Excelci Arkadaşlar Şuna Bi Bakabilir mi?

Kodla Büyü

ozvatan

Aktif Üye
Arkaşalar bu 100 kişiye göre ayarlanmış.Bunu bi zahmet 300 kişiye göre yapar mısınız acil.Bu hafta okuld akullanmayı düşünüyoruz.

Ekli dosyalar

• deneme-takip-cizelgesi---ortaokul (2).rar
    752.2 KB · Görüntüleme: 60
Arkaşalar bu 100 kişiye göre ayarlanmış.Bunu bi zahmet 300 kişiye göre yapar mısınız acil.Bu hafta okuld akullanmayı düşünüyoruz.

Ekli dosyalar

• deneme-takip-cizelgesi---ortaokul (2).rar
    752.2 KB · Görüntüleme: 25
Hocam, excel içinde formül, kod vb pek kullanılmamış zaten.
Her öğrenci için ayrı sayfa açılmış.

Ön izleme isimli sayfadan da her sayfaya link verilmiş.

Bunu 300 sayfaya çıkarmak için excelden anlamaya gerek yok. Öğrenci (1) isimli sayfaya Sağ tıklayıp, taşı veya kopyalaya basılacak, kopya oluştur tiki işaretlenip, Tamam düğmesine basılacak, toplam 200 kere.

Ardından önizleme sayfasasında yeni öğrencilere her ders için yine tek tek linkler verilecek.

Yani burada akıl değil, iş gücü lazım.

Onun yerine ben size akıl vereyim. Bir dosyada 100 tane öğrenci takip edilebildiği için siz 3 tane excel dosyası kullanın, 300 öğrencilik olsun.

Hocam ilgilendiğiniz için teşekkür ederim fakat olmadı şimdi kopyaladım 101 öğrenci yaptım ana sayfadan 101. öğrenci sayfasına tıklayınca ana listedeki öğrenci 101 sayfada adı çıkmıyor.olmadı mağlesef.Ayrı ayrı 3 farklı dosya yerine tek dosyadan çalışacağız bu şekilde olması işimizi daha kalaylaşıtıracakİnşallah .Lütfen tekrar bakman mümkün mü ?Olmuyor öyle

Her öğrenci için bir sayfa oluşturmak yerine tek bir veri tabanından veri çağırarak yapmak daha kullanışlı olur.

Her öğrenci için bir sayfa oluşturmak yerine tek bir veri tabanından veri çağırarak yapmak daha kullanışlı olur.
Teşekkür ederim ilgilendiğiniz için hocam.Aceba küçük bir örneği var mı , onu ben ekleyerek gelişitsem .Zahmet olmazsa paylaşır mısınız?

Geçen sene okul için yapıyordum. Kişisel bilgiler mevcut. Düzenlemem gerekir.
1696781157872.png

Bir göz atmanızı öneririm sayın hocam.
Çok teşekkür sayın hocam eksik olmayın Allah razı olsun iyi oldu inşallah .

şöyle baktım çalışma sayfalarını seç ilk en sonu sonra enbaştakini sift tuşu ile sonra kopyala yap sayfanın sonunu seç öğrenci(200)e kadar gidiyor bir daha yap 300de dur ama listeyi aşağı doğru kaydırıp köprünün formülünü köprü ile eklemiş normalde isteğimiz yer hariç formülde hepsine $ işareti ile kapatsak olur diye yapabiliriz derim.

Geri