Fatih Projesi

Kodla Büyü
Durum
Konu kilitlenmiştir.

Ferhat

Aktif Üye
Ben zaten isminden de(Fatih) biraz işkillendim.Aklıma bir şeyler geliyor ama...yazmayayım.Sana katılıyorum Ali hocam. +1

her yapılanı rant olarak düşünürseniz, bu ülkede hiçbir gelişme olmaz... :-1:

muhalif33' Alıntı:
her yapılanı rant olarak düşünürseniz, bu ülkede hiçbir gelişme olmaz... :-1:
:+1: :+1: :+1:

art niyetli olduktan sonra, en mantıklı işlerde bile rant iddiasında bulunabilirim size.öküz altında buzağı aramanın bir anlamı yok.

Ferhat' Alıntı:
Ben zaten isminden de(Fatih) biraz işkillendim.Aklıma bir şeyler geliyor ama...yazmayayım.Sana katılıyorum Ali hocam. +1

anlamadığım fatih isminde işkillenecek neyin olduğudur?hadi hitler projesi falan olsa neyse ama fatih sizi neden bu kadar işkillendirdi acep?

Siz aramayın arkadaş biz arıyoruz buzayı.2+2=4 kadar net sonuç getirir bu proje.Birileri haksız nemalanır ben böyle düşünüyorum.Bu ve benzeri projeler olmasın demiyoruz.Ama şeffaf ve minimalist olsun.Bizde buzayı aramayalım.Göreceğiz gelişmeleri inş. biz yanılırız bakanlık süper yaptı bu işi memleket kazandı deriz....

alideniz2000' Alıntı:
share_' Alıntı:
art niyetli olduktan sonra, en mantıklı işlerde bile rant iddiasında bulunabilirim size.öküz altında buzağı aramanın bir anlamı yok.
iyi...
git...
sınıf sınıf dolaş.
çağıran her öğretmene koş.

öğretmen olduğunu unut.
güzel.

ben bt öğretmenlerinin durumundan memnun olduğum gibi bir ifadede bulunmadım. daha ayrıntısı bile belli olmamış bir proje için kehanette bulunup, karalama kampanyası yapılması ne derece doğrudur? ki açtığınız benzer konunun kilitlenmiş olduğunu kendiniz söylüyorsunuz.

:alkis: kesinlikle katılıyorum artık o kadar iyi tanıyorumki yurdum insanını hiç birşeyi vatandaşıın iyiliği için yapmaz mutlaka bir rant vardır bunun içindede ya en azından şöyle düşünün sen türkiyedeki bütün okullara bil. lab. kuracaksın sonrada önce notu kaldır sonra dersi önemsizleştir en sonundada dersi kaldır ya böyle bir mantık olurmu arkadaşlar allah aşkına söyleyin neden bu kadar masraf yapıldı o zaman cevabını hemen vereyim çünkü rant için kesin birilerinin cebi dolmuştur
maaalesef bunca yaşadığım ve kendimi az buçuk geliştirerek gördüğüm şu ki aalldaatııılııııyoooruuuzzzz.......

olurya cehaletiyle konuya isminden dolayı kafatasçı bir yaklaşımla olur diye fatih projesi ile ilgili küçük bir bilgilendirme

Fırsatları
Arttırma
Teknolojiyi
İyileştirme
Hareketi

Amacı BTlerden farklı olarak sınıflarda öğrencinin çoklu zekaya göre öğrenme fırsatlarının artması ve tüm derslerin içeriklerinde teknolojinin kullanılmasının sağlanması iyileştirme çalışmaları yapılması olan Bakanlığın yada eğiteğin belki :) çok önem verdiği bir hareket FATİH

proje özgün anlatımıyla iki kısımdan oluşmaktadır.

Kemikleri yada vücudu
donanımsal kısmı
ve ruhu
Öğretmen eğitimleri
Materyal desteği
Bilinçlendirme çalışmaları
Müfredat yenileme çalışmaları

Proje son derece güzel temeller düşünülerek oluşturulmuş. Türkiye genelindeki ruhsuz tüm idareci ve tüm sınıf ve branş öğretmenlerimiz kendi ruhsuz hallerinden dem vurup projenin ruhunu reddederlerse proje sadece kemikten yani sınıflara bilgisayar projeksiyon konmasından ibaret gibi gözükmektedir.

Memleketimin güzel insanları çimleme çalışması yapılmış parkları ezdikleri gibi bu projeyide ezmezlerse son derece başarılı bir çalışma olarak filizlenecek ve büyüyecektir. Her sağduyulu bireyin bilmeden konuşmaması gerektiği gibi bu forum içindeki değerli yazarlarında bu projenin içeriğine dair bir kaç döküman okumaksızın konuşmalar yapmayacağı kanaatindeyim.

saygılarımla CEBİT Te Microsoft danışmanına "bize neden teknoloji öğretiyorsunuz, biz kendimiz öğrenemezmiyizki" diye sorma cüretine sahip bir bilgisayar öğretmeni

alideniz2000' Alıntı:
bu sadece parayı paylaştırma tasarımıdır.
gerisi güzel laflarla süslenmiş,
gerçekte öğretmenlerin teknik servis gibi kullanılmasıdır.
aynı dyned'te olduğu gibi,
bütün bt öğretmenleri,
ve ingilizce öğretmenleri sanko şirketinin personeli haline getirildiği gibi.
biraz açık bakalım konulara...
sadece açık...
:alkis: :alkis:

olaylara idoolojik veya siyasi bakmayın arkadaşlar o zaman sizde aynı sonuca ulaşacaksınız ve ayrıca yukarıda yazdığımı cevaplayın o zaman şüpheci ve artniyetli olduğumuzu düşünüyorsanız
bilgisayar dersi kaldırılacakltıysa neden lablar kuruldu.....

ist_koord' Alıntı:
olurya cehaletiyle konuya isminden dolayı kafatasçı bir yaklaşımla olur diye fatih projesi ile ilgili küçük bir bilgilendirme

Fırsatları
Arttırma
Teknolojiyi
İyileştirme
Hareketi

Şahsen her hangi bir kafatasçılığım olmasa da, projenin ismi ile ilgili benim cahaletimi giderdiniz. +1

fatih projesi ile ilgili küçük bir bilgilendirme

Fırsatları
Arttırma
Teknolojiyi
İyileştirme
Hareketi

Amacı BTlerden farklı olarak sınıflarda öğrencinin çoklu zekaya göre öğrenme fırsatlarının artması ve tüm derslerin içeriklerinde teknolojinin kullanılmasının sağlanması iyileştirme çalışmaları yapılması olan Bakanlığın yada eğiteğin belki :) çok önem verdiği bir hareket FATİH

proje özgün anlatımıyla iki kısımdan oluşmaktadır.

Kemikleri yada vücudu
donanımsal kısmı
ve ruhu
Öğretmen eğitimleri
Materyal desteği
Bilinçlendirme çalışmaları
Müfredat yenileme çalışmaları

Proje son derece güzel temeller düşünülerek oluşturulmuş. Türkiye genelindeki ruhsuz tüm idareci ve tüm sınıf ve branş öğretmenlerimiz kendi ruhsuz hallerinden dem vurup projenin ruhunu reddederlerse proje sadece kemikten yani sınıflara bilgisayar projeksiyon konmasından ibaret gibi gözükmektedir.

Memleketimin güzel insanları çimleme çalışması yapılmış parkları ezdikleri gibi bu projeyide ezmezlerse son derece başarılı bir çalışma olarak filizlenecek ve büyüyecektir. Her sağduyulu bireyin bilmeden konuşmaması gerektiği gibi bu forum içindeki değerli yazarlarında bu projenin içeriğine dair bir kaç döküman okumaksızın konuşmalar yapmayacağı kanaatindeyim.

saygılarımla CEBİT Te Microsoft danışmanına "bize neden teknoloji öğretiyorsunuz, biz kendimiz öğrenemezmiyizki" diye sorma cüretine sahip bir bilgisayar öğretmeni

alideniz2000' Alıntı:
bu bakanlık...
yeni müfredatı şöyle sundu.
artık DERSHANE önemsiz olacak.

ne oldu,
eskiden öğrencilerimiz,
6. sınıfta dershaneye giderken,
şimdi
4. sınıfta gitmeye başladı.

bazıları sadece papağandır.
tekrar eder.
büyüklerinin söylediklerini.

Buyurun hocam çim sizin dilediğiniz gibi ezin daha tek satır bu konuyla ilgili okumadan.

Sayın Forum Yazarı; son cümledemde soru gizliydi ne okudunuz bu konuyla ilgili önyargılarınız dışında ilmi hangi bilgiye dayanır açıklamalarınız.

Herhangi bir döküman okumadım bununla ilgili yazmak daha kısa değilmiydi hocam :) niye yoruldunuz bu kadar.Neyse forumda ki arkadaşlar, elbette tüm yorumlar değil ancak bazı yorumların neye istinaden yapıldığını bilirler bari o da kazançtır.

Türkiye nin en batı, en gözde turistik illerinden birinin çok iyi bir ilçesinin merkeze 10 km uzaklıkta bir köyünde görev yapıyorum. okul sobalı, okul açıldığından beri sular 10 günde bir akıyor, okul pislik içinde, mem hizmetli vermiyor. Şimdi ben bu okulda fatih projesi yürütecem, öğrenci ödevleri maille alacak maille gönderecek, çıktı verecez öyle mi? kıçımızdaki don yırtık ya, ne fatih projesi. Hiç bir faydası olmaz.

her okula dedikleri gibi akıllı tahta , projeksiyon ve bilgisayar verebileceklerine inanmıyorum açıkçası.. Çok yüksek maliyet gerektirir... İnşallah olur ama açıkçası umudum yok

Arkadaşlar eskimeyen teknoloji var mı? Dün lisede anlattım eski gazete haberleriyle donanım parçalarını 10000 dolarlayla ifade ediliyor. mutlaka kullanılacak bunlar desteklemek lazım. O zaman kara tahtaya geri dönelim .

sisyphem' Alıntı:
Okullarda hala hizmetli yokken, dışarıdan sigortasız eleman çalıştırılırken, velilerden para toplamayın diyen bakanlığın aksine, velilerden para toplanmazsa okullarda hiçbir işin dönmeyeceği bilinirken, çıkan her yönetmelik, genelge vesaire' de haklarımızı sürekli daha fazla kaybederken(en son atama ve yer değiştirme yönetmeliğinde olduğu gibi), bizleri emir eri gibi gördüklerini bilirken, soru almaya tenezül etmediklerini bilirken, isteğimiz dışında zorla bizi teknik eleman gibi çalıştırdıklarını bilirken....

hala kalkıp bakanlığın icraatlerini sorgulamadan, ülke için iyi olduğunu iddia etmek .....

Bizler külçük düşünüyoruz, yapılan işlerin böyüklerimiz anlattığı gişbi olduğu sanıyoruz, aradan 2 sene geçince aslıdna amacım farklı olduğu ortaya çıkıyor, o zamanda büyüklerimizin düşündüğü yeni süper bir proje hayata geçmiş, artık onu tartışıyor oluyoruz.

İyidir, iyi. Fatih projesi de iyidir elbet, bilgi ve belgelere iyinin dışında birşey yazılacağını düşnmek safdillik olur.

Yine altyapı kurulmadan, milyonlarca dolar heba edilecek. Senden benden kesdikleri vergilerle yapacaklar bunu, sonra siyasi propaganda malzemesi olacak. Seni beni, öğretmen olarak değil, teknik servis olarak çalıştıracaklar. O sayın çok çok büyükerimiz. Ne derlerse haklı olan sayınlarımız.....

doğru söze ne denir hocam.

projeksiyon ve laptop'a tamam da. şu akıllı tahta olayına bir türlü içim ısınmıyor benim de.

Ayrıca devletin hangi ihalesinde, projesinde rant dönmüyor ki?. Dyned olayında sanko kimbilir ne kadar vergiden muaf oldu, bu projeye girdikten sonra (tabii bu yasal olan kısmı).

Ben çpl'de çalışıyorum ve 2 öğretmenle iki ayrı sınıf, toplama bir sınıfta ders işlemeye çalışıyoruz. Önce eksik BT sınıflarını tamamlasınlar sonra bakalım böyle projelere, paralar böyle çarçur oluyor...

her sınıfa bilgisayar akıllı tahta iyi ama ya bizim için ne yapacaklar? sorun bu! biz yine tamirciyiz yine tamirciyiz...
BT Sınıflarını da 40-50 kişilik sınıf mevcudu olan okullara bile 15+1 20+1 kurup dersi işlenemez hale getiriyorlar öğretmenler sınıf sığmaz deyip kullanmak istemiyor. BT sınfı kurmayı beceremediler bunu becereceklerini hiç sanmıyorum.
bizi önemli hale getireceklermiş. tabi önemli oluruz prjeksiyonu net göstermeyen, bilgisayarın sesini açamayan, çıktı alamayan, virüs bulaşan, format atamayan (atmak işine gelmeyen) bizi arayacak :x
üstüne üstlük 2-3 okul gezeceğiz çalışma saatlerinde değişiklik görünmüyor ve her yaz acaba bu yıl ne olacağım diye kara kara düşüneceğiz..
Çalışma azmim kırıldı, meslek sevgim azaldı

e-okul, her okula internet, bilişim sınıfları vs... gibi teknolojik gelişmeler de ilk çıkacağı zaman olmaz, yapılamaz deniliyordu...

Ayrıca gün geçtikçe ve teknoloji geliştikçe yeni projeler üretilir... önceleri imkanlar Bt sınıfları kurulması yönündeydi, şimdi akıllı tahta kurulması yönünde...zaman neyi gösterir bilinmez.. zamana göre yeni projelerle ayak uydurmak gerekir...

en basit örnek önceden tvler analog yayın yapardı normal anten aldık.. şimdileri uydu yayınları var uydu anteni kullanıyoruz...o zaman şöyle düşünmeliyiz ya biz 10 sene sonrasını görseydik de analog anten almasaydık keşke... zaten uydular çıkacaktı.

sayın adminler bu başlığın kitlenmesini talep ediyorum.

Konu hakkında tek satır okunmadan öğretmenlerin zihninde negatif bir portre çiziliyor.
Biri akıllı tahta ile olmaz diyor diğeri kaça alınacaki alınamaz öteki çekincelerim var oysa projenin içinde akıllı tahta zaten yok.
PRojenin daha başlamadan bööyle manipüle edilmesi bir hanımın çocuğu olmadan ona öncekiler kamburdu bu da öyle olacak demektir.

Tekrar ediyorum BU BAŞLIĞIN KİTLENMESİNİ TALEP EDİYORUM.

bu proje ile ilgili resmi kaynaklı bir bilgi varmı arkadaşlar?

konuşmadan bilgim var fakat konu başlığı altında anlamsız tartışmalar oluyor, sanki proje açıklanmış gibi.

Hocam terbiyesizliğinize tek kelime etmeyeceğim.

Adamlığımdan kaynaklanır suskunluğum,
Üzgünüm ama yaptığınız tek şey kendi duygularınızı sanki gerçeklermiş gibi yansıtmak, bana FATİH projesi ile ilgili tek satır bilgi veremeyecekken bir projeyi kötülüyorsunuz.

Bir sürü hata var projelerde bir sürü sıkıntı var doğrudur rant kavgalarıda doğrudur.

TEKRAR YAZIYORUM
Hamile bir kadının bundan önceki 3 çocuğu da hasta doğdu diye doğacak çocuğunuz hasta doğacak demek doğrumudur?
Nereden bildin İçime doğdu
Sebep Öyle Hissettim
Neden hissettin öncekileri öyle.
:alkis:

Neyseki buradaki arkadaşlarımızın büyük bir kısmı sizin realiteden uzak sadece önyargıdan ibaret agresif tavrınızı farketmiş bu sevindirici, Ancak genede sizi sadece bu projeyle ilgili sağduyuya davet ediyorum.

ADMİNLERDEN DE bu beyefendinin söz vermesine izin verdikten sonra KONUNUN KAPATILMASINI RİCA EDİYORUM.

Hamit hocam arkadaş cevap yazsın kilitleyecem dediğin gibi. Projenin lansmanı yapılsın tekrar başka başlıklar açarsınız. Ama insanların ufkunun bu kadar dar olması beni üzüyor.

Birinci aşaması ‘her okula bilgisayar’ olan FATİH projesinin ikinci adımı da hayata geçiyor. Bundan böyle bilgisayar odaları kalkacak her sınıfta bir bilgisayar olacak

Başbakan Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla bütün okullara bilgisayar sınıfı ve internet bağlantısı sağlanırken, şimdi ikinci aşamaya geçildi. Fatih Projesiyle bilgisayar ve internet tek tek bütün sınıflara giriyor. ‘Yarınımızı bugünden fethetmeye’ sloganıyla yola çıkılan Fırsatları Arttırma, Teknolojiyi İyileştirme Hareketi (FATİH) Projesi’yle, her sınıfta bir bilgisayar ve internet olması hedefleniyor. Projeyle okullardaki bilgisayar sınıflarına son verilecek. Kara tahtanın yerini akıllı tahta alacak, akıllı e-kitaplar uygulanacak. Şehir merkezlerinin yanı sıra köylerde de uygulanacak proje, 3 yıl içinde tamamlanacak.

EĞİTİMDE BİLGİSAYAR DEVRİ

Projenin hayat bulmasıyla akıllı e-kitaplarla ders yapılacak, kara tahtanın yerine de akıllı tahta kullanılacak. Öğretmen dersi bilgisayardan anlatacak, öğrenci elektronik ortamdan takip edecek. Tüm ülke genelinde uygulanacak projeyle, eğitimde eşit imkanlar için önemli bir adım atılması hedefleniyor. Kademe kademe 3 yıl içinde tamamlanacak proje, sadece şehir merkezlerinde değil köy okullarında da uygulanacak. Öğretmenlerin hizmet içi eğitimi ve yazılım alt yapısının tamamlanması da projenin amaçları arasında. Konuyla ilgili bir açıklama yapan Eğitim Teknolojileri Genel Müdürü Mahmut Tuncer projeyle yeni bir çağ açıldığını söyledi. Tuncer “Bir çağı kapatıp bir çağı açmak istiyoruz. Bu nedenle projemizin adı Fatih. Teknolojik gelişmeleri eğitime yansıtacağız” dedi.

http://www.stargazete.com/egitim/fatih- ... 299674.htm

Evet hocam projeden pay aldık . 2 milyar tl bütçeli projeden yüzde 1 alsam bana ne kadar düşer acaba ? Matematiğim biraz zayıf ta.

Durum
Konu kilitlenmiştir.
Geri