Excel Konusunda Yardıma İhtiyacım Var

Kodla Büyü

Appaloosa

Üye
Arkadaşlar merhaba elimizde 2 excel dosyası var birinde bulunan devam devamsızlık kısmı diğer excele eklenmesi lazım. Makro, kod vs. bilmek gerekiyor ve biz hiçbir şey bilmiyoruz Yardım etme imkanınız olabilir mi?

Ekte dosyayı yükledim. Sorunlu olan, benzer olan ve devam devamsızlık içeren excel dosyaları yükledim. Yapılması gerek 3 numaralı excel dosyasındaki devam devamsızlık kısmı 1 numaralı excele entegre etmek.

Ekli dosyalar

• Excel Dosyaları.rar
    677.9 KB · Görüntüleme: 99
Son düzenleme:
sizde müdüre oturduğunuz apartmanın yönetiminde sorun var gelin düzeltin diye cevap verin. ne kadar saçma, bilmiyorsanız bilmiyorum deyin üstelik sizi ilgilendirmeyen bir konu.
Not: Excelde makro yazmak, belgeler arası kayıt aktarmak herkesin yapacağı iş değil.
Yardım için https://www.excel.web.tr/ adresini tavsiye ederim.

sizde müdüre oturduğunuz apartmanın yönetiminde sorun var gelin düzeltin diye cevap verin. ne kadar saçma, bilmiyorsanız bilmiyorum deyin üstelik sizi ilgilendirmeyen bir konu.
Not: Excelde makro yazmak, belgeler arası kayıt aktarmak herkesin yapacağı iş değil.
Yardım için https://www.excel.web.tr/ adresini tavsiye ederim.
Haklısınız hocam. O siteye de konusunu açtım bekliyorum bakalım.

Vba kodlarını ve makro olaylarını bir çok bilişimci bile bilmezken bunu sizden istemesi cahilliğinden kaynaklanıyor. Tahminen o kodun çok basit yazılacağını düşünüyordur

hocam şu örneği inceler misin?

Ekli dosyalar

• kontrol.rar
    131.4 KB · Görüntüleme: 35
hocam bunu kontrol eder misin?

Ekli dosyalar

• kontrol2.rar
    136.4 KB · Görüntüleme: 92
Merhaba arkadaşlar. Yeni başlık açmadan buradan danışmak istedim sizlere.

Excel’de şu işlemi yapacak bir sorgu nasıl yazılır acaba?

Tablodaki veriler öğrenci no olarak kabul edilsin. Tüm günler için erkekleri ve kızları karşılaştıracak, 5 günde de numarası olan sağdaki sonuç sütunlarına yazılacak. Yani şöyle ki;

B4 sütunundaki 6 bilgisi D sütununda ve F sütununda ve H sütununda ve J sütununda olursa yani 6 no’lu erkek öğrenci tüm günler listede varsa; sağ taraftaki sonuç bölümünde erkek sütununa( Q1 hücresine yazılacak) Bu şekilde 5 gün de gelen erkek öğrenciler değerlendirilip 5 gün de gelenin numarası Q sütununa yazılacak. Aynı şey kızlar için de geçerli.

(Tabloda boş sütunlar da olabileceği göz önünde bulundurularak.)

Ekli dosyalar

• Eşleşme.rar
    15 KB · Görüntüleme: 16
Hocam tam olarak öyle değil. Teşekkür ederim öncelikle.

Yapmaya çalıştığım şey şu: Tabloda öğrenci no'ları karışık giriliyor. Yani 6 sayısı ilk sütunda ilk satırda olabilir ama diğer sütunda belki de 75. satırdadır. Sizin gönderdiğinizde satır satır bakıyor sanırım.

Aşağıda daha az veri içeren bir tablo yaptım. Örneğin verilere göre; 5 gün de gelen sadece 3 ve 8 no'lu öğrenciler. Sonuç bölümünde erkek sütununa 3, altına 8'i koyabilecek bir sorgu yapmaya çalışıyorum.

Ekli dosyalar

• Eşleşme2.rar
    14 KB · Görüntüleme: 11
Arkadaşlar ekte bir excel makro dosyam var. Öğrenci devamsızlıklarını e-okula kayıt yapıyordu. (Win 7 ve office 2010 da)... Ancak win 10 ve office 2016 da hata veriyor. makrolar ile ilgilenen arkadaşlar acaba sorunu çözmekte yardımcı olurlar mı. Umuyorum başka arkadaşların da işine çok yarayacaktır..
Teşekkürler....

Ekli dosyalar

• E_okul_devamsızlık.rar
    24.5 KB · Görüntüleme: 18
Son düzenleme:
Arkadaşlar ekte bir excel makro dosyam var. Öğrenci devamsızlıklarını e-okula kayıt yapıyordu. (Win 7 ve office 2010 da)... Ancak win 10 ve office 2016 da hata veriyor. makrolar ile ilgilenen arkadaşlar acaba sorunu çözmekte yardımcı olurlar mı. Umuyorum başka arkadaşların da işine çok yarayacaktır..
Teşekkürler....
güncel.

Teşekkürler....
Hocam hata kodu ve debug dedikten sonra hata satırının ekran görüntüsünü atarsanız durum daha iyi anlaşılır.

windows 10 ve office 2016 güvenlik nedeniyle bazı kodların çalışmasına izin vermiyordur. Hocamın da dediği gibi aldığınız hata mesajı varsa onların görüntüsünü eklemeniz iyi olacaktır. Malum herkes office 2016 kullanmıyor.

Çözüm bulmak adına çabalarınızdan dolayı teşekkür ediyorum... verilen hataları sırası ile paylaşıyorum..

Ekli dosyalar

• hata_01.jpg
    hata_01.jpg
    23.8 KB · Görüntüleme: 17
  • hata_02.jpg
    hata_02.jpg
    149.9 KB · Görüntüleme: 19
  • hata_03.jpg
    hata_03.jpg
    20.8 KB · Görüntüleme: 15
  • hata_04.jpg
    hata_04.jpg
    163.4 KB · Görüntüleme: 15
Hocam herhangi bir öğrenciye ait olmayan numara girdiğiniz zaman 424 hatasını veriyor. Herhangi bir hata verdikten sonra excelden internet explorera komut göndermeyi kesiyor sanırım. Hata 91 bundan kaynaklı. Ektekini dener misiniz

Ekli dosyalar

• eokul yoklama.rar
    27.3 KB · Görüntüleme: 5
Geri