f@tih Wifi şifresi değiştirmek?

Kodla Büyü

furkanhoca

Süper Üye
Süper Üye
Arkadaşlar okulundaki f@tih wifi şifresini sanırım köydeki gençler öğrenmişler. Bu şifreyi bizim değiştirme yetkimiz var mı? Yoksa kullanmalarını engellemek için ne yapabilirim?

bakanlık dışında değiştirme yetkisi bulunmuyor, biliyorsunuz tabletler de bu ağa otomatik bağlandığından, f@tih wifi şifresi yalnızca merkezden değiştirilebiliyor, Bu işin sorumluluğu onlara ait.

1.çözüm: Hocam switchten akıllı tahtalara giden kırmızı kabloları yuvalarından çıkartın. Kablosuz şifreyi dağıtan cihazlar böylelikle iptal olacaktır. Ha bu arada akıllı tahtalardaki internette gider :)

2.çözüm: Akıllı tahta üzerindfeki cihazlara gelen bağlantı kablosunu cihaz yerine direkt akıllı tahtaya aktarın. Maalesef ben bunu yaptığımda başarılı olamadım. Aıllı tahta ağı görmedi. Büyük ihtimalle switch içerisinden bunu engelleyen için bir ayar yapmışlardır.

3.çözüm: Akıllı tahta üzerindeki kablosuz ağı oluşturan cihazları aliminyum folyoyla veya benzeri bir kutu ile kapatın. Böylelikle tüm kablosuz ağı iptal etmiş olursunuz ve akıllı tahtalardaki internete de birşey olmaz.

Daha kolay bir yöntem bilen varsa bi açıklasın.

Meb başkalarının girmesinde pek sakınca görmüyor demek ki hocam. Bunu engellemek bizim görev ve yetki sınırlarımızda değil. Ayrıca ben istedikleri gibi kullanmalarında sakınca görmüyorum. En azından filtreyi nasıl aşacaklarını araştırırken birşeyler öğrenirler. :) Ama yine de siz bir sorun hangi programları kullanıyorlarmış :D:D

internetten bolca var var hocam şifrenin adı şifre yani herkes biliyor :D

Geri