Exper BT Lab XP Sürücüleri (Drivers)

Kodla Büyü
kulaklık ve mikrofon ses sorunu

mrb arkadşlar benim 2 tane sorum olacak

20 adet kulaklık aldık dyned için hundainin bir modeli ama kulaklıkları okuldaki exper bilgisayarlara bagladım ses çıkışı süper ama mikrofon ile sesimi bir türlü yüksek sesli olarak kaydetmiyor kaydettiğim ses çok kısık sesle çıkyor kulakların 2-3 tanesini denedim aynı sorun ama kulaklıgı kendi laptopumda denedim hiç bir sorun yok sesi gayet net ve güzel çıkıyor mik ses ayarları hepsi açık exper bilgisayarlarda ama verm alamadık nerede sorun olabilir driverlarında mı sorun var son sürümünü mü yükleyecez ama meb exper bilgisayarlarında aynı ses kartı ile çalışıyor ses kaydedice dalgalanma var ama yeni aldıgımda hiç bir hareketlilik yok.neden olabilirrr

exper bilgisayarların onboard ses kartının son güncel driver nasıl bulabilirim olan varsa burada paylaşabilirmi yahut bana pm atabilirmi herkese çok teşekkür ederim

Re: kulaklık ve mikrofon ses sorunu

arkadaşar yardımcı olacak yok mu bu exper bilgisayarların son sürüm driver nereden bulabilirm en azından bunu bulabilirsem tekrar kurayım teşekürler

sadece dyned demi ses çııkmıyor

yoksa ses kaydedicisindedemi ses yok

bana mantıklı gelmemesine rağmen bir yerde okuduğumu hatırlıyorum

Ram larla alakalı olabilir

yok hepsinde bozuk olmaz hehalde ramlarin bu exper bilgisayarların son sürümünü nereden bulabiliriz yazılımdan kaynaklanır mı bu ??? laptopta gayet gzl ses kaydı yapıyor ama lab yapmıyorrr teşekkür herkese cevaplar için

exper bilgisayarda ses sorunu

arkadaşlar exper bir bilgisayara kendi kurtarma cdsinden format attım fakat şu anda hoparlörden ses gelmiyor denetim masasından ses kısmına girdiğimde ise ses aygıtı yok diyor ayrıca bir driver cd si de yok yardımcı olur musunuz????

Re: exper bilgisayarda ses sorunu

aakcakaza hocam yedek almak için geç kaldım çünkü bilgisayar hiç açılmıyordu virüs bulaşmıştı.format attım ama hoparlörden ses gelmiyor lütfen bana yardımcı olur musunuz???

Hocam aynı özellikteki bir bilgisayar yok mu?

ondan bahsediyorum. exper olan ve aynı konfigürasyona sahip baska bir makine.

arkadaşlar öncelikle ücretli çalışan bilişim tek. öğretmeniyim.allah yardım etsin. daha 2 hafta önce exper vista yüklü 15+1 lab yapıldı güvenlik kartlarını pasif edemiyorum bunu nasıl yaparım. ayrıca bazı bilgisayarlarda monitöre görüntü gelmiyor.fişleri çıkarıp taktığımda geliyor.normalde monitöre elektirik geliyo anlamadım gitti.yardım için şimdiden teşekür ederim

Merhaba arkadaşım öncelikle klavyeden Ctrl+home tuşlarına bas (Junior Sherif ise) çıkan menüden şifreyi gir, şifre değiştirilmemişse : 12345678 dir. Ordan kaldırabilirsin. :+1:

"ses aygıtı yok" sorunu

arkadaşlar bilgisayar exper okul bilgisayarı. ses driverı yüklü,biostan audio ayarı enabled ve services.msc de windows-ses başlatılmış durumda olmasına rağmen denetim masasında "ses aygıtı yok" diyor ve media player açıldığında da aynı şekilde uyarı veriyor. nasıl çözebilirim yardımlarınızı bekliyorum..please help!

Re: "ses aygıtı yok" sorunu

aynı sorun vestellerde de oluyor ama sorunun kaynağı olarak imajdan kurmam ve o imajı alınan pc nin driverlarını da yedekleme programıyla yapmam diye düşünüyorum sizin bilgisayarlar nasıl kurulmuş bilemiyorum ama reset atınca düzeliyor. driverları tek tek kurarak yapınca düzeleceğini düşünüyorum.

Arkadaşlar acele yardımcı olursanız sevinirim ben sınıf ögretmeniyimde ulaştırma bakanlıgının verdigi exper pclere vista yerine xp kurmak istiyorum yalnız driverleri bulamadım vermişsiniz sagolunda bunlarla olurmu mu anlamıyorum yardımcı olursanız sevinirim yani bu başlıga baktım ancak anlamadıgım için
ana kart
ekran kartı
ses kartı
falan filan işte ne varsa driveri bulamadım hangisi hangisinin diye aydınlatırsanız sevinirim ve kuran arkadaşlarda aydınlatırsa iyi olur performans alabiliyorlarmı acaba sorun varmı teşekkürler

arkadaşlar ulaştırma bakanlıgının verdigi exper pclerde vista yüklü ben xp kuracam da driver bulamadım yani bana ayrı ayrı yazabilirmisiniz oluyormu xp anlamıyorum pek.mesela
anakart driver
ekran kartı driver
ses driver gibi ayrı ayrı yazarsanı indirip yapabilirim belki ama burda cok karışık kafam karıştı hangisi hangisinin oluyormu ki bunlar yapan varsa yazsın tşk

arkadaşlar benim exper dede ses sorunu var es ne dyned de nede windows ta çıkıyo denetim masası driverları herşeyi normal ama bilgisi olan yokmu

aynı exper'lerden söz ediyorsak eğer; experlerin kurtarma cdlerinde ses sürücüsü yok. Ayrıyeten kurmanız gerek. Driver cdsi olmaz, çünkü öyle bir cd vermiyorlar. Yani diyorlar ki "PC Ortmani deelmin? Naal bulurzan bul". Şu an tam hatırlamıyorum Realtek'in bir sürücüsüydü.

exper bilgisayarların onboard ses kartının driverı bana da lazım. Elinde olan varsa paylaşırsa çok seviniirim.

banada tam lazımdı... Teşekkürler aliantep27 :alkis:

enginozdil' Alıntı:
hocam teşekkürler çok işime yaradı....ancak ben öğretmen bilgisayarına win 7 yükledim bu hafta.. projeksiyona yansıtmıyor görüntüyü..GigaByte Ati Radeon X300 Ekran Kartı driver ı lazım win7 için...burdakiler xp ve win me için...

exper öğrenci bilgisayarı driverları?

arkadaşlar acil olarak exper öğrenci bilgisayarının driverlarına ihtiyacım var. Şimdiden teşekkürler.. :-1:

Re: exper öğrenci bilgisayarı driverları. acil???

hocam hangi exper hangi sistem?onuda yazarsan daha kısa zamanda destek bulabilirsin.

Re: "ses aygıtı yok" sorunu

Arkadaşlar ben de aynı sıkıntıyı yaşıyorum... Ne yapacağımı bilemiyorum... Lütfen yardımmm!! :(

EXPER ÖĞRENCİ BİLGİSAYARI DRİVER

fujitsu siemens d2331 model anakartın sürücüleri yok. ekran kartı ve ses kartını tanıtamadım. cd yok önereceğiniz site ya da sürücüleri var mı?

Geri