excel :Girdiğiniz değer geçerli değil A kullanıcısı bu hücreye girilebilecek sınırlanmış değere sahip

Kodla Büyü

HebunAnNebun

Site Gezgini
Merhaba ;
Aşağıdaki excel dosyasında gelirgiriş bölünde sayı girmek istiyorum daire numarası fakat!''excel :Girdiğiniz değer geçerli değil A kullanıcısı bu hücreye girilebilecek sınırlanmış değere sahip'' uyarısı veriyor netten baktım çözmedim dosyayı düzenleyip yüklerseniz sevinirim tşkler

Ekli dosyalar

• APARTMAN GELİR-GİDER ÇİZELGE.rar
    1.2 MB · Görüntüleme: 34
Veri-Veri Doğrulama

eeeeeeeee.png

Tşk ederim hocam oraya yani ''1 NOLU DAİRE '' yazılacağını nerden görüyoruz ben veri veri doğrulamadan göremiyorum çünkü diğer girdilerin ne biçimde girilmesi gerekenide bulmam lazım ki değerler ortaya çıksın mesela GELİR GİRİŞİ nde TARİHİ hangi formatı girmem lazım

Tşk ederim hocam oraya yani ''1 NOLU DAİRE '' yazılacağını nerden görüyoruz ben veri veri doğrulamadan göremiyorum çünkü diğer girdilerin ne biçimde girilmesi gerekenide bulmam lazım ki değerler ortaya çıksın mesela GELİR GİRİŞİ nde TARİHİ hangi formatı girmem lazım

İlgili hücreyi / hücreleri seçtikten sonra;
Veri Sekmesi -> Veri Doğrulama -> Veri Doğrulama
şeklinde menüdeki ilgili düğmelere bastığınızda açılan, pencerede, "1 Nolu Daire" Metninin nereden geldiği yazıyor.
İlgili hücreleri düzenleyebilirsiniz.

1685525392713.png

MF3 hücresinden başlıyor daire numaraları. Verileri orada. Görünümden de başlıkları açarsanız hücreye kolay ulaşırsınız. Verileri illaki o mf3lü hücre aralığından almadan; mf3 yazan yere 1noldudaire;2noludaire;... gibi yazıp da liste oluşturabilirsiniz ama başka bir kitapta mf3 aralığını kullanan olabilir orada güncelleme yapsanız daha iyi olur. Tarihte hücre biçiminde sıkıntı yok. Formül var gizlenen hücrelerde. Onları da formüller sekmesinde bi tarihe tıklayın formüller sekmesinde etkileyenleri, etkilenenleri, formülleri göster diyerek ulaşabilirsiniz.

Geri