F@tih Projesi Teknik Servis&Garanti Sorunları Tutanakları...

Kodla Büyü

QML

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar teknik servisler gelip ücret talep ettiğinde veya ilgilenmediğinde bunları tutanak altına alıyor musunuz?
Biz Urfa'da tutanak altına alıp MEM e gönderiyoruz.Koordinatörlerin bu konuda elinin güçlenmesi ve şikayetleri daha etkili mevkilere ulaştırabilmesi için çok önemli bir konu bu.
Giden şikayetlerden dolayı Urfa dan gelen çağrıların inceleneceği söylenmiş bakanlık tarafından.Bir faydası olur mu bilmem ama çağrı merkezine arıza kaydı bırakmaktan ve bunları rapor-tutanak olarak resmileştirmekten vazgeçmememiz lazım.
Bu konuda özen gösterelim lütfen.

Çok güzel ifade etmiş arkadaşımız. Teşekkürler. Ben bir konuya değinmek istiyorum. Nasıl BT sınıflarında bizler işler yürüsün idarede okulda problemli bilgisayar kalmasın diye korsanla işleri çzömeye çalıştık ya. Artık şu akıllı tahtaya bari lütfen lisanslı olmayan bir tane bile yazılım yüklemeyin. Korsan yazılımla iş yürümez. Yürüdüğü zaman ise işlerin güllük gülistanlık ve problemsiz olduğu sanılıyor. Office'te açılmıyormuş felan yok ben Microsoft Office'e alışığım gibi konular hergün başımızdadır. İyilik ediyorum zannedipte korsana yönelmeyiniz. Aslında biz kendi meslek grubumuzu basitleştiriyoruz benim düşünceme göre. Libre Office kurun, Open Office kurun(ki bunlarda gayet başarılı kullanım açısından. Zaten öğretmen derste sadece gösterimini yapıyor tahtada konuyu hazırlamıyor. O yüzden özellikle Ofis Paket programı, güvenlik yazılımları gibi konularda daha hassas olalım.)
Lütfen kendi ipimizi kendimiz çekmeyelim ve korsanın zararlarını derslerimizde anlatırken kendimiz en azından kurum bazında kullanmayalım.

s_orakcioglu' Alıntı:
ya arkadaşlar biz aradık 2 ay oldu hala servis gelmedi. siz nereyi arıyorsunuz da geliyorlar

2 ay beklemeyin hocam haftada en az 1 defa arayıp gelmezse idareyle birlikte tutanak altına alın ve MEM e üstyazı ile gönderin.Şikayet olmazsa herşey güllük-gülistanlık olarak değerlendiriliyor.Bu düzensizliğe karşı emek veren duyarlı arkadaşlarımızın da elini zayıflatmış oluyoruz sessiz kalarak.

0800 lü bir hat vardı(cepten aranmıyor; ankesörlü telefondan kartsız olarak aranabiliyor) ben orayı aradım aynı gün geldiler. Dokunmatik problemi olan iki tahta vardı ikisini de yaptılar. 5 kuruş istemediler.

s_orakcioglu' Alıntı:
ya arkadaşlar biz aradık 2 ay oldu hala servis gelmedi. siz nereyi arıyorsunuz da geliyorlar

Normalde tahtaların üzerinde teknik destek için aranacak telefon bilgisi vardır ve oranın aranması gerekir.
Tahtayı kuran teknik servisi arayıp onlardan destek istediğinizde ve iş çözülmediğinde maalesef Vestelin eli güçleniyor. 0800'lü numaraya kayıt bırakılmamış o sebeple bir şey yapamayız deniyor.

ist_koord' Alıntı:
s_orakcioglu' Alıntı:

Normalde tahtaların üzerinde teknik destek için aranacak telefon bilgisi vardır ve oranın aranması gerekir.
Tahtayı kuran teknik servisi arayıp onlardan destek istediğinizde ve iş çözülmediğinde maalesef Vestelin eli güçleniyor. 0800'lü numaraya kayıt bırakılmamış o sebeple bir şey yapamayız deniyor.

0800 lü numarayı açtıklarını görmedim daha, 4444123 ten ulaşabiliyorum ancak.

10.04.2013 tarihi saat 15.55 mesajınız üzerine şu anda 0800 219 01 23 numarayı aradım destek servisinden Murat diye bir beyefendi açtı telefonu BT öğretmenimiz gitti ben sizi arıyayım dedim kapattım.

tekrar deneyin isterseniz, daha evvelde sultanbeylide ve bakırköyde bir okuldan aramış gene ulaşmıştım bence vazgeçmeyin,
gerçi 444... numaralı telefonda kayıt altına alınıyor diye biliyorum.

Umarım bir daha böyle sorunlar yaşamazsınız.

Az önce yine 0800.. aradım defalarca açmadılar,444 ten ulaştım.Her zamanki gibi kavga ettik kapattık..

444 lü numaradan kayıt bırakıyorsunuz ancak aynı zamanda ilinizdeki teknik servisin numarasını bulmaya çalışın. 444 lüler veriyor numarayı gerçi. esas işi ildeki servis yapıyor onu sıkıştırın. Bizde de para mara isteyen olmadı.

Ben de servisi defalarca aradım her defasında sorunsuz bir şekilde kaydımı açtırdım.Ya aynı gün ya ertesi gün mutlaka gelindi.Hatta gelmelerini istediğim saati söylüyorum o saatte geliyorlar.Bizim ilçenin teknik servisindeki çalışanların telefonları da var,benim telefonum da var onlarda ben kayıt yaptırınca merkeze onlar arayıp ayrıntılı bilgi bile alyorlar benden.0800 lü hatta 444 lü hatta alıyor arıza kaydını..Yani geliyorlar ve herşeye kullanıcı hatası deyip paraları alıp gidiyorlar bizdeki sorun da bu:(

Ben para vermediğim için beni sevmiyorlar herhalde,ondan ne telefonumu açıyorlar ne de geliyorlar.Kusura bakmasınlar benden para çıkmaz,sözde garantili malzeme,gitsinler bakandan başbakandan ihaleyi kim vermişse onlardan alsınlar.

:) arayınca açmıyorlar diyorsunuz hocam daha telefonu açmadan sizi nereden anlasınlar da sevmesinler de açmasınlar :)

Vestelin umurunda oluyormu acaba hocam... . Ben vestel servisi arayıp şunları hatalı yapıyorsunuz sizi bakanlığa şikayet edecem dedim vestelci bana hiç önemli değil dedi!!!!

ist_koord' Alıntı:
:) arayınca açmıyorlar diyorsunuz hocam daha telefonu açmadan sizi nereden anlasınlar da sevmesinler de açmasınlar :)

Vestel le bir akrabalığın var galiba :? :) 0800 ü açmıyorlar diyorum ben 444 ten ulaşıyorum.

bote2002' Alıntı:
Vestelin umurunda oluyormu acaba hocam... . Ben vestel servisi arayıp şunları hatalı yapıyorsunuz sizi bakanlığa şikayet edecem dedim vestelci bana hiç önemli değil dedi!!!!
Ben daha da abarttım, tüketici hakları falan dedim yine boş,adamlar hükümeti sağlam arpalamışlar AİHM gitsen boş.
bote2002forever :D

Geri