Fatih projesinde görev alanların ücreti ile ilgili

Kodla Büyü

melobady

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar il kordinatörümüz bugün arayıp ankaradaki seminere gitmeek isteyip istemeğimi sordu. Dediği bir şey de bizim bu seminerleri ilçemizdeki öğretmenlere mesai saatleri içinde vereceğimiz oldu. benim kafama takılan şey eğer biz bu eğitimi mesai saatleri içinde verecek olursak okuldan alacağımız normal haftalık ek ders haricinde para alabilir miyiz acaba??

Mesai saatleri dışında da verseniz bu seminerden ücret alamazsınız zaten, ek ders yntmli. nde karşılığı yok

ozgurel' Alıntı:
Mesai saatleri dışında da verseniz bu seminerden ücret alamazsınız zaten, ek ders yntmli. nde karşılığı yok

Hocam yönetmeliğin linkini verebilirmisiniz ? Ben farklı düşünüyorum

Okul formatörlerinin görevlendirme esaslarında kurs vermek yok sanırım.
EBİTEFO ların görevlendirme esasları arasında mesai saatleri içinde kurs vermek olduğu için onlar mesai saatleri içerinde kurs için ikinci bir ekders ücreti alamazlar. Fakat okulda formatör olarak görevli veya görevli olmayan bir BT öğretmeni , görevinin harincinde bir kurs vermiş olacağından ekdersini alır. mesai saatleri içinde kursa alacakları öğretmenler nasıl ekdersleri alırsa oda alır + bir de verdiği kursun ücretini alır. Yok alamazsın diyen bilmediğinden söyler.

Geri