Fatih Projesi Fotokopi Mak.

Kodla Büyü

eyolcu

Süper Üye
Süper Üye
Arkadaslar okula bu sene Fatih projesi kapsamında Kyocera FS-6530MFP model fotokopi makinesi geldi. Bunu Modeme bağlayarak ağa dahil etmek istiyorum fakat makine de ip vereceğim yeri bulamadım. Bulabilen yada başka yol bilen var mı?

Hocam, makinenin kendi menüsünde network settings olacak.
ordan girip statik ip verirsen olur.

menü içinde hızlı kurulum ve altında ağ kurulumu olması lazım, ya da buna benzer bir menü altında

Hocam şifre ve kullanıcı adı soruyor... bunu nerden bulacağım, idareciler bilmiyor

Ek bilgi olarak seri sonu ile bağlantılı bir şifrelemesi var. Örneğin: Kyocera FS-6530MFP sonu 30 olduğundan kullanıcı adı ve şifresi 3000 Kyocera larda bu böyle...

EnTRoPi' Alıntı:
tarayıcı olarak kullanamıyorum makineyi... Bilgisi olan var mı?

Kyocera nın sitesinden modele ait tarayıcı driverinı indirip pc ye kurun hocam. Yanlız kurulum yaptıktan sonra taramaya ait herhangi bir arayüz programı birlikte gelmemektedir ya da windows a ait tarayıcı programlarını kullanamıyorsunuz. Daha sonra irfanview tarzı yardımcı bir programı kurarak tarayıcıyı çalıştırabilirsiniz. Biz o şekilde hallettik. Yetkili servisi de aradığınızda aynı şekilde yönlendiriyorlar.

aydansiii' Alıntı:
EnTRoPi' Alıntı:
tarayıcı olarak kullanamıyorum makineyi... Bilgisi olan var mı?

Kyocera nın sitesinden modele ait tarayıcı driverinı indirip pc ye kurun hocam. Yanlız kurulum yaptıktan sonra taramaya ait herhangi bir arayüz programı birlikte gelmemektedir ya da windows a ait tarayıcı programlarını kullanamıyorsunuz. Daha sonra irfanview tarzı yardımcı bir programı kurarak tarayıcıyı çalıştırabilirsiniz. Biz o şekilde hallettik. Yetkili servisi de aradığınızda aynı şekilde yönlendiriyorlar.

Photoshop kullanıyorum "TWAIN kaynağı açılamadı" ve "Bağlantı kesildi" hataları alıyorum...

Hala Tarayıcı olarak kullanamıyorum....

Geri