Evrenden Torpilim Var

Kodla Büyü

only61

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
EVRENDEN TORPİLİM VAR (Kitap Özeti)
1. Hayatın tek amacı deneyimlemek ve keyif almaktır.
2. Evrende hiçbir şey, sizin frekansınızı değiştirme gücüne sahip değildir, sizden başka hiçbir şey.
3. Evrendeki her şey enerjiden meydana gelmiştir.
4. Yaydığımız enerjiye uygun kişileri, olayları, para durumunu, sevgiliyi, kısacası etrafınızdaki her şeyi
kendinize çekersiniz.
5. Yaşadığınız, iyi ya da kötü bütün olayların tek sorumlusu sizsiniz.
6. Aslında, tam olarak ne istediyseniz, onu elde ettiniz. Hem de her seferinde. Çünkü çekim yasası,
hiç yanılmadan, herkes için eşit bir şekilde işler.
7. Sakın 25 civarında yayın yaparken 90 civarı bir olayın gelip de sizi bulmasını beklemeyin.’’Gökten
para yağsa, siz tam ortasında dursanız bile, sizin kafanıza taştan başka hiçbir şey düşünmez.’’
8. Her gece hangi frekans ile yatağa girdiyseniz, sabah aynı frekansla kalkarsınız.
9. Ego ile yapacağınız hiçbir savaşı kazanamazsınız.
10. Kafanızda yarattığınız,’’en kötü ihtimal senaryosunun’’aslında o kadar da kötü olmadığını kabul
etmek.
11. Sadece ego geçmişte ve gelecekte yaşar.
12. Ego sadece korku ile var olabilir.
13. Evrene ne zaman dikte etmeye kalktıysam çuvalladım, ne zaman işini burnunu soktuysam
çuvalladım. İstediklerim gerçekleşmediği gibi, istemediklerim gerçekleşti.
14. Evren sizin sesinizi duyduğunda, heyecandan tüyleri diken diken olsun, gözlerinden yaş gelsin,
enerjinizle dağları oynatabileceğiniz! Bilsin isteyin.
15. Bir şeyi istemeyi reddetmek, o şeye sahip olmamayı istemek değil midir?
16. Önce, istediğinizi söylediğin şeyi elde etmiş kişi haline gel, sonra zaten otomatik olarak senin
olacak.
17. Bozulan televizyon, görünmeyen kazalar, patlayan araba lastikleri, virüs giren bilgisayarlar vs.
Onları da biz kendimize çekiyoruz.
18. Eğer ilişkimde son derece mutlu ve huzurlu olsam, sevgilimin ilgisi beni tamamen doyuruyor olsa
kim olurdum?
19. İçinde bulunduğunuz duruma gülümseye bilmeniz lazım gülümseye bilmenin gerçek anlamı, içinde
bulunduğunuz durumla barışık olmanız demektir.
20. Para ile saadet olmaz, ama borçla kesin mutsuzluk kapısını zorlarsınız.
21. Etrafınızda başka insanlar para biriktire bilirken, siz bir türlü bunu beceremeyecek ve sürekli son
derece mantıklı görünen ama aslında egonun yaratımı olan para harcama yerleri bulacaksınız.
22. Para sorununuz hangi şekilde olursa olsun, ilk yapmanızı gereken gelirinizi giderinizden daha
yukarıda tutmak ya da bir diğer deyişte giderinizi gelirinizin altına indirmek, ay sonunda pozitifte kalmak.
Ay sonunda biriktirdiğiniz 10 TL de olsa bu size pozitife taşıyacak ilk adımdır.
23. Yapamadığınız her neyse, yapamamanız için her ne mazereti öne sürüyorsanız sürün; o işi yapan
insan olmayı hak ettiğinize inanmadığınız için yapamıyorsunuz.
24. Denemek diye bir şey, dünya var olduğundan beri yoktu. Bundan sonrada olmayacak. Bir şeyi ya
yaparsınız ya da yapmazsınız.
25. Herkesin sizi onaylaması , sevmesini istiyorsanız, iyi şanslar çünkü öyle bir şey. Siz kendinizi sevin
ve onaylayın.
26. Mutluluk, bir seçenek. Tatmin, olayların sonuçlarında hissedilen bir duygudur.
27. Siz sinirlendiğinizde de aynı testi kendinize yapın şuan acaba neden korkuyorum? Diye bir sorun .
Başlangıçta, kendinize cevap vermek yerine karşınızdaki kişiye bağırıp çağırmayı seçebilirsiniz. Önemli
değil. Çabucak yerine oturacak alışkanlık bu.

Geri