''Fatih Projesi'' Okul formatörlerini nasıl etkiler?

Kodla Büyü
Okulumuza yazı geldi. Labaratuvarlar kesinlikle dağıtılmayacak. Sınıflara ise birer tane yeni projeksiyon makinesi, akıllı tahta ve bilgisayar konulacak. Proje 9 aylık bir süreyi kapsıyor. 36 hafta yani. Başbakan bugün konuşma da yaptı zaten.

arkadaşlar benim okulumda bilgisayarı daha bilmeyenler var :) f@ih projesi bizim önemimizi artıracaktır çünkü biz olmadan işler yürümez hangi öğretmen doğru dürüst pc biliyorki

önemimizin artacağı aşikar ama teknisyen olarak. şimdiki durumda bile zorlanıyoruz. bide her sınıfta projeksiyon bilgisayar oldumu durum daha da karmaşık. bizim bu konuda yakınmaktan ziyade çözüm üretebilmemiz lazım. mesela benim aklıma gelen ilk şey bizi işimiz olmayan ayrıntılardan kurtaracak olan her okula teknisyen kadrosu verilmesidir. her okulda tamir bakım vs gibi işleri yapabilecek kapasitede teknisyen olursa bizimde işlerimiz kolaylaşır. bizim asıl görevimiz öğretmenlerin teknolojiyi eğitimde verimli bir şekilde kullanabilmesine öncülük etmek olmalıdır. tamirat işleri değil.

selam ben bote 4. sınıf öğrencisiyim ve sunu öğrenmek istiyorum...sizce fatih projesi bizim atamalarımızı nasıl etkiler_?gercekten merak ettigim konu bu su anda...okul öncelerine gecen sene olan olay bu sene bize vurur mu _?simdiden tesekkürler

benim anlamadığım bt sınıflarının dağıtılmasına neden gerek duyuluyor. çoğu öğrencim bilinçli bilgisayar kullanıcısı değil ve Türkiye'de genel öğrenci profilinin de bu şekilde olduğunu düşünüyorum. bu yüzden önce doğru düzgün bt dersleri verilmesinin gerekli olduğunu düşünüyorum ki bu da 1 saat olan ders saatinin artırılmasıyla mümkün olur ancak.

Çok doğru söylüyorsunuz sayın hocam ama Talim ve Terbiye Kurulu da böyle düşünmedikçe biz istediğimiz kadar dersleri isteyelim, bilişim zirveleri (zırvalara dönüşmez umarım, hafta içi kaç öğretmen katılabilir oraya?) düzenleyelim. Talim ve Terbiye Kurulundaki muhteremlere "Bilişim Eğitimi"nin şart olduğunu somut delillerle onların gözlerine sokmalıyız. ( İnşallah dönem başında 9. sınıf öğrencilerine basamak değerlendirme sınavı yapıp sonuçları burada paylaşacağım ve aynen talim ve terbiyeye göndereceğim çok vahim bir tablo ile karşılaşırsam. Bakalım çocuklar basamakları seçmeli derste iyice kavrayabilmişler mi? Göreceğiz!
iskenderenator' Alıntı:
benim anlamadığım bt sınıflarının dağıtılmasına neden gerek duyuluyor. çoğu öğrencim bilinçli bilgisayar kullanıcısı değil ve Türkiye'de genel öğrenci profilinin de bu şekilde olduğunu düşünüyorum. bu yüzden önce doğru düzgün bt dersleri verilmesinin gerekli olduğunu düşünüyorum ki bu da 1 saat olan ders saatinin artırılmasıyla mümkün olur ancak.

iskenderenator' Alıntı:
Eski bakanımız Ankara trajedisi Nimet Ç. Hindistanda çocukların kendiliklerinden bilgisayar öğrendiklerini görmüş ve ne gerk var bt ye demiş bi yerde okumuştum tam kaynağını hatırlayamadm şimdi İngilizce için de yurtdışından öğrtmen getirmeyi düşünüyordu ya onu da Koreden görmüş uygulamak istemişti ama nasip olamadı yaa

Geri