Fatih İnternet Hızı Artırma

Kodla Büyü

gkhankz

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Okulumuzda salgın döneminden sonra Fatih internet hızı 50 Mbps e düşürüldü. Okulda 170 kadar kablo ile bağlı cihaz var + kablosuz cihazlar.
Ne ders işlemek mümkün, ne DYS üzerinden yazışma yapmak mümkün.

fatihpys.eba.gov.tr den yazdık biz ilgilenmiyoruz dediler.
Telekom ile birebir çözemiyoruz zaten, sözleşme meb üzerinden.
Dilekçe yazdık (ilçeden) bize yazmayın diye cevap geliyor (kime yazacaksak artık :))

Bu konuda nasıl bir çözüm üretebiliriz?

Doğruyu yapmışsınız sanırım. Okul, ilçe, il, bakanlık diye silsile yöntemiyle ilerlemesi lazım isteğinizin. Reddedilecekse de bakanlıktan cevap gelmeliydi. Liyakat çok önemli.

Aynı sorun bizde de mevcut ve bende bir çözüm yolu bulamadım. Eminim bir çok kişi bu sorunu yaşıyordur. Özellikle sabah ilk saatler sıkıntı büyük

Okulumuzda salgın döneminden sonra Fatih internet hızı 50 Mbps e düşürüldü. Okulda 170 kadar kablo ile bağlı cihaz var + kablosuz cihazlar.
Ne ders işlemek mümkün, ne DYS üzerinden yazışma yapmak mümkün.

fatihpys.eba.gov.tr den yazdık biz ilgilenmiyoruz dediler.
Telekom ile birebir çözemiyoruz zaten, sözleşme meb üzerinden.
Dilekçe yazdık (ilçeden) bize yazmayın diye cevap geliyor (kime yazacaksak artık :))

Bu konuda nasıl bir çözüm üretebiliriz?
Fatih VPN için sözleşme şartları 50 mbit olarak belirlenmiştir. O nedenle nereye başvurursanız başvurun hız artırımı mümkün değildir.

Bizde idare, hizmetlinin üzerine yeni hat alarak işi çözdü. Başka türlü idareciler iş yapamaz oldu.

okulda fatih vpn yok
adsl altyapisi facia günde 8 10 kez net gidiyor ne yapabiliriz fatih vpn vs tarzi bir internet baglantisi alabilirmiyiz okula

Aynı sorun bizde de var. Cimer, BTK şikayet ve başvuru yapmadığım yer kalmadı. Hiçbiri de çözüm olmadı. Sorun devam ediyor.

Aynı sorun bizde de mevcut ve bende bir çözüm yolu bulamadım. Eminim bir çok kişi bu sorunu yaşıyordur. Özellikle sabah ilk saatler sıkıntı büyük
Hocam sabah ilk saatler yavaş olmasının sebebini araştırdım. Tahtalar ve Pcler (deepfreeze olduğu için) her sabah güncelleme indiriyorlar. Bu da ilk derslerde interneti kullanılmaz hale getiriyor. Windows update, google chrome update, adobe reader gibi. Belli ki hızı artırmayacaklar o yüzden tüm cihazları baştan kurup updateleri kapatmayı düşünüyorum

Bağlı bulunduğunuz ilin telekom merkezine müdürün size vereceği yetki dilekçesi ile gidin yada kendileri gitsin. Mevcut interneti destekleyen en iyi hıza çıkarmak istiyoruz deyin. İki imza işlem tamam. Kimsenin uğraştığı da ilgilendiği de yok zaten. Faturaları sistemden meb ödüyor zaten. Meble falan alakası yok.

Bağlı bulunduğunuz ilin telekom merkezine müdürün size vereceği yetki dilekçesi ile gidin yada kendileri gitsin. Mevcut interneti destekleyen en iyi hıza çıkarmak istiyoruz deyin. İki imza işlem tamam. Kimsenin uğraştığı da ilgilendiği de yok zaten. Faturaları sistemden meb ödüyor zaten. Meble falan alakası yok.
Hocam bu işe yarıyor mu? Hızı ane kadar arttırıyorlar?

Kopma olmadan verilebilecek hızı sistem söylüyor. Hızı çok artırınca kopmalar yaşanıyor. İdeal hızı sistem önerisi ile alırsınız

Bence Fatih VPN hızı okulun büyüklüğüde göz önüne alınarak artırılabilir. 8 şubeli okulla 32 şubeli okulda aynı hız olmamalı

Fatih VPN için sözleşme şartları 50 mbit olarak belirlenmiştir. O nedenle nereye başvurursanız başvurun hız artırımı mümkün değildir.
Okulun İnternet erişim türü, erişim hızı ve internet hizmet no sunu nereden öğrenebilirim bir form gelmiş dys den bu bilgileri de istiyorlar . Yardımcı olursanız sevinirim

Geçen haftalarda speedtest ile test ettim 50 mbit download 50 mbit upload sonucu çıktı. Okulların bu kadar yüksek upload hızına diye ihtiyacı olsun ki? Artık evlerde bile 100 mbit verilebiliyorken yüzlerce bilgisayarın olduğu okullar için bu hızlar çok düşündürücü.

Geri