Fatih ağı USB ve HDMI girişleri

Kodla Büyü

mespheno

Aktif Üye
Değerli meslektaşlarım,

Sınıflardaki fiziksel ağı üzerindeki USB ve HDMI girişleri ile neler yapılabilir? Gereksiz yere konmadığını düşünüyorum.. Üretici fikirleri paylaşalım...

Daha önce bu forumda konuşulmuştu ve altyapıdaki usb girişi değil dokunmatik aktarımı olduğuna karar verilmişti diye hatırlıyorum :D
HDMI zaten görüntü ile ses i aktarmak için, gerçi ben hiç kullanmadım orası ayrı
Faz 2 için söylüyorum tabi

hdmi görüntü ve ses aktarımı için usb ye hem flashdisk takılabiliyor hem de akıllı tahtanın d diskindeki driverları bilgisayarınıza kurarsanız akıllı tahtadan dokunarak laptopunuzu yönetebilirsiniz

bütün okul tahtaları arası bir bağlantı durumu söz konusu değil demi (tek bir görüntüyü tüm tahtalara aktarma gibi)

Forumda araştırırsanız bu konuda bazı programlar kullanan arkadaşlar var hocam. İmaj atma, derste öğretmenin problemine yardım etme gibi. Açık kalan ET leri görme vs.
Ama bunu bu dediğimiz girişlerden değil, ağ üzerinden yapılıyor diye biliyorum.

Fiziksel ağ üzerindeki USB girişi laptopu ET ye bağladığınızda dokunmatik özelliğinin kullanımı içindir, normal flash disk kullanımı için değil. Eğer USB ucunun ET deki bilgisayar girişini söküp (monitör) bilgisayardaki USB girişine takarsanız bilgisayardaki USB girişi sürekli kullanılmadığı için bozulmaz ama laptop kullanılıyorsa bu seferde dokunmatik çalışmaz. HDMI kablosu da harici bilgisayarı ya da laptopu ekrana bağlamak içindir.

Geri