Excel

Kodla Büyü

aybr

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Merhabalar Arkadaşlar. Excell formül ile yapılan dosyada hüceler bilgi güncellemiyor. A1 hücresine veri girip a2 a3 a4 a5 a6 = ile aynısını yazması gerekiyor ama yazmıyor. Güncellemeyi bulamadım.

Hücre biçimlendirden hücre özelliğini genel yapıp deneyin hocam. Sorununuzu çözer sanırım.

Hocam "genel" işsaretli hücreye f2 ile girip enter basınca güncelliyor ama diğer türlü yapmıyor.

1684756933428.png

Şu kısmı otomatik yapın düzelir hocam

Arkadaslar konu farkli olacak ama.. benim de bir sorum olacak Excel ile ilgili. Bir excel dosyam var ve bu dosyada diger excel dosyalarimin isimleri listeleniyor. Listedeki herbir excel dosyasindaki ,belirli hucredeki bilgileri otomatik olarak almam ve temel (listenin bulunugu) excel dosyama yazdirmam gerekiyor.
mesela Liste dosyam söyle:
1684758636961.png
burada dosya adi her eklendiginde , ilgili dosyayi acacak, 'ögr.toplam sayi' yi bulacak ve benim liste dosyasindaki ilgili hücreye yazacak.yardimci olabilecek varsa cook makbule gececek arkadaslar. simdiden tesekkürler

Arkadaslar konu farkli olacak ama.. benim de bir sorum olacak Excel ile ilgili. Bir excel dosyam var ve bu dosyada diger excel dosyalarimin isimleri listeleniyor. Listedeki herbir excel dosyasindaki ,belirli hucredeki bilgileri otomatik olarak almam ve temel (listenin bulunugu) excel dosyama yazdirmam gerekiyor.
mesela Liste dosyam söyle:Ekli dosyayı görüntüle 73441burada dosya adi her eklendiginde , ilgili dosyayi acacak, 'ögr.toplam sayi' yi bulacak ve benim liste dosyasindaki ilgili hücreye yazacak.yardimci olabilecek varsa cook makbule gececek arkadaslar. simdiden tesekkürler
linkteki videoyu izleyip yapabileceğiniz gibi visual basic editörü kullanarak da çözüm bulunabilir. Veri çekmek istediğiniz dosyanın ekranda AÇIK yada KAPALI olma durumuna göre farklı teknikler kullanılabilir.

Geri