Excel formülü hakkında yardım bekliyorum

Kodla Büyü
İyi geceler, herkese merhabalar. Bir sitede Office 2010 için hazırlanmış bir formül gördüm. Formül şöyle
=RANDBETWEEN(MAX($B$2,$A$2-(($D$2-ROWS($A$4:$A4))*$C$2)),MIN($C$2,$A$2-(($D$2-ROWS($A$4:$A4))*$B$2)))
Bunu Office 2013 ile çalıştırmayı denediğimde 1:
"$B$2,$A$2" ve "$C$2,$A$2" kısmında hata alıyorum.

2:
1. hatayı çözmek için $B$2,$A$2 ifadesindeki , yerine : ya da ; koyup deniyorum bu kez de #AD? hatası alıyorum.

Yardımlarınızı bekliyorum ileri düzey bir formül olduğu için problemi çözemedim.

Bu formülü Türkçe ofiste mi deniyorsunuz?
Formülde parametreleri ayırmak için , (virgül) kullanılmış. Ancak sizdeki ofiste ; kullanılıyorsa, formüldeki tüm virgülleri, noktalı virgüle ayırın. Ayrıca formülü elle yazdıysanız doğru yazdığınızda emin olun. Formüllerdeki adreslerde sayı olduğundan da emin olun. Formülde bu haliyle bir sıkıntı görülmüyor.

Nihai olarak şunu kullandım: =RASTGELEARADA(MİN($C$2;$A$2-(($D$2-SATIRSAY($A$4:$A4))*$B$2));MAK($B$2;$A$2-(($D$2-SATIRSAY($A$4:$A4))*$C$2))) bu kezde #SAYI? hatası verdi.

teşekkürler çok yararlı bir paylaşım.
Hay Allah razı olsun senden.

Konu silinebilir problem çözüldü.
senin gibilerin bu sitede ne işi var ya kendi sorunu çözüldükten sonra "haydi bana eyvallah + ne haliniz varsa görün" daha çok şey yazabilirim ama mesajlarına baktım 3 mesaj yazmışsın heralde bu sayfayı dahi tekrar okumak için bakmayayacağını düşündüğümden Allah senin gibileri bildiği gibi yapsın.

Son düzenleme:
Geri