Exper Bilgisayar Ekran Sorunu...?

Kodla Büyü

mustafagul

Site Gezgini
Merhaba Arkadaşlar;
Bizim Laboratuvardaki bilgisayarların markası Exper. Bilgisayar çalışıyor ama ekran gelmiyor bazı bilgisayarlara. Ana Bilgisayardan Netupscholl programından baktığımda bilgisayarın açık olduğunu görebiliyorum. ama nedense ekranında görüntü yok bilgisayarın... Yardımlarınızı bekliyorum...

kontrol ettim hocam, zaten Ram da sorun olsa bilgisayar hiç açılmaz. bilgisayar normal açık ama ekrana görüntü vermiyor...

hocam exper ler kendini kapatıyor, koruma moduna alıyor, ilk zamanlarda bizde de olmuştu diye hatırlıyorum. power saving mode diyor ekranda sürekli.Bazen unutuyorlar diğer hocalar, 1-2 gün aralıksız çalışıyor, o da sıkıntı yapıyor.
İş bitince mutlaka monitörlerde kapatılmalı, çok çalıştıysa biraz dinlendirilmeli.

hocam çok alaıştığından değil, sabahleyin geldim açtım görüntü yok. sürekli aynı sorunu yaşıyorum..

power saving mode ise genelde tozdan ya da ram'dan oluyor. bilgisayardaki tozu temizleyip ram'ı tekrar çıkartıp takın....

Yaptım ama işe yaramadı hocam Ramı ve Ekran kartını söktüm taktım. fakat bir değişiklik olmadı...

anakart üzerindeki kandansötörler şişme yaptığından oluyor , bir elektronikçiye değişim yaptırtın.

Sayın hocam, netsupport school'dan bilgisayar bağlanıp, masaüstü ekranını görebiliyorsanız, demek ki kasada sorun yok, ekranda ya da aradaki data kablosunda bir sıkıntı var demektir. Ekranı ve data kablosunu kasadan söküp, görüntü alabildiğiniz bir kasaya bağlayın, görüntü gelip, gelmediğini kontrol edin. Görüntü gelmezse, aradaki veri kablosunu sağlam olduğundan emin olduğunuz bir kablo ile değiştirip, deneyin. Yine olmazsa, ekranla ilgili bir sorun olmuştur. Eğer LCD ise invertör ya da güç katında bir sorun olabilir, bir elektronikçiye göstermekte yarar var.

aynı sıkıntı bende de var hocam nasıl çözdünüz

okuldaki 5 bilgisayarım da aynı sorun var. Anakartta problem var herhalde ama ucuza çözülebilir mi? Bilginiz var mı?

Daha dün aynı sorun bende de vardı... şöyle yaptım : Güç kablosunu kasadan çıkardım sonra ram' çıkardım içindeki tozu ve ram de ki tozları temizledim güç kablosunu takıp bilgisayarı çalıştırdım. Sorun çözüldü..

Daha önceki okulumda bilgisayarlar exper değildi ancak aynı sorunu şöyle çözüyordum.. Güç kablosunu bilgisayardan çıkardıktan sonra 10 saniye bekleyip tekrar takıp çalıştırdığımda sorun düzeliyordu...

Ayni sorun benim bilgisayarlardada vardi 2 ramdan birini soktum pc calisti diger rami taktim digerini cikardim yine calisti yani ram lerin ikiside pc yi calistirdi sikinti yokmus. Ram slotlari sikinti galiba dedim diger ram slotlarina iki ram i de ayri ayri takinca ikiside calistirdi. Problemin neyden kaynaklandigini anlayamadim kisaca :) halen 7 pc bu sekilde no signal hatasi verip duruyo

okuldaki 5 bilgisayarım da aynı sorun var. Anakartta problem var herhalde ama ucuza çözülebilir mi? Bilginiz var mı?
Bende de kasa çalıştığı halde ekrana görüntü gelmeyen 3 Pc vardı. Anakarttaki üç adet mavi kondansatör belirgin bir biçimde şişmişti. Eğer aynı sorun sizde de varsa arızalı kondansatörleri aynı değerdeki kondansatörlerle değişitirebilirsiniz. Elektronikçilerde bulamazsanız netten sipariş verin. Ben internetten 20 tane sipariş vermiştim 6 liraya + 6 lira kargo. Lehimlemede kendinize güvenemiyorsanız malzemenizi alıp 3-5 liraya bir elektronik tamircisine yaptırabilirsiniz.
Bir daha aynı sorunla karşılaşırsam videoya çekip paylaşmak istiyorum, forumda aynı sorunla karşılaşan birçok arkadaş var. Ben de forumdaki bazı arkadaşların (sağolsunlar) önerisiyle bu sorunu çözmüştüm...

Ben hep powerlarını değiştiriyordum sorun çözülüyordu.. Amaaa bu sorun böyle çözülmezki elimizde power kalmadı ve 50-60 tl den aşağı power yok ne yapacağız yaa.. :(

yaa arkadaşlar işletim sistemi çalışan ve netsupport'ta masaüstü görüntülenebilen bir bilgisayarın RAM'ini sökerek ekran arızasını gi
dermeye çalışmak nasıl bir mantık? bu cevabı verenleri donanım hususunda araştırma yapmaya davet ediyorum.
cevaba gelince; ya ekran kartı ya da monitör (monitör, vga kablosuyla birlikte bütün sayılır) arızalı.

Geri