Fatih projesi etkilesimli tahta kursu

Kodla Büyü

ersan3333

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Halk egitimde ogretmenim bu kursu almadim etkilesimli tahtamiz olmadigi icin.bu kursu almamis oncelikle fatih projesi okullarinda gorev yapan ogretmenler uzaktan egitime alinacakmis.bu kursa bende basvurabilir miyim mebbisten.birde bu kursu alinca yuzyuze egitim verilirse ilerde muaf olur muyum yuzyuze egitimden

bende halk eğitimdeyim, geçen sene uzaktan eğitime başvurdum katıldım. sorun olmadı. daha önce ilköğretimdeyken teknoloji kullanımı kursuna (yüzyüze) başvurup, halk eğitime tayin olunca kursa gitmiştim. muaflık konusunda bilgim yok. ama halk eğitimde çalışmak uzaktan eğitime başvuramayacağın anlamına gelmiyor. son aşamada halk eğitimelere de kurulacak akıllı tahtalar bildiğim kadarıyla...

anladım hocam.acaba uzaktan eğitim alınca yüzyüze verilirse ilerde ben bundan muaf olabilir miyim bilen varsa sevinirim cevaplarsa

hocam bence uzaktan aldıktan sonra aynı içerikli kursu yüzyüze almazsınız. sonuçta siz bu kursu almış oluyorsunuz.

ESY (Etkileşimli Sınıf Yönetimi) uzaktan eğitim kursunu alanlar ETK (Eğitimde Teknoloji Kullanımı) kursundan muaftırlar.

starkhan' Alıntı:
ESY (Etkileşimli Sınıf Yönetimi) uzaktan eğitim kursunu alanlar ETK (Eğitimde Teknoloji Kullanımı) kursundan muaftırlar.
yani akıllı tahta kullanım kursundan muaf mı oluyorlar. hani yüzyüze verilen genelde

Akıllı tahta kullanım kursu olarak bahsettiğiniz kurs ETK kursudur. ETK alıp almadığına bakılmaksızın proje okullarında çalışan tüm öğretmenler ESY almak zorundadır. Ancak ESY almış bir öğretmenin ETK almasına gerek yoktur.

mebbiste" FATİH Projesi 1. faz okullarda görev yapan öğretmenler öncelikli olmak üzere FATİH Projesi okullarında görev yapan tüm öğretmenler" yazıyor şimdi ben bu kursa başvuramıyor muyum

Tabii ki başvurabilirsiniz ancak kursun kontenjanına göre başvuru sayıları çok yüksek ve sizin de dediğiniz gibi proje okullarının önceliği var.

hocam birde bu kursu alırsak akıllı tahta kullanım kursundan muaf olduğumuza emin misiniz.

Geri