Fare Ile Bilgisayari Açmak..

Kodla Büyü

edim07

Site Gezgini
Fareniz Ile Bilgisayari Açmak Meraklilarina

Bilgisayarı çalıştırmak için kullanılan en yaygın yöntem power düğmesine basmaktır. Ancak bu olay size zor geliyor ya da bilgisayarınızı çalıştırmak için farklı yöntemler arıyorsanız işte size bir kaç yöntem...

Bu yöntemlerle bilgisayarınızı Mouse sağ tuşu ya da klavyeden girilen bir parola ile çalıştırmanız mümkün. Bütün bu ayarlar için önce BIOS a girmemiz gerekecektir. Bunun için bilgisayarınız açılırken DELETE tuşuna basmanız yeterli olacaktır. BIOS da INTEGRATED PERIPHERALS bölümüne girin ve Power On Function ayarını bulun. Burada genel olarak Button Only seçeneği seçilidir. Bu kısmı Mouse Right yapmanız halinde artık bilgisayarınız Mouse sağ tıklamasıyla açılacaktır.Bir diğer alternatif ise bu bölümü Password olarak ayarlarsanız KB Power On Password" kısmında belirttiğiniz herhangi beş karakterlik bir parola ile makinenizi açabilirsiniz.

değişik bi yöntem :+1:

Not:Alıntıdır..

eski masaüstünde bunu yapacaktım ama bu seçenekler yoktu. başka bir makinada yapmıştık. galiba anakartlada alakalı diye düşünüyorum :!:

ben bilgisayar ögrencisiyim bunu bize hocamız gösdermizdi ama ben unutmustum bunu arayodum tşk hersey için

Arkadaşlar bu yöntemin her ikisini de denedim az önce PC açılmadı acaba fare yada klavye ile ilgili özel ayar yapmak gerekir mi...

Klavyenin tuşlarına tane tane basmak gerekli.

Ayrıca bu bios'un sunduğu bir özellik. Bios'ta böyle bir özellik yoksa tabiki yapılamaz.

Eğer Çok hassas bir fareniz varsa, hiç tavsiye etmem.
Düşünsenize fareye kardeşiniz, anneniz veya ufaklık dokunuyor ve anında bilgisayar çalışmaya başlıyor???????????

Ama sınıfta güzel olur. öğrencilere bilgisayarı açınm yerine "fareye dokunun" :idea:

sitelerde' Alıntı:
Klavyenin tuşlarına tane tane basmak gerekli.

Ayrıca bu bios'un sunduğu bir özellik. Bios'ta böyle bir özellik yoksa tabiki yapılamaz.

Klavyeden açılması için ayarladım ama olmadı sonra fare ile açılması için ayarladım yine olmadı

INTEGRATED PERIPHERALS

Anakartım asus p5b ama yukarda ki bölümü biosda bulamadım :tam olarak hangi menüde

Geri