya imaj klasörü oluşturup paylaşıma açtım gibi ama (İşte burda sıkıntı olduğunu düşünüyorum) masaüstünde içinde DSurucusu ve maygun.wim dosyasını attım. Diğer tahtada da aynı şekilde en son imajı kurdum. Sonra denemek için belleğime MAYGUNimg klasörü AgYolu.txt ve ImajYenile.txt de oluşturdum. AgYolu.txt içinde \\BIL\imaj Fatih.1234/user:ETKullanici yaptım sonra diğer tahtada imajla yenile die başlattım sıkıntı yok ağ yolundan kuracam die gördün onda da sıkıntı ama bi türlü ağ yolunu doğru tanıtamadım herhalde bunu tam olarak nasıl yaptınız açıklarsanız çok iyi olur

Geri