Facebook da gördüm öğretmenler üzerine bir yazı zoruma gitti

Kodla Büyü
bu kendini bilmez ne dediğinin farkında değil sanırım bu düşmanca yaklaşımın altında ne var anlamak gerekiyor bu bir kuyruk acısından dolayı bir feryatt bence yazıklar olsun

bu yazı öğretmenliğe ve öğretmenlik mesleğine yapılmış en büyük terbiyesizliktir

okyanus41' Alıntı:
Kesinlikle çok doğru yazmış. Paylaşım için teşekkürler. Öğretmenlerin feryadı atanmayla bitiyor mu sanıyorsunuz? Atandıktan sonra da hallerinden şikayet ederler. Suya sabuna dokunmazlar, ders bittiğinde öğrenciden önce çıkarlar okuldan ve basarlar feryadı utanmadan. Ben kesinlikle katılıyorum ve meslektaşlarımızın büyük çoğunluğunun aldıkları parayı dahi haketmediklerini düşünüyorum
Ne yapmaya çalışıyorsun ? Otrtamı gerip , provake etmeye mi çalışıyorsun? Şayet öğretmensen sen kendi adına tüm söylenenlere layıksın...
Ders bittiğinde çıkılr eve gidilir ne yapacaktık binayı mı bekleyeceğiz;onu yapmıyorlar bunu yapmıyorlar diye kendini tarif etmişsin ve haklısın aldığın parayı haketmiyorsun.
Başka bir forumda olsaydı sayardım öğretmenlerin görev ve sorumluluklarını ancak burada saymayı ayıp sayıyorum.

facebook ta yazan atatürke sataşmak için işsiz öğretmenlerin etrafından dolanmış.. nurcu veya aşırı sağcı birsi olmalı.... bu dünya öteki dünya onlara cennet olarak garanti sanırım diğer herkesi bizleri işsiz olan arkadaşları ... neyse.. gereksiz bir insanın gereksiz yazısı :p

intel4004' Alıntı:
Öğretimi eğitimden ayırırsan
öğretmen adlı meslek sahibi kişiyi "telefondaki telesekreter gibi"
sadece bilgi aktaran kişi konumunu çeker
yine tüm değer yargılarını bir kenara atıp
kim milyoner olmak ister
anında para
maymun ol parayı kap
ailenle bende oradaydım seni izliyordum.
yahut ailenle sen beni izliyordunuz...
gibi eğitsel tv programlarıyla pekiştirerek
parayı tek değer yargısı haline getirirsen ve böyle algılarsan

ardından hali hazırda parayı değer algılamada en ön sıraya çekmişken
eğitimcileri aynı kurumda görev yaptığı hizmetlilerle aynı hizaya çekersen

Mustafa Kemal Atatürk gibi pek çok devlet büyüğümüzü, tarihi şahsiyetimizi
ciğeri beş para etmez zibidilerin diline sakız eder bu kişilere bir cevap veremeyip
onların bu sözlerini toplumda yaygınlaştırırsan

ve tüm bunlarla beraber kendine ben iyi bir öğretmenim dersen

tüm bunlar ve benzeri durumlar bir tek anlama gelir.

"hatayı, hata yapanları "
yanlış yerde arıyorsun.....

:+1: :alkis:

okyanus41' Alıntı:
Kesinlikle çok doğru yazmış. Paylaşım için teşekkürler. Öğretmenlerin feryadı atanmayla bitiyor mu sanıyorsunuz? Atandıktan sonra da hallerinden şikayet ederler. Suya sabuna dokunmazlar, ders bittiğinde öğrenciden önce çıkarlar okuldan ve basarlar feryadı utanmadan. Ben kesinlikle katılıyorum ve meslektaşlarımızın büyük çoğunluğunun aldıkları parayı dahi haketmediklerini düşünüyorum

sen aldığın bütün parayı hak ediyorsan mesele yok, kimin hak edip etmediğine öbür tarafta yaradan karar verir.

Geri