EXCEL(AİL) [Çok önemli Excel Sorusu ( Excel Ustaları için)]

Kodla Büyü

hgungorh26

Üye
Excelde yapmış olduğum tablo var. Bu Tabloda 7 tane sutun var. örnek 1. satırda çap isimli sutuna 21 sayısını her yazdığımda Hacim Sutununa 87sayısını,
Yine başka 2.satırda çap isimli sutuna 23 yazdığımda hacim sutununa 64 yazması gerekir.
böyle bir kaç tane rakam var. Bunları nasıl formüle edebilirim ki otomatik olarak 21 yazıldığında 87 yazsın. 23 yazdığımda 64 yazsın. 24 yazdığımda 70 yazsın.
Bunu nasıl bir formülle yapabilirim. Çok Önemli
Burada devlet kağıt ve zamandan çok tasarruf edecek.
Yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ederim

Çap sütununa yazdığınız 21 sayısından 87 hacmini nasıl hesaplıyorsunuz?
Ayrıca oluşturduğunuz tabloyu buraya eklerseniz ve istediğinizi içerisine yazarsanız, daha fazla yardım edinebilirsiniz.

iç içe eğerle yapılabilir

Ör
=EĞER(A2=21;87;EĞER(A2=23;64))

yakuphan' Alıntı:
Çap sütununa yazdığınız 21 sayısından 87 hacmini nasıl hesaplıyorsunuz?
Ayrıca oluşturduğunuz tabloyu buraya eklerseniz ve istediğinizi içerisine yazarsanız, daha fazla yardım edinebilirsiniz.

21 çaptan 87 hacmi ben de merak ettim :)

teşekkür ederim arkadaşlar vermiş olduğunuz formüle göre yaptım oldu. Allah razı olsun çok çok teşekkürler

çok özel olmazsa devlette hangi kurum/kuruluş ve sizin göreviniz ne? direk il/ilçe adını vermeyin ama, merak ettim de :D
hgungorh26' Alıntı:
Burada devlet kağıt ve zamandan çok tasarruf edecek.
Yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ederim

:verymad: bilgisayar işletmeni mi? kardeş çok aradın mı torpil.... en basit düzeyde bilgisayar bilgisine sahip olan biri bile eğer formülünün kullanımını bilir... kusura bakma ama yerinde olsam aldığımı helal ettirmek için gece gündüz çalışıp öğrenirdim excel i ve diğer office programlarını. başbakana şimdi daha çok sinir oldum. öğretmenler 15 diğer memurlar 40 saat çalışıyormuş öğretmenin aldığı diğer memura hakaretmiş.....

hacmini hesaplayacağınız nesne nedir?
niye 21 yazıyorsunuz.. 21 in esprisi nedir?
20 ve 25 yazmanız icabedecek mi?

ekteki örnekte küre için örnek bir tablo var

Ekli dosyalar

• 121.rar
    3.3 KB · Görüntüleme: 34
EXCEL Ustaları için çok önemli EĞER sorusu.
1- Arkadaşı kutlamak lazım. Sonuçta Google'da bile araştırmadan bizim foruma yazmış. :alkis:
Forumumuzun bir çok meslekten bilgisayar kullanıcısı/izleyicisi tarafından takip edildiğine çok şahit oluyoruz.
Önemli amaçlarımızdan biri de bilgilerimizi paylaşmak. Cevabını bildiğimiz her soruya da bir çıkar gözetmeksizin cevap vermeye devam edeceğiz.

2- Bakan haklı, Bilgisayar işletmenlerinin Excel'de EĞER'i bilmediği bir akademik kriter ile düşününce bizim öğrenciler bilgisayar kullanmayı çok iyi derecede biliyor.

Geri