exper ewm-01 modemi access point olarak kullanmak

Kodla Büyü

evrim0626

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
merhaba arkadaşlar elimde exper ewm-01 marka kablosuz modem var arkadaşıma ait. arkadaşım komşudan kablo ile internet çekiyor. kabloyu modeme takıp bu modemle bunu kablosuz olarak kendi evinde kullanmak istedik ama yapamadım. access point özelliği var modemin. acaba bu özellik yeterli değilmi yada başka bir özellikmi lazım.aydınlatanlar için teşekkürler.

modemlerin ip sinide aynı yapıyorum 192.168.2.x şelinde x ler farklı değer dhcp yi 2.modemde kapatıyorum bu sefer ilk modemi resetletip duruyor sürekli.

acces point yapacağınız modem köprü modunda çalışacak ip dağıtmayacak ilgili ekranlardan resim koyabilirseniz daha rahat yardımcı olabiliriz.

hocam köprü modu yapıyorum bu seferde kablosuz olarak hiç gözükmüyor modemin ismi:) sanki kablosuzu kapatmışız gibi oluyor

köprü modundan sonra access point ayarı derken? köprü modu seçince alt tarafta köprü kısıtlama başlığı çıkıyor bende onu etkin değil seçiyorum zaten etkin dediğimde kablosuz çeken diğer ağları tarayıp buluyor. ve enteresan bişi olarak access point yaptığımda bağlanıyor kısa süre sonra ana modemi resetliyor bağlantı kopuyor duruyor sürekli bağlantı sağlanmıyor. direk modemi deneyim dedim internet ayarlarımı kablosuz modeme girdim. aynı resetlemeyi bu sefer kendisinde yaptı. modemde bir sıkıntı var herhalde. internet gelene kadar resetleme yapmıyor ama internet bağlandıktan sonra resetleme yapıyor

Hocam her modemde arayüz ayarları farklı olabiliyor yani bu işin bir standardı yok.
Dediğinize göre modem arızalı gibi görülüyor.
Şu adresten firmware dosyasını indirip firmware güncellemeyi deneyebilirsiniz
aynı yerde kullanım klavuzu da var bakabilirsiniz.

Not Firmware güncelleme bios yazma gibi riskli bir iştir deneyip denememek tamamen sizin sorumluluğunuzda.

ftp://ftp.exper.net.tr/SURUCULER/DIGER_ ... per_EWM01/

teşekkürler hocam ilginiz için güncelleme vs yaptım internettten araştırdığım herşeyi yaptım fakat burda belki arkadaşlardan birinin başına gelmiştir farklı bir yöntemi vardır diye yazdım. ilginiz için teşekkür ederim

teşekkürler hocam ilginiz için güncelleme vs yaptım internettten araştırdığım herşeyi yaptım fakat burda belki arkadaşlardan birinin başına gelmiştir farklı bir yöntemi vardır diye yazdım. ilginiz için teşekkür ederim

Geri