Fatih Btr Nöbet Sorunsalı ve Çözüm Önerileri

Kodla Büyü

ernestososa

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Başka okula fatih btr olarak görevlendirilen bir öğretmen kesinlikle kendi okulunda derse girdiği bir gün nöbet tutar.

Muallakta olan konu ise kendi okulunda fatih btr olarak görevlendirilen öğretmenlerin durumu.

Benim görüşüm şu;

Yazıda kesin bir hüküm yok, istenilen tarafa çekilebilir. Bu iş idarede biter. Okul müdürü nöbet yazarsa ödenir kimse de karışmaz, müdür nöbet yazmazsa zaten ödenmez ve buna da kimse karışmaz.

Peki müdür nöbet yazacak mı? Yazmayacak mı?

Eğer btr olan kişi nöbet tutup az da olsa para kazanmak isterse (bence büyük ve sessiz çoğunluk) müdürle konuşur, müdür memnuniyetle nöbet yazar zaten nöbet tutacak öğretmen sayısı yeterli gelmiyor.

Eğer btr nöbet tutmak istemez ise yine müdürüyle konuşur nöbet tutmaz. Olur biter.

Bir bilgisayar öğretmeni müdürüne söz geçiremiyorsa ölsün. Ben 4 müdürle çalıştım hepsi ile de aram iyi oldu, gerçekçi olmak gerekirse bize muhtaçlar, hele ki yaşlı idareciler... İdarenin her işini yapmayı kastetmiyorum, bazı noktalarda devreye giriyoruz ve çok önemli çözümler üretiyoruz.

Sonuç olarak; nöbet tutmak isteyen btr müdürle konuşur nöbetini tutar parasını alır, istemeyen arkadaş ise tutmaz.

Bence bu bir sorunsal değildir. Forumda bazı arkadaşların yazdıklarını okudum da düşüncelerine pek anlam veremedim. Nöbet tutup hakkını alacağı için fırsatçı mı oldu BTR'ler. Bu devirde kim kolay para kazanıyor. İsteyen nöbet tutar karşılığını alır kimseyi de ilgilendirmez. İsteyen istediğini düşünebilir.

ortmenim' Alıntı:
Resmi yazı gönül işine bakmaz,

Yazı açık ve net,
1 saat dahi BTR göreviniz varsa o gün için, nöbet görevi VERİLEMEZ.

Madde.10

http://eogrenim.meb.gov.tr/SiteAssets/L ... r_onay.pdf

Hadi canım allah allah şaka yapıyorsun. BT Rehberliği yapılan günden bahsetmiyoruz herhalde. Şöyle bize salak muamelesi yapıp laf sokmaya çalışan kişiler yok mu kim sana gönül işimden bahsetti?

yenibilisim' Alıntı:
ortmenim' Alıntı:
Resmi yazı gönül işine bakmaz,

Yazı açık ve net,
1 saat dahi BTR göreviniz varsa o gün için, nöbet görevi VERİLEMEZ.

Madde.10

http://eogrenim.meb.gov.tr/SiteAssets/L ... r_onay.pdf

Hadi canım allah allah şaka yapıyorsun. BT Rehberliği yapılan günden bahsetmiyoruz herhalde. Şöyle bize salak muamelesi yapıp laf sokmaya çalışan kişiler yok mu kim sana gönül işimden bahsetti?

hocam cevabım size değil, konudaki ilk mesaja, evet siz gönül işinden bahsetmemişsiniz ayrıca sizden bahsetseydim alıntı yapardım değil mi? niye üstünüze alınıyorsunuz o zaman?
lütfen daha dikkatli olalım

Geri