Farkli Okuldan Koordinatörlük

Kodla Büyü

big_way

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar merhaba yönetmelik muğlak kalmış. Yaz stajında koordinatörlük görevi için yeterli öğretmen bulunamaması halinde aynı ilçede farklı bir okuldaki teknik öğretmen koordinatörlük görevi alabilir mi?

Onu bilmiyorum muhtemelen olur. ama bu yaz staj yapılmayacak diye biliyorum.

Hayır aynı il sınırları içinde görev verilemez. Ancak staj yapılacak yer merkez dışında olması durumunda en yakın ilçedeki okul tarafından koordinatör öğretmen görevlendirilmesi yapılır.

OÖK Madde 88- 7 " Aynı il içerisinde olmakla birlikte toplu taşım araçlarıyla ulaşım sağlanamayan ilçe dışındaki işletmelerde mesleki eğitim gören öğrencilerin koordinatörlük görevi, işletmenin bulunduğu yerleşim biriminde bulunan okullarda görev yapan öğretmenlerce yapılamaması halinde okul müdürlüğünce ilgili alan öğretmenleri arasından görevlendirme yapılarak yerine getirilir."

Hayır aynı il sınırları içinde görev verilemez. Ancak staj yapılacak yer merkez dışında olması durumunda en yakın ilçedeki okul tarafından koordinatör öğretmen görevlendirilmesi yapılır.

OÖK Madde 88- 7 " Aynı il içerisinde olmakla birlikte toplu taşım araçlarıyla ulaşım sağlanamayan ilçe dışındaki işletmelerde mesleki eğitim gören öğrencilerin koordinatörlük görevi, işletmenin bulunduğu yerleşim biriminde bulunan okullarda görev yapan öğretmenlerce yapılamaması halinde okul müdürlüğünce ilgili alan öğretmenleri arasından görevlendirme yapılarak yerine getirilir."
Hocam bu dediğiniz uzaklık ve ulaşım olmaması ile alakalı bir durum. Arkadaşın sorusunda öğretmen yetersizliğinden bahsediyor. Dolayısı ile ders olsun staj koordinatörlüğü olsun sorumluluk sınavı olsun öğretmen yetersizliği var ise ilce içinde başka okuldan görevlendirme yapılabilir. Kaymakamlıklar bu yetkiye sahip.

Geri