Eylemin özeti

Kodla Büyü
ilk gelen basın Show tv'dendi. Onları görünce sevinmiştim sesimizin duyulacağı sevinci ile ama işe bakarmısın show tv ne dün nede bugün haberimizi yayınlamadı.

Ama gelen kameraman ve muhabirde gaz maskesi vardı. Acaba gürültü patırtı çıkarınca mı bizi haberlerinde konu alacaklardı?

sayı konusuna fazla takılmayalım şimdilik... polislerden alınan bilgi orada 200 den fazla kişi vardı. sonradan gelen katılamayan kişi sayısı da azımsanmayacak kadar azdı inanın...

ama ben diyorum cevresinde ağlayıpta gelmeyen 5-10 kişi vardır eyleme. o nedenle bir dahaki eylemde en az 1500-2000 arası sayı bekliyoruz. ama önce tv kanallarına cıkmak gerekiyor. mardine bakan,başbakan,milletveliki gelirse konusmaya haber verin ben atlayam önüne :)

ilk3r' Alıntı:
ilk gelen basın Show tv'dendi. Onları görünce sevinmiştim sesimizin duyulacağı sevinci ile ama işe bakarmısın show tv ne dün nede bugün haberimizi yayınlamadı.

Ama gelen kameraman ve muhabirde gaz maskesi vardı. Acaba gürültü patırtı çıkarınca mı bizi haberlerinde konu alacaklardı?

o gaz maskesini görünce dedim noluyo biz eylemimizi akıllıca yapıp gidicez, gaz maskesi falan ne iş ama sanırım onların niyetleri kötü bi olay çıksada onu haber yapsak diye bekliyolarmış, yani bizim ordaki derdimiz ile onların haber yapma derdi bir değil :-1:

ilk3r' Alıntı:

ben showla röpartaj yaptım adam bana gelsin bakan kendi tamir etsin de dedi şunları şunları söyle dedi.
baktım adam gaza getiriyo bizi işten attıracak. :p

4 sene eğitim fakültesi okuduk öğretmen olucak sanıyorduk tamirci olduk dedim
muhabir tornavida ile klima tamir edebilirmisiniz dedi
bende tornavida ile birçok şey tamir edebiliriz ama ders yapamayız dedim
son olrak bakandan ne istiyorsunuz dedi
bende derslerimizi dedim kesti
sordum showa neden yayınlamdınız diye cevap yok..

Ankara ve civarında olup bu eyleme katılmayanların sebebini az çok tahmin ediyorum. Bazılarının gerçekten mazereti olabilir. Hoşgörmek lazım. Ama bazıları da sırf X isimli sendika bunu yapıyor diye ortaya siyasi görüşünü koyarak mesleki geleceğini kurban ediyor. Yazıklar olsun bunlara. Aynı mesleği yaptığım için utanıyorum onlardan...
20 kişi toplayamazsınız diyen bazı sendika üyeleri vardı. Ben de onlara soruyorum siz ne yaptınız çamur atmaktan başka? Siteye yazı yazmakla oraya buraya yazı yollamakla olmuyor maalesef icraat önemli. 200 kişi bile olsa çok önemli bir sonuç. Çözüm bulunmazsa bunun en az 3 veya 4 katı kişi birdahaki eyleme (inşalla gerek kalmaz) katılır...
Ben bu eyleme katılamadım. Nedeni de eylemin 1300 km. doğusunda görev yapıyor olmam. Keşke yakın olsaydım TVden gördüğüm okul arkadaşlarımı yakından görürdüm enazından :)

eemree' Alıntı:
ilk3r' Alıntı:

ben showla röpartaj yaptım adam bana gelsin bakan kendi tamir etsin de dedi şunları şunları söyle dedi.
baktım adam gaza getiriyo bizi işten attıracak. :p

4 sene eğitim fakültesi okuduk öğretmen olucak sanıyorduk tamirci olduk dedim
muhabir tornavida ile klima tamir edebilirmisiniz dedi
bende tornavida ile birçok şey tamir edebiliriz ama ders yapamayız dedim
son olrak bakandan ne istiyorsunuz dedi
bende derslerimizi dedim kesti
sordum showa neden yayınlamdınız diye cevap yok..

Adamlar ciddi ciddi taşkınlık çıkartmamızı beklemişler. Vay arkadaş bize yakışır güzel bir eylem yapsak reyting değeri yok diye yayınlamayacaklar.

hocam ben ankardaydım ve katıldım .eşimle birlikte. tanıdığım bütün bilişimci arkadaşalrı aradım. bölgemdeki okullşarın telefonlarını buldum aradım eylemi söyledim. kimse umursamadı. çoğu formatörmüş halimden memnunum dediler. vbe haber verdiğim hiç kimse katılmadı. ben 8 aylık kızımı bıraktım ve katıldım .açıkcası vicdanım rahat

Geri