Fatih ağına switch olmuyor mu? Çözüm İsteği

Kodla Büyü

samsunluyasir

Site Gezgini
Değerli hocalarım, öğretmenler odamızda 2 bilgisayar ve fatih yazıcısı (kyocera fs-6530) var. Ancak fatih projesi kanalında 2 tane internet çıkışı var. Bu yüzden pc'lerden biri ve yazıcıya net kablosu çekmiş ve çıktıları ağ üzerinden bağlantıyla alıyordum. Sonradan okulda bir tane switch (tp link tl sf1005d) buldum. Kanaldaki bir girişten switche kablo aldım ve oradan 3 kablo ile cihazlara bağlantı yaptım. Ancak internet bağlantısı sadece bir bilgisayarda gözükürken, hem yazıcıda hem diğer pc'de bağlantı olmadı. Hatta sonradan switchi çıkardığımda, switche çektiğim kablonun girdiği girişten, direkt pc'ye kablo çektiğimde yine internet alamadım. Takmadığım boşta kalan girişten ise aldım. Bu yüzden şu an o girişten pc'ye net verdim ve yazıcıyı da ona usb ile bağladım. Sizce sorun nedir, ben hata mı yaptım yoksa fatih ağında switch ile net almak mümkün değil mi?

Not: Bir de görsel ekledim.

Ekli dosyalar

• dsBuffer.jpg
    dsBuffer.jpg
    29.1 KB · Görüntüleme: 34
hocam aynı şeyi bende yaşadım geçen hafta görevlendirme gittiğim ilkokulda. Bilişim sınıfı kullanılmadığı için bilişim sınıfına çıkan uclardan birine taktım öğretmenler odasından çıkan ucu. sorunu böyle hallettim. Bilal hocamın dediği gibi desteği arayıp açmak daha mantıklı idi ama acil olunca uğraşmak istemedim.

Geri