evlilikte aşk mı mantıkmı?

Kodla Büyü
arkadaşım sana şunu söyleyim.nişanlımla ilk karşılaşmada biraz hoşlanmıştım ondan.sonra baktım hiç tipim değil hayalim değil hayatta olmaz falan dedim durdum ama bir yandan da görüşürüyoruz arkadaş olarak.o kdar güzel vakit geçiriyoruz ki ben hiç bir arkadaşımla böyle keyifli zaman geçirmiyordum.sonra bunları bir büyüğüme anlattım sen tipiyle mi evlenceksin bir insanın. güzel vakit geçirmn en önemlisi gel sen bu çocuğa hayır deme dedi.iyiki de bana bunları söyledi. çünkü her geçen gün keyifli geçen vakitlerimzle birbirimze aşık olduk.sana tavsiyem birkaç görüşme şansı ver ha gördükçe için almıyorsa sakın parası pulu var şartları iyi diye de evet deme .çok kafanı vurursun duvarlara.herkes çıktıktan sonra evde sen ve o olacaksın.görmeye bile tahammül etmediğin biriyle hayat paylaşmak ne para ne pul ne iyi şartlar için çekilmez.

Evlenen iki ay sonra evden kaçmaya bakıyor.Bekarlarda evlenemedim diye üzülüyor.Çevreden ne zaman evleneceksin sennnn sorularını duymaktan bıktım :))))) Boşver evlenme :) desemde ;Nasip kardeşim bu işler. Bu arada yaş:29.Cinsi:Erkek.Talibim varsa özele gelsin :))))))))))))))) mırc aklıma geldi birden...

Hem aşk hem mantık lazım. Hangisinin hangi oranda olacağının sınırı yok.

1980 sonrası dünyaya gelen ve 30 una dayanıp hala bekar kalan neslin sorunları devam ediyor . Benim gibi hala anne babasıyla birlikte yaşayanlar için hem evde hem de işyerinde mahalle baskısı had safhada. :) Her şeyin hayırlısını dilemekten başka çaremiz yok.

BT öğretmenleri olarak ister istemez günlük hayattaki işleri de algoritma mantığı kapsamında tüm olasılıkları hesaba katarak düşünüyoruz. :)

Bence sevgi de mantık da evlilik için gerekli.(Aşk demiyorum çünkü aşka inancım pek yok) İlk başta hangisine göre davranmalıyım diyorsan ilk başta mantığının peşinden git, karşındaki kişiyle zaman geçir,telefonla görüşmekten ziyade yüz yüze görüşmeyi de ihmal etme.. baktın hala bişeyler hissedemiyorsun zorlama, nasibinde varsa zaten olur..

Bu devirde paranın adı mantık olmuş.

Kaç evlilik aşk, sevgi, saygı ve SADAKAT ile yoğrularak hayat buluyor?

mantık sadece para demek değil ki bence bizler için hiç olmamalı iyi kötü geçiniyoruz çok şkr. ama memleket, inanç noktası, ailelerin uygunluğu, kültürlerin uyumu,... birsürü bişey var evet aynı ortamda bulunduğumuz ama hiç ortak yönümüz olmayan insanlardan etkilenebiliyoruz ama burda bakmak lazım aşk bitince yaşanabilecek durumda mı

evlilikte cinsellik önemli diyen arkadaş sapık ilan edilmiş. twitter da olsam çok güzel şeyler yazardım da bununla ilgili şimdi banlan felan uzun iş.

Söz konusu kadın ise 1 kez evlilik ise 3 kez düşünmek gerek :) Tamamen mantık........Aşk falan hikaye bence.....

Arkadaşlar 5 yıllık evliyim,zorluklarla mücadele etmek istemeyen,evde tembelliği seven,bol para harcamayı seven evliliğe hiç bulaşmasın ve otursun anası-babasıyla.kimseyi de yakmamış olur.bu söz her iki cins için geçerli.bence mantıklı olan eli ayağı düzgün bir öğretmen eş almaktır (her iki cins için).bunun adı mantık evliliğiyse mantık evliliği yapın.bizim camiaya öğretmenden başkası gitmez ve hayat şartları da uymaz.hiçbir özel sektörde çalışanla zamanınız ve fikriniz uymaz.aşk evliliği yapmak biraz kör olmayı gerektirir,herşeye tamam hallederiz aşarız diye bakmayı gerektirir,sonra çocuğa senin bakman demektir.liste uzayıp gider.bence herkesin illaki evlenmesine gerek yok,baskılara takılmayın.olursa olur olmazsa olmaz kapı kapı dolaşmayın.memlekette kompleksli hatun da çok,ev geçindiremeyecek adam da çok.yalnız yaşayabilmek de bir erdemdir.ben evlenmesem üzülmezdim.ama çok sevdim ve evlendim,40 çeşit sıkıntı çektim.artık bir misyonum var bu dünyada: evli ve çocuklu yaşamak.ölene kadar vazgeçmek yok.

ilknurboteci' Alıntı:
zech' Alıntı:
amazon23' Alıntı:
Arkadaşlar ilk görüşte hiç etkilenmediğiniz birisini tercih edermisiniz.
Bir insanı sevip sevmediğine tanıdıktan sonra karar verilir. Önünüze iki tane çiçek resmi koydular. Bir tanesi çok güzel renklere sahip jan janlı, diğeri ise sıradan bir çiçek. Siz tabiki hemen ilkinden etkilendiniz nede olsa diğerinden çok daha güzel duruyor. Fakat belki sıradan dediğiniz çiçeğin kokusu diğerinden kat ve kat daha güzeldir. Bence ilk bakışta etkilenip etkilenmemek değil; Tanıdıktan sonra sevip sevmemek daha önemlidir.
:+1:
üstad onayladı, konu bitmiştir, dağılın :) (nokta)

reveneyes' Alıntı:
Arkadaşlar 5 yıllık evliyim,zorluklarla mücadele etmek istemeyen,evde tembelliği seven,bol para harcamayı seven evliliğe hiç bulaşmasın ve otursun anası-babasıyla.kimseyi de yakmamış olur.bu söz her iki cins için geçerli.bence mantıklı olan eli ayağı düzgün bir öğretmen eş almaktır (her iki cins için).bunun adı mantık evliliğiyse mantık evliliği yapın.bizim camiaya öğretmenden başkası gitmez ve hayat şartları da uymaz.hiçbir özel sektörde çalışanla zamanınız ve fikriniz uymaz.aşk evliliği yapmak biraz kör olmayı gerektirir,herşeye tamam hallederiz aşarız diye bakmayı gerektirir,sonra çocuğa senin bakman demektir.liste uzayıp gider.bence herkesin illaki evlenmesine gerek yok,baskılara takılmayın.olursa olur olmazsa olmaz kapı kapı dolaşmayın.memlekette kompleksli hatun da çok,ev geçindiremeyecek adam da çok.yalnız yaşayabilmek de bir erdemdir.ben evlenmesem üzülmezdim.ama çok sevdim ve evlendim,40 çeşit sıkıntı çektim.artık bir misyonum var bu dünyada: evli ve çocuklu yaşamak.ölene kadar vazgeçmek yok.
tarafsız ve samimi yorumunuza :alkis: ...

iyi muhabbet, iyi iletişim esastır. Bir kişi çok güzel olabilir ama iletişime geçemiyorsanız bir süre sonra işler sarpa saracaktır hele bir de kültür farkı varsa. Ancak iletişim varsa ne olursa olsun insan konuşabildikten sonra aşamayacağı sorun yoktur; yeterki her iki taraf da istekli olsun.

Eğer erkekseniz: Güzellik çok önemli değil, güler güzlü (güleç) bir bayanla evleniniz. (gülen kadın güzeldir.) emin olun dünyanın en güzel kadını ile de evlenseniz tartışınca, ileşitim olmayınca dünyanın en çirkin kadınından daha çirkin gelecek size. Güler yüzlü ve iyi iletişim kurabileceğiniz biri ile yapacağınız evlilik daha sağlıklı olur gibi geliyor.

Eğer bayansanız: Size değer veren, sizi seven biri ile evlenin; rahat edin. Tabi iletişim yine şart.

Her iki taraf için de: Ana kuzusu olmamalı. Diğer tarafın aile yapısı, ilişkileri ve bağları incelenmeli. Hoşunuza gitmeyen, kaldıramayacağınız şeyler varsa başka limanlara yelken açmalı

şuan evlendiğime çok pişmanım diyebilirim. düşüncesiz insan hiçbir zaman değişmez.

27 yaşında evlendim etrafım evde kaldığımı filan düşünüyodu tüm arkadaşlarım evliydi evlilikten şikayet eden de çoktu. aşkı bulamayacağım da söylendi. bu arada bekarlık da gayet sultanlıktı mezun olduktan sonra 4 sene bu sultanlığı yaşadım daha da yaşardım şikayet etmezdim ama aşık oldum evlendim şimdi sultanlıktan kraliçeliğe terfi ettim 4 senedir aynı adama aşık olup 2 senedir onunla evli olduğuma göre evlilik aşkı da öldürmüyo mutlu keyifli güzel evlilik de oluyo. iş ki aşık oldum dediğiniz kişiye gerçekten aşık olun kafanızda yarattığınız ütopik mükemmel sevgili yerine karşınızdaki insanın her haline eyvallah diyebilin. :wink:
ayrıca görücü usulü denilen ya da tanıştırma fasılları birileriyle azıcık bile elektrik yoksa olur mu ki diye zorlamayın olmuyo :)

hayatta 2 şey deriz ya 1 işimiz 2.si evimiz malesef işten bi hayır görmedim hergün sinir stres oluyorum gündüzüm kabusss oluyoyor resmen hayatta geriye kaldı 2. si bu durumda iş dışı hayatıda batırıp kendimi diri diri toprağa gömme taraftarı değilim :)

Amisos' Alıntı:
amazon23' Alıntı:
Bugünlerde çıkmazdayım.hoşlanmadığınız bir insanla şartları ii diye evlenirmisiniz?

"İki gönül bir olunca samanlık seyran olur." diyorum sadece. Önce gönüllerinizi bir etmek için biraz zamanı kullanın. İlk görüş aldatır bazen.

bence de arkadaşın dediği gibi önce biraz zaman... ben aynı okulda çalıştığım birisi ile evlendim. önceleri diğer öğretmenlerden farklı değildi, ona karşı özel bir duygu hissetmiyordum. ama zamanla, onu daha yakından tanıdıkça ona aşık olduğumu farkettim.

ister aşk ister mantık....
evlenince değişen hiçbir şey olmuyor...
hergün sorun hergün problem...

edacomü' Alıntı:
ister aşk ister mantık....
evlenince değişen hiçbir şey olmuyor...
hergün sorun hergün problem...

evlii değilim ama bak buna katılıyorum :puhaha: :puhaha: dışarıdan gördüğüm kadarıyla

Çok zor bu işler.mahalle baskısı olmasa zaten umrumda olmaz.evde, okulda.okulda öğretmenler odasına giresim gelmiyor..evde annem herkesi bana yakıştırıyor benim beğendiklerim dışındaki..şimdiye kadar kimseyi beğenmediler şimdide evde kalmamdan korkuyorlar galiba:))ama içimdeki sesi dinleyeceğim.Yalnızca bir tane hayatımız var.Başkalarının dolduruşuyla oldu bittiye getirmeyeceğim.

Geri